Otobüste Aşk Zamanı; OtobusteGordum.com
Arkadaşlık

Otobüste Aşk Zamanı; OtobusteGordum.com

otobuste-logoDating projeleri global olarak çeşitlenmeye devam ederken Türkiye'den de niş bir dating projesi çıktı, OtobusteGordum.com. Proje eğlenceli fikriyle basında ses getirmeyi başararak -hem de doğal yollarla, ajansları yormadan- güzel bir ilk kullanıcı yakalamışa benziyor.

Otobüste kesiştiğiniz kişiyle bir şekilde iletişime geçme şansını Türk gençliğine armağan eden proje baharın son günlerinde "Lütfen arkaya doğru ilerleyelim" seslenişlerinin arasında ağızdan ağıza yayılacağa benziyor.

Kurgusu da gayet açık. Sürekli bindiğiniz otobüs hattının kodunu yazın, kişiyi tarif edin, sonra da gelmesini bekleyin. Ya da boşverin aradığınız kişiyi, otobüs odaklı bir sohbette bambaşka bir sevgili bulun kendinize, istediğiniz hatta buluşun daha sonra. (kurgunun bu son kısmı da benden:)

otobuste

Henüz navigasyon teknolojisi ya da herhangi bir mobil uygulaması olmayan proje desteklenirse 3G günleri yaklaşırken güzel bir konumlanmaya sahip olabilir. Alexa'da şimdiden TR 800'lere yaklaşmış, 5000 üyeye ulaşmışlar ve açılalı sadece 17 gün olmuş.

Ayrıca Ankara, İzmir, vb.. gibi yerel şehiriçi otobüs seferleri eklenmeye devam ediyor. Bunun dışında da metro, vapur, tramvay, vb.. araçlar da eklenecekmiş. Proje bu verimliliğini ve sempatisini korursa niş alanlarda sürdürülebilir gözüküyor; kafedegordum, trafiktegordum, kamyondagordum ya da ikarustagordum şeklinde liste uzayıp gidebilir. :-)

*Projenin yaratıcısı Emre Akbaba'ya verdiği bilgiler için teşekkür ederim, keyifle projesinin gelişimini takip edeceğim.

Yorumlar (27)
 1. muhtesem dusunulmus bir fikir helal olsun....

 2. nygirlofmydreams.com esin kaynağı bu site sanırım :)

  1. Erhan Erdoğan Erhan Erdoğan

   Ergün: Basın köşesi var sitede. Orada bir haberde bundan bahsetmişler. : )

 3. Gecen cuma beyaz show da izledim bu siteyi, gerçekten cok yaratıcı bir fikir, yurdum insanı çalıştırmış gene kafayı. süper

 4. bence süper bi fikir. her insana nasip olmaz :)

 5. siteyi ilk duyunca yok artık dedim ama girdikten sonra gerçekten başarılı bir proje olmuş ve site kurucusunu burdan tebrik ediyorum...

 6. Herkesin hayatında böyle bir anısı wardır heralde. otobüste görülen,beğenilen,tabiri caizse hasta olduğun bir karşı cins..:) cesaret toplamaya çalışırsın konuşsammı konuşmasammı rezil olurmuyum olmazmıyım falan fistan der iken mutlak sonuç gerçekleşir we yanına gidip konuşmaya büzük yetmez we hakikat gerçekleşir durağı gelince iner gider we bir daha hayatın boyunca görmezsin;) çok yaşadık biliyoruz. çok zekice ama şu zamana kadar kimsenin aklına gelmemiş fikir. şahsen hergün otobüse biniorum ama sittinsene aklıma gelmezdi. bence bu site patlayacak.çünkü toplumsal bi yaraya parmak basıyor:) bakalım.görelim

 7. bu sıtee gercekdenn muthıss bırr fıkırr ıcımde artık nuktelerıı bırıktırmemızee gerekk kalmıcakkk .. =))

 8. İnternetin giderek çöplüğe dönüştüğü bir ortamda internet kullanıcılarına böylesine güzel ve özgün bir proje sundukları için site kurucularını tebrik ediyorum.

