Proje Yarışması: Yeni Düşler Yenilikçi Düşünceler
Arama
Etkinlikler

Proje Yarışması: Yeni Düşler Yenilikçi Düşünceler

yd2yd_logoBoğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED), Boğaziçi Üniversitesi Vakfı (BÜVAK), Elginkan Vakfı ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “Yeni Düşler Yenilikçi Düşünceler” isimli proje yarışmasının bu yıl ikincisi düzenleniyormuş. Yarışmanın amacı üniversite öğrencilerinin yenilikçi ve yaratıcı düşünmeye teşvik edilmesi ve desteklenmesi olarak belirtiliyor. Yarışmanın yatırım sponsoru ise LabX olacakmış ve  yarışmanın birincileri melek yatırımcılarla buluşma fırsatı yakalayacakmış.

İki kategoride sadece İstanbul’daki üniversite öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmada Teknolojik Yenilikçi İş Fikri ve Sosyal Girişimcilik Yenilikçi İş Fikri konularından birisi seçilebiliyor. Yarışmada birinci olan proje sahiplerine 10.000 TL de para ödülü verilecekmiş.

Yarışmada ön elemeyi geçen tüm proje sahipleri ise 14 Haziran 2009’da BÜMED Seminer Salonu’nda gerçekleştirilecek “Düşten Düşünceye İnovasyon” isimli çalıştaya katılabileceklermiş. Bu çalıştay LabX ve Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından düzenlenecekmiş.

Katılmak isteyen okuyucularımız 10 Mayıs’a kadar projelerini yarışmanın web sitesi üzerinden gönderebilirler. (Şu an için başvuru formu açık değil.)

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Barış dedi ki:

  Sadece üniversite öğrencileri mi katılabiliyor ?

 2. zafer dedi ki:

  Vede sadece İstanbul üniversite öğrencileri 🙁

 3. CEBE dedi ki:

  Sadece LabX’in değil de İnternet’e yatırım yapan şirketlerin sponsor olmasını beklediğim bir yarışma. Bu tür organizasyonlar sıkça yapılmalı bence.

 4. Metin dedi ki:

  Slogan şöyle olmalıydı. Akrabalarımın yeni düşleri, yenilikçi düşünceleri.

  Böyle bir yarışmayı belli bir kesimle kısıtlarsanız ben böyle anlarım!

  Lise mezunlarının hiç mi düşü yok?

  1. Mehmet ALP dedi ki:

   Katılıyorum.

 5. Cemalettin Kunduracı dedi ki:

  Yenlikçi düşünceler sadece üniversite yıllarındaki aklımın tekelinde mi?

  Örneğin üniversiteye gitmeyen ya da gidip bitirmiş olan birisi bu hakkını devretmiş mi oluyor?

  Nasıl yani?

  Ben anlamadım..

 6. Mehmet Ali Sabuncuoğlu dedi ki:

  Bu ne iştir arkadaşlar. Teknoloji çağında yaşıyoruz. Heryerde sloganlar. Dünya küçüldü, elinizin altında klavye varsa il- ülke sınırları yoktur.ç Teknolojiyi , interneti seviyoruz diyoruz. Gelgelelim güzel ülkemde bu gelişmeyi pozitif yönde tetiklemek için proje yarışmaları düzenlkeniyor. Ama çok komik koşullar barındırıyorlar.

  Ben pamukkale Üniversite öğrencisi olarak İstanbulda düzenlenen yarışimalara katılamıyorum. Buna ne denirki. Burjuva kesimi kendi arasında yarışsınlar, ödülleşsinler, eğlensinler, sonrada anadoluyada bu teknolojiyi nasıl götürebilirz diye kara kara düşünüyor görünsünler.

 7. Blackblue dedi ki:

  Liseler için engel koymaları kötü olmuş. Neyse seneye katılırız 🙂 Ülkemizde böyle yarışmaların sıkça yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Bir Yorum Yazın