GittiGidiyor Mobile Girdi!

Türkiye'nin en işlek ticaret portallarından GittiGidiyor dün akşam itibariyle mobil sitesini hayata geçirdiğini duyurdu. Böylece cep telefonumuzun tarayıcısına m.gittigidiyor.com yazarak GittiGidiyor'a mobil ortamda ulaşmak mümkün olacak.

3G dönemimin başlamasıyla mobil internet kullanımının artacak olmasını düşündüğümüz de eBay ortaklı GittiGidiyor'un doğru bir girişim yaptığını söylemek yanlış olmaz.

Zaten yüksek olan trafiğini daha da güçlendirecek olan mobil site şimdilik beta aşamasında ancak hali hazırda kişisel sayfadan özel uyarıları görüntülemek, ürün aramak, ürünlere teklif vermek ve teklif verilen ürünlerin durumunu izlemek mümkün. Özellikle açık arttırmalı ürünlerde teklif verebilmek için mobilden GittiGidiyor'a erişmek son derece kolay olacak.

gittigidiyor-mobil-ticaret

GittiGidiyorMobil'in, WAP/GPRS uyumlu, 128x160 piksel üzeri telefonlarda sorunsuz olarak çalıştığı ancak tüm mobil cihazlarda test edilmediği de ayrıntılar arasında.  Bunun yanısıra mesaj gönderme, kullanıcı profil yorumlarını okuma, teklif iptal etme ve hemenAl özelliği olan ürünleri satın alma işlemlerinin yapılmadığı da not edilmiş. Kazanılan ürünlerin ödemesi ve kargo onayı da GittiGidiyorMobil üzerinden şimdilik gerçekleştirilemiyor. Net olarak ana fonksiyonlara önem verdiğini anladığım GittiGidiyor, kullanıcıların yönelimine göre muhakkak mobil sitesini de hızla yenileyecektir.

Kısa süre içerisinde reklamlarına da şahit olduğum yenilik mobil internetin ne kadar önemli olduğunu göstermek için güzel bir örnek teşkil ediyor. Online ticaret severler ve mobil internetten kopamayanlar için bu haberin detaylarına GittiGidiyorMobil sayfasından ulaşabilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.