Office.com: Microsoft Office 2010 İçin Daha İyi Alan Adı Olamazdı!

Office.com: Microsoft Office 2010 İçin Daha İyi Alan Adı Olamazdı!

Microsoft gelecek Office paketi Office 2010 için popüler uygulamaları Excel, Word ve PowerPoint'i web tabanlı olarak sunacaktı. Hali hazırda sektörün öncüleri Google ve Zoho'nun yanında Microsoft'un Online Office uygulamaları sunacak olması bu alandaki rekabetin geleceği noktayı gözler önüne seriyordu.

Microsoft'un online office için kullanadığı office.microsoft.com adresini bugüne kadar Office 2010 için kullanacağını düşünürken şirketin Belçika'lı bir girişim olan Contact Office'in sahibi olduğu Office.com'u satın aldığını öğrendik.

Henüz Microsoft tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılmış olmamasına karşılık, Office.com'da normalde sanal ofis uygulamaları sunan Contact Office müşterilerini ContactOffice.com adresine yönlendirmeye başlamış ve Office.com'un WhoIS bilgileri Microsoft'a geçmiş.

Web tabanlı uygulamalar için olmasının yanında Microsoft'un online vizyonu için de Office.com'dan daha iyi bir alan adı olamazdı herhalde. Şirketin bu alanda rekabeti tüm taşları doğru noktalara koyarak, tam organize şekilde sürdüreceğini alan adı seçiminden de anlayabiliyoruz.

Dediğim gibi Microsoft'tan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi, ancak herhalde WhoIS bilgileri de değişmiş olan Office.com'un başka bir amaçla kullanılacağını düşünmüyoruz değil mi?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.