Office.com: Microsoft Office 2010 İçin Daha İyi Alan Adı Olamazdı!
Genel

Office.com: Microsoft Office 2010 İçin Daha İyi Alan Adı Olamazdı!

Microsoft gelecek Office paketi Office 2010 için popüler uygulamaları Excel, Word ve PowerPoint'i web tabanlı olarak sunacaktı. Hali hazırda sektörün öncüleri Google ve Zoho'nun yanında Microsoft'un Online Office uygulamaları sunacak olması bu alandaki rekabetin geleceği noktayı gözler önüne seriyordu.

Microsoft'un online office için kullanadığı office.microsoft.com adresini bugüne kadar Office 2010 için kullanacağını düşünürken şirketin Belçika'lı bir girişim olan Contact Office'in sahibi olduğu Office.com'u satın aldığını öğrendik.

Henüz Microsoft tarafından konuyla ilgili bir açıklama yapılmış olmamasına karşılık, Office.com'da normalde sanal ofis uygulamaları sunan Contact Office müşterilerini ContactOffice.com adresine yönlendirmeye başlamış ve Office.com'un WhoIS bilgileri Microsoft'a geçmiş.

Web tabanlı uygulamalar için olmasının yanında Microsoft'un online vizyonu için de Office.com'dan daha iyi bir alan adı olamazdı herhalde. Şirketin bu alanda rekabeti tüm taşları doğru noktalara koyarak, tam organize şekilde sürdüreceğini alan adı seçiminden de anlayabiliyoruz.

Dediğim gibi Microsoft'tan konuyla ilgili bir açıklama gelmedi, ancak herhalde WhoIS bilgileri de değişmiş olan Office.com'un başka bir amaçla kullanılacağını düşünmüyoruz değil mi?

Yorumlar (12)
 1. nihayet microsoft dan da keyif alacağız demektir. alan adında hiç beğenmediğim politikasını bu şekilde değiştiriyor olması microsoft açısından büyük önem arzediyor. çevrimiçi olmak ya da sosyalleşmek adına microsoftun diğer yazılımlarını da web tabanlı olarak bizlere sunması kaybettiği hayranlarını bir nebze olsun döndürecektir.

 2. Tuğca Eker Tuğca Eker

  Acaba bu satın alma Microsoft'a ne kadara mal oldu?

 3. İbrahim İbrahim

  Tuğca'nın sorduğu soruyu bende soracaktım :) Acaba ne kadara satın aldı ?

 4. Microsoft'un bu alan adına ilgi duyacağını biliyordum. Eğer bu servis Sosyal Medya,Masaüstü arabirimleri ve Mobil sistemler ile iyi entegre olursa, önünde kimse duramaz.

 5. Valla bende haberin satınalma tarafında kaldım. Webrazzi ekibi bu satınalmada dönen fiyatı araştırıp bulur gibi geliyor bana... Yanılıyormuyum acaba!...

 6. Yaratıcı Ekip Yaratıcı Ekip

  Microsoft office.com alan adını almak için neden 2009 yılını bekledi? Alan adını almak için istenen parayı yeni mi denkleştirdi acaba :)

 7. Microsoft ofis.com da sahibinden alır mı sizce.

  1. ürünün adı tüm dünyada "office" olduğu için ofis.com'u alacağını zannetmiyorum.

 8. ofis.com u değil de www.office.com.tr yi alır mı acaba? www.bing.com.tr gibi ileride bunuda duyabiliriz.

  ayrıca bu domainleri microsoft almadan google veya başka bir rakibi alırsa bayağı bi gülerim :) office.com.tr de openoffice veya google docs, bing.com.tr de google arama motoru olduğunu düşünsenize :)

 9. Fiyat konusunu ben de araştırdım ama ne Belçikalı şirketten ne de MS'den herhangi bir açıklama gelmemiş.

  Zaten webrazzi'deki yazı da TC'den alınmış, orada verilmediyse burada da verilmemiştir:

  http://www.techcrunch.com/2009/08/06/confirmed-microsoft-is-the-new-owner-of-officecom/

  http://arstechnica.com/microsoft/news/2009/08/microsoft-buys-officecom-domain.ars

 10. tabi ki başka amaçla kullanabilir ms. online ofis pazarında güzel açılımlar yapabilirler gayette.

 11. office.com.tr nin sahibi ile twitter.com.tr nin sahibi aynı kişiymiş :)