 9. Süeper bi fikir tebrik ederim:)Bu tarz toplu taşıma odaklı bir fikre dünyada da rastlamadım. Tamamıyla özgün bi fikir

 10. Hasan Keskin Hasan Keskin

  Yorumları okuyunca çok şaşırdım. bana göre fikir iyi bile olsa sitenin tutma olasılığı çok zayıf. Çünkü öncelikle her iki kişinin de böyle bir sitenin varlığından haberdar olması gerekiyor ki çok uzak bir ihtimal. Ayrıca buna benzer bir haberi daha önce ya webrazzi'de ya da başka bir sitede okumuştum o da otobüs yerine mekanlarda aynı kesişimi sağlamaya çalışan bi projeydi, ismini hatırlayamadım. Sonuç olarak fazla niş bir alan olduğundan sitenin veya ziyaretçilerinin hedefi tutturma olasılığı çok çok çok düşük.

  1. Erhan Erdoğan Erhan Erdoğan

   Bahsettiğin proje sanırım bu. http://www.catoen.com/

   1. Hasan Keskin Hasan Keskin

    Evet aynen buydu.

  2. Mustafa Ali Kuşçu Mustafa Ali Kuşçu

   Sana katılıyorum Hasan. Bencede sitenin tutma ihtimali çok çok zayıf.Ancak heves olabilir.

  3. haklısın hasan.iki kişininde aynı anda akıl etmesi gerek istenilene ulasa bilmek için.

 11. Bu siteden çıkmıyorum valla mükkemmel bir proje , ve artık facebook sıkmıştı zaten artık otobusteyim bende :)

  1. ne yalan soyliyim otobustegordum.com daha iyi bir site olmus bence

 12. öğrenci işi biraz. 3 yıl oldu şehir içi bir otobüse binmedim. bunun otostopAŞKLARI.com versiyonu bana daha uygun heralde :) nerde otostop yapıyorsunuz gibi :)

 13. İki sene önce düşündüğüm bu fikri gerçekleştiremedim. Sebebi hem maddi hemde tutulmuyacağına inandığım için, halende inanıyorum...

 14. bence bu site tutar arkadaşlar, baksanıza sitedeki basin sayfasina, bence cok iyi düşünülmüş bir proje, bu projeyi hayata geçiren arkadaşı tebrik ediyorum.

 15. Hasan Keskin Hasan Keskin

  Bu kadar fason yorumu ilk defa bir arada görüyorum ben de. o zaman kesin tutar bu proje :)

 16. Kadınlar, erkekler ve ilişkiler üzerine kurulmuş bir sistem varsa mutlaka tutar. Aklımızı göbek bölgesinden beyin bölgesine çekebildiğimiz gün bu ülkeyi kimse tutamaz da bu ihtimal de zor görünüyor.

 17. Ibrahim Ibrahim

  bizim hep biri ni görürdük ve bi daha görmrk için bi daha bi daha binerdik aynı sahatte aynı otobüse işallaha burda bu site de bulma şansını yakalarız bu siteye kuranlara tşkr ederiz

  :):)

 18. A.enes Şenel A.enes Şenel

  Fikir olarak tutacağını düşünüyorum ancak sitedeki kullanıcılar arasındaki seviyeye dikkat edilmesi gerekir. Biraz siteyi dolaştım, seviye olarak zayıf yazılar gördüm. Site yöneticilerin buna çözüm bularak başarılarını artıracaklarına eminim.

 19. Buradaki yorumlar gerçek mi ? bende cok bayağı bir fikir...

 20. ne qüzel düşünülmüş böylee bende otobüste gördügüm birine aşığm (: ama knuşuyoruz ekledim faceboktaa ama sanıırm otobüs aşkım tek tarafLı :( :D