Otobüste Aşk Zamanı; OtobusteGordum.com

otobuste-logoDating projeleri global olarak çeşitlenmeye devam ederken Türkiye'den de niş bir dating projesi çıktı, OtobusteGordum.com. Proje eğlenceli fikriyle basında ses getirmeyi başararak -hem de doğal yollarla, ajansları yormadan- güzel bir ilk kullanıcı yakalamışa benziyor.

Otobüste kesiştiğiniz kişiyle bir şekilde iletişime geçme şansını Türk gençliğine armağan eden proje baharın son günlerinde "Lütfen arkaya doğru ilerleyelim" seslenişlerinin arasında ağızdan ağıza yayılacağa benziyor.

Kurgusu da gayet açık. Sürekli bindiğiniz otobüs hattının kodunu yazın, kişiyi tarif edin, sonra da gelmesini bekleyin. Ya da boşverin aradığınız kişiyi, otobüs odaklı bir sohbette bambaşka bir sevgili bulun kendinize, istediğiniz hatta buluşun daha sonra. (kurgunun bu son kısmı da benden:)

otobuste

Henüz navigasyon teknolojisi ya da herhangi bir mobil uygulaması olmayan proje desteklenirse 3G günleri yaklaşırken güzel bir konumlanmaya sahip olabilir. Alexa'da şimdiden TR 800'lere yaklaşmış, 5000 üyeye ulaşmışlar ve açılalı sadece 17 gün olmuş.

Ayrıca Ankara, İzmir, vb.. gibi yerel şehiriçi otobüs seferleri eklenmeye devam ediyor. Bunun dışında da metro, vapur, tramvay, vb.. araçlar da eklenecekmiş. Proje bu verimliliğini ve sempatisini korursa niş alanlarda sürdürülebilir gözüküyor; kafedegordum, trafiktegordum, kamyondagordum ya da ikarustagordum şeklinde liste uzayıp gidebilir. :-)

*Projenin yaratıcısı Emre Akbaba'ya verdiği bilgiler için teşekkür ederim, keyifle projesinin gelişimini takip edeceğim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.