Aviary İle Ekran Görüntüsü Almak Çok Kolay
Araçlar

Aviary İle Ekran Görüntüsü Almak Çok Kolay

aviary-logoSanıyorum ki, blog sahiplerinin ve arayüz tasarımcılarının en değerli oyuncağı ekran görüntüsü aldıkları küçük uygulamalarıdır. Webrazzi için genellikle benim tercihim bir Firefox eklentisi olan Screengrab ama bazen küçük problemler yaratıyor. Bugün bir diğer Firefox eklentisinin sahibi olan Aviary.com'un harika bir servisinden haberdar oldum.

İstediğiniz herhangi bir web sitesinin adresinin başına aviary.com eklemenizin yeterli olduğu bu hızlı ve başarılı ekran görüntüsü aracı ile kolaylıkla, Flash alanlar dahil, ekran görüntüsü alabiliyorsunuz. Servis görüntüyü aldıktan sonra size sunduğu Flash arayüzde düzenlemelerinizi yapmanıza da olanak tanıyor.

aviary-editor

Webrazzi 3. yaşını kutlamaya hazırlanırken herhalde düzenli okuyucularımız benim en sevdiğim türden uygulamaların Aviary gibi küçük, verimlilik sağlayan araçlar olduğunu bilirler. Hatta global pazarlarda başarı için fırsatı uzakta aramamak gerektiğini, inovatif sade araçlarla değerli bir kitleye ulaşmanın mümkün olduğunu sürekli tekrarlarım.

İşte Aviary'nin bu yeni hizmetini gördüğümde yine bu düşünceye kapıldım. Kolay kullanım, devamında hata olmasını beklediğiniz ama problem yaşamadığınız arayüzler ve amaca hızlıca ulaştıran verimli bir servis.

Hemen denemek isterseniz buyrun Webrazzi'nin ekran görüntüsünü alın. aviary.com/webrazzi.com

NOT: Merakımdan bir de Grou.ps için nasıl tepki vereceğini denedim ve bu tür URL'ler için aviary.com/http://grou.ps şeklinde kullanmak gerektiğini farkettim.

Yorumlar (8)
 1. Önder Eren Önder Eren

  screengrabı kullanıyorum ben de ve oldukça memnunum. bu servis ilgi çekici ama 15 saniye bekletip "upppss olmadı" deyince bir daha deneyesim gelmedi. yine de düşünce çok hoşuma gitti. standalone için snagit te çok iyidir http://www.techsmith.com/screen-capture.asp

 2. Yigit Boyar Yigit Boyar

  Eger Mac OS kullanicisi iseniz, skitch it cok cok basarili bir screenshot programi. mac'i sevdirenlerden.

  http://skitch.com/

 3. ben FastStone Capture programını yüklemiştim bilgisayara (çok küçük bi prog) Çok kullanışlı, çok pratik ve hızlı. Tavsiye ederim.

 4. Kerem Copcu Kerem Copcu

  Uzun süredir kullandığım en güzel arayüzü olan ve en sıcak grabber. Çok sevdim , teşekkürler arda.

 5. Adnanuludag Adnanuludag

  mac'de safariden de "mail contents this page" dediğiniz zamani, flash de dahil olmak üzere, sayfayı mailin içine gömüyor.

 6. Otomatikportakal Otomatikportakal

  Servis bir ekran görüntüsü yakalayıcıdan çok komple sayfayı yakalamasıyla fark yaratıyor. Yani sayfa aşağıya ne kadar uzarsa uzasın olduğu gibi alıyor. Ayrıca saklanan görüntüleri online depoda da saklayabiliyorsunuz. Bu haliyle bence webde görüp de bir kenarda dursun denilecek şeyler için de çok kullanışlı.

 7. Varol Aksoy Varol Aksoy

  Windows 7 için Ekran Alıntısı Aracı'da gayet başarılı. Şuan onu kullanıyorum. Bahsedilen servisde gayet hoş olmuş.

 8. Koray Gülpınar Koray Gülpınar

  gerçekten kullanışlı ve başarılı :)