Tarzınıza Göre Müzik Videoları: Playalike.com

Tarzınıza Göre Müzik Videoları: Playalike.com

İletken tarafından hayata geçirilen ve müzik tarzınıza göre size özel sanatçı ve grupların videolarını yayınlayan Playalike.com beta yayınına başladı. Herhangi bir ticari amaçla hayata geçirilmediği söylenen girişim, şirketin ödüllü sosyal tavsiye çözümünün bir demosu olarak planlanmış. Beta aşamasında Playalike.com'u denemek isterseniz kullanıcı adı "beta" ve şifre "test" olarak giriş yapabilirsiniz.

Servisin altyapısında çalışan tavsiye motoru ile ilgili çok detaylı bir inceleme yapma şansımız henüz olmadı, ancak Playalike.com ilk denememizde tatmin edici sonuçlar sağladı diyebilirim.

playalikecom-your-personal-music-tv_1247144819439

İlk olarak beğendiğiniz bir sanatçı, grup ya da şarkının aramasını yaparak başladığınız serviste daha sonra tercihinize göre şarkıların videoları yayınlanıyor. Pandora'nın YouTube videosu göstereni ya da Fizy'nin tavsiye yapanı gibi tanımlayabileceğimiz uygulama şarkı kataloglarını Last.fm'den sağlamış.

Bir örnek olarak yaptığımız "Coldplay" aramasına önce grubun şarkıları geldi, seçtiğimiz "In My Place" şarkısını çok beğendiğimiz için sıradaki tavsiye "Oasis"'den "Don't Look Back in Anger" oldu. Açıkcası tarz olarak benzer ve hoşuma giden bir seçim olduğunu söyleyebilirim.

İlginizi çekeceğini düşündüğümüz Playalike.com'un bugünlerde son derece trend bir konu olan tavsiye ve karar motorları kapsamında global arenada ses getirebilme olasılığını yüksek görüyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.