lg-uygulama-marketi

Dünyanın 3 numaralı mobil cihaz üreticisi LG, önceliği Asya'ya vererek uygulama marketini açtı. Daha önce  yurttaşı Samsung gibi uygulama marketi açmaya çok yanaşmayan LG'nin, piyasadaki gelişmeler ve gelişen akıllı telefonlara yönelik olarak bu kararı verdiği düşünülüyor.

LG, uygulama marketini şimdilik Singapur,  Malezya ve Avustralya üzerine açmayı uygun gördü.  15 dilde yayın yapacak ve ilk aşamada 100'ü ücretsiz 1400 uygulama barındıracak olan LG'nin yeni marketi, yıl sonunda 2000'den fazla uygulama ile Avrupa ve Güney Amerika'ya açılacağı söyleniyor.

2012'de mobil üreticiler arasında 2. sıraya yerleşmeyi öngören LG'nin bu zamana kadar 50 yeni Windows Mobil işletim sistemli model üreteceği ve yıl sonunda bir Android telefon piyasaya sunacağı gelen bilgiler arasında. Bu haliyle piyasanın %10'unu elinde bulunduran LG, kendi müşterilerini diğer rakiplerine kaptırmamak için bu oyuna katılmış görünüyor.

Bir süre önce mobil uygulama geliştici ağını yenileyen LG'nin uygulama marketine lgapplication.com adresinden ulaşılabilir.  Hatırlanacağı üzere bu piyasaya daha erken giriş yapan Nokia, son olarak  uygulama marketi Ovi'yi uygulama geliştiricilere açmıştı.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.