WhiteLabelDating.com: Arkadaşlık Sitenizi Kurmanın Kolay Yolu

WhiteLabelDating.com: Arkadaşlık Sitenizi Kurmanın Kolay Yolu

whitelabeldating-logo1Türkiye internet pazarında en ciddi ciroları birkaç e-ticaret sitesi dışında arkadaşlık sitelerinin gerçekleştirdiğini söyleyebiliriz. Dünyada da durum çok farklı değil ama en azından kazananlar yelpazesi daha geniş.

Durum böyle olunca İngiltere merkezli WhiteLabelDating.com'un iş modelinin ilginizi çekebileceğini düşündüm.

Servis arkadaşlık sistemi yazılımını, milyonlarca kayıt barındıran üye veritabanını, ödeme sistemini ve bir arkadaşlık sitesi için ihtiyaç duyulabilecek her türlü yapıyı size sunuyor. Sizlerin tek yapması gereken ise kendi markanızı yaratıp onu pazarlamak oluyor.

Gelir paylaşımı üzerine kurulu sistemde %50 paylaşım baz alınıyor. Yani, siz bugün iş ortaklığı için başvurunuzu yaptığınızda sadece markanıza uygun tasarım düzenlemelerinizi yapıyorsunuz ve tüm üyeleri ile hazır sisteme dahil oluyorsunuz. Ne kadar başarılı bir marka bilinirliği sağlarsanız geliriniz o kadar yüksek oluyor.

Sisteme giriş ücretsiz ve üyelerin destek talepleri dahil olmak üzere tüm operasyonel işleri de WhiteLabelDating.com üstleniyor.

Başvuru yapıldıktan birkaç dakika sonra sistemin hazır olduğunun yazıldığı sorular bölümünü inceleyebilirsiniz.

howitworks-wld

Model olarak oldukça başarılı bulduğum bu sistemin Türk girişimciler için ne kadar işleyeceği konusunda soru işaretlerim var aslında. Malum, sitenin çoklu dil desteği var mı yok mu bilemiyoruz, varsa bile Türk kullanıcılara nasıl bir destek sağlanabileceği tartışılır.

Ancak global ve niş bir alanda arkadaşlık sistemi kurmayı düşünürseniz altyapı olarak başarılı bir girişim gibi gözüküyor. Şirketin yönetim kadrosunun Match.com gibi önemli şirketlerin üst düzey yetkililerini barındırdığını da belirtmekte fayda var.

Ülkemizde benzer bir yapı ile markalanabilir arkadaşlık sistemi sunan servis varsa bilmiyorum. Bugüne kadar duymadım. Ama Türkiye için çok değerli olabilecek bir girişim alanı olduğunu söyleyebilirim. Mesela lokal yapılanmaları destekleyen İstanbul.net, İzmir.net, Ankara.net'i barındıran Magnet'in uygulayabileceği bir model olabilir. (Ersan Özer bu konuda ne düşünür acaba?)

Eğer Türkiye'de benzer bir servis varsa ya da dünyada WhiteLabelDating.com ya da benzer bir servisi deneyen okuyucularımız varsa yorumlarını almak isterim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.