Office.com: Microsoft Office 2010 İçin Daha İyi Alan Adı Olamazdı!
Arama
Genel

Office.com: Microsoft Office 2010 İçin Daha İyi Alan Adı Olamazdı!

logo_microsoft_office2010Microsoft gelecek Office paketi Office 2010 için popüler uygulamaları Excel, Word ve PowerPoint’i web tabanlı olarak sunacaktı. Hali hazırda sektörün öncüleri Google ve Zoho‘nun yanında Microsoft’un Online Office uygulamaları sunacak olması bu alandaki rekabetin geleceği noktayı gözler önüne seriyordu.

Microsoft’un online office için kullanadığı office.microsoft.com adresini bugüne kadar Office 2010 için kullanacağını düşünürken şirketin Belçika’lı bir girişim olan Contact Office‘in sahibi olduğu Office.com‘u satın aldığını öğrendik.

Henüz Microsoft tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılmış olmamasına karşılık, Office.com’da normalde sanal ofis uygulamaları sunan Contact Office müşterilerini ContactOffice.com adresine yönlendirmeye başlamış ve Office.com’un WhoIS bilgileri Microsoft’a geçmiş.

Web tabanlı uygulamalar için olmasının yanında Microsoft’un online vizyonu için de Office.com’dan daha iyi bir alan adı olamazdı herhalde. Şirketin bu alanda rekabeti tüm taşları doğru noktalara koyarak, tam organize şekilde sürdüreceğini alan adı seçiminden de anlayabiliyoruz.

Dediğim gibi Microsoft’tan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi, ancak herhalde WhoIS bilgileri de değişmiş olan Office.com’un başka bir amaçla kullanılacağını düşünmüyoruz değil mi?

Yorumları GösterYorumlar Gizle (12)
 1. erdal gökhan güneş dedi ki:

  nihayet microsoft dan da keyif alacağız demektir. alan adında hiç beğenmediğim politikasını bu şekilde değiştiriyor olması microsoft açısından büyük önem arzediyor. çevrimiçi olmak ya da sosyalleşmek adına microsoftun diğer yazılımlarını da web tabanlı olarak bizlere sunması kaybettiği hayranlarını bir nebze olsun döndürecektir.

 2. Tuğca Eker dedi ki:

  Acaba bu satın alma Microsoft’a ne kadara mal oldu?

 3. İbrahim dedi ki:

  Tuğca’nın sorduğu soruyu bende soracaktım 🙂 Acaba ne kadara satın aldı ?

 4. Alper dedi ki:

  Microsoft’un bu alan adına ilgi duyacağını biliyordum. Eğer bu servis Sosyal Medya,Masaüstü arabirimleri ve Mobil sistemler ile iyi entegre olursa, önünde kimse duramaz.

 5. Eylos dedi ki:

  Valla bende haberin satınalma tarafında kaldım. Webrazzi ekibi bu satınalmada dönen fiyatı araştırıp bulur gibi geliyor bana… Yanılıyormuyum acaba!…

 6. Yaratıcı Ekip dedi ki:

  Microsoft office.com alan adını almak için neden 2009 yılını bekledi? Alan adını almak için istenen parayı yeni mi denkleştirdi acaba 🙂

 7. mustafa dedi ki:

  Microsoft ofis.com da sahibinden alır mı sizce.

  1. Cello dedi ki:

   ürünün adı tüm dünyada “office” olduğu için ofis.com’u alacağını zannetmiyorum.

 8. tuna dedi ki:

  ofis.com u değil de http://www.office.com.tr yi alır mı acaba? http://www.bing.com.tr gibi ileride bunuda duyabiliriz.
  ayrıca bu domainleri microsoft almadan google veya başka bir rakibi alırsa bayağı bi gülerim 🙂 office.com.tr de openoffice veya google docs, bing.com.tr de google arama motoru olduğunu düşünsenize 🙂

 9. Serkan Bektaş dedi ki:

  Fiyat konusunu ben de araştırdım ama ne Belçikalı şirketten ne de MS’den herhangi bir açıklama gelmemiş.

  Zaten webrazzi’deki yazı da TC’den alınmış, orada verilmediyse burada da verilmemiştir:
  http://www.techcrunch.com/2009/08/06/confirmed-microsoft-is-the-new-owner-of-officecom/

  http://arstechnica.com/microsoft/news/2009/08/microsoft-buys-officecom-domain.ars

 10. mehmet dedi ki:

  tabi ki başka amaçla kullanabilir ms. online ofis pazarında güzel açılımlar yapabilirler gayette.

 11. fatih dedi ki:

  office.com.tr nin sahibi ile twitter.com.tr nin sahibi aynı kişiymiş 🙂

Bir Yorum Yazın