Turkcell 3G için Erken Başvuru Başladı
Teknoloji

Turkcell 3G için Erken Başvuru Başladı

Turkcell bireysel hat aboneleri bugünden itibaren 30 Temmuz'da tüm Türkiye'de devreye girecek olan 3G teknolojisinden faydalanmak için erken başvurularını yapabiliyorlar. Ücretsiz olarak 2323'e "3G" yazarak kısa mesaj gönderen Turkcell aboneleri sistem devreye girdikten sonra ayrıca bir işlem yapmak zorunda kalmayacaklar ve 30 Temmuz'da kullanıma başlayabilecekler.

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları belirtti:

“Müşterilerimize en geniş 3G kapsaması ile en hızlı 3G bağlantısını sunacağız. En çeşitli cihazları ve servisleri de Turkcell 3G kalitesiyle sunmak için 30 Temmuz’u bekliyoruz. 3G’nin hayatımıza gireceği 30 Temmuz günü bu yeni teknolojiyle hemen tanışmak isteyen müşterilerimiz, 13 Temmuz’dan itibaren ücretsiz bir kısa mesaj göndererek erken başvurularını yapabilirler”

Ayrıca okuyucularımız tarafından halen merak edildiğini düşündüğümüz ücretlendirme konusunda da Develioğlu Turkcell’in 3G’de görüntülü görüşmeyi sesli görüşme ile aynı fiyattan sunacağını söyledi.

Bir süre önce Turkcell'in blogculara özel gerçekleştirdiği ön lansman ile 3G teknolojisinin sunduklarına yönelik bir yazı ve video yayınlanmıştık. Gözden kaçıran okuyucularımız "Turkcell 3G Blogger Partisi’nde Geleceği Hissettik" isimli yazımızı okuyabilir ve Webrazzi.TV'deki videomuzu izleyebilirler.

Eğer 3G uyumlu bir cep telefonunuz varsa ve 30 Temmuz'da ek bir işlem yapmadan hemen 3G teknolojisine adım atmak istiyorsanız ücretsiz olarak 2323'e "3G" yazıp gönderebilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. Ibrahim Ibrahim

  Bakın bu güzel bir haber. Türkcell'i olmasamda sevindim sesli iletişimle görüntülü iletişimin aynı ücretle hizmete sunulmasına... Acaba İnternet bağlantı ücretleri ne kadar olacak?

 2. İbrahim İbrahim

  Turkcell hattım olsaydı okuduğum andan itibaren yapardım fakat bir avea kullanıcısı olaraktan :(

 3. Decameron Decameron

  eğer ücretler uygun olursa bir anda ev telefonları çöpe gidecek demektir ki ttnet düşmanı olan bende kına yakarım herhalde :)

 4. Google Reklam Google Reklam

  30 temmuzda mı geliyor 3g bişey kalamamış o zman bir an önce gelsede nasıl bir şey oldugunu görsek :D

 5. Bence bu üçüncü nesil (-ve tabi ki sonra ki 4. nesil) teknoloji hizmetleri Cep Telefonu teknolojisi kavramını bitirecektir. Tahmin ettiğim (ADSL benzeri)gibi bir hizmet ise.

 6. Erdal Fettahoğlu Erdal Fettahoğlu

  Bana SMS gelmemişti ama bu yazı sayesinde başvurdum bakalım geldiğinde hayatımızda neler değişecek. Umarım internet paketleri çok daha ucuzlar.

 7. Burak Aksoy Burak Aksoy

  3G hayatımızda bir çok şeyi değiştirecek bence, Turkcell'in harika tanıtımı beni adeta mest etti, ücretler de çok uygun. Biraz araştırdım harika özelliklerle karşılaştım bence hiç durmayın derim.