Firefox 3.5 Yeni Versiyon İle Temizlendi
Arama
Teknoloji

Firefox 3.5 Yeni Versiyon İle Temizlendi

firefox-3-5Internet Explorer’in en büyük rakibi Mozilla Firefox bugün(dün) yeni bir güncellemeden geçti. Kısa süre önce Mozilla’nın blogunda açıklanan bildiride Firefox 3.5 versiyonunda karşılaşılan kritik bir hatadan bahsedilmişti. Hata giderilmeye çalışılırken, eğer istenirse güvenli modda JavaScript çalıştırılmasının engellenebileceği de belirtilmişti.

İlgili son sürümü olan Firefox 3.5.1 ile bu hatanın giderildiği açıklandı. Nedeni tam belirlenmeyen hatanın zararlı korsan yazılımlar neticesinde olabileceği de düşünülüyor. Yeni sürümde bu hatanın yanısıra bazı güncellemeler ve iyileştirmelerin yapıldığı da belirtiliyor. Firefox 3.5.1, Mac OS X 10.4 ve üstü sürümlerde çalışabiliyor.

Bundan önce de Firefox 3.0’ün sürümünden 4 hafta sonra da bir iyileştirme paketi halinde Firefox 3.0.1 piyasaya sunulmuştu. Google Chrome‘un da piyasaya girmesiyle Mozilla Firefox’un artık  daha istikrarlı bir model çizmek zorunda olduğunu hissetmeye başlaması gerekiyor.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (1)
  1. aziz yesilyurt dedi ki:

    firefox mu istikrarli degil ? explorer istikrarli yani. ” Firefox 3.5.1, Mac OS X 10.4 ve üstü sürümlerde çalışabiliyor. ” diye bir cumle var ayrica. firefox u hic bilmeyen biri bu cumleyi okudugunda firefox un yalnizca mac icin uretilmis bir tarayici oldugunu dusunur.

Bir Yorum Yazın