İnternet Girişimleri Marka Araştırması
Genel

İnternet Girişimleri Marka Araştırması

Türk internet kullanıcılarının çeşitli konularda akıllarına ilk gelen internet girişimlerinin belirlenmesine yönelik bir araştırmayı başlatıyoruz. Crenvo tarafında değerlendireceğimiz cevaplar sonucunda çıkacak rapor, anketimize katılan kişilerle öncelikli olarak paylaşılacaktır.

Anketlerin değerlendirilmesi ile oluşturulacak rapor ücretsiz olarak Webrazzi üzerinden de yayınlanacaktır.

Eğer ülkemizde bugüne kadar yapılmamış bu tür bir araştırmaya 1-2 dakikanızı ayırarak destek vermek isterseniz buraya tıklayarak anket formuna ulaşabilirsiniz.

Anket kapsamında sorulan sorulara Türk veya Global internet girişimlerini düşünerek cevap verebilirsiniz. Girişimlerle ilgili bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Örnek: "Gazete" denildiğinde aklınıza ilk gelen site hangisidir? -- nytimes.com Örnek: "Dış kaynak" denildiğinde aklınıza ilk gelen site hangisidir? -- elance.com

Ankete katılmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz. http://spreadsheets.google.com/viewform?key=pEVLzP6Xi9b2BC2vVNhYMIQ&hl=en

Yorumlar (12)
 1. Daily News Daily News

  Arda bey bir isteğim olacak. Oraya sinema denildiğinde akla gelen siteyi yazmışız, bir de televizyon denildiğinde akla gelen siteyi yazmalarını isteyebilirmiyiz?

  Saygılar

  1. Oldukça fazla katılımcı oldu. Şu noktadan sonra eklemek mümkün olamayacaktır. Biz daha sonra bunu ek olarak Webrazzi üzerinden tek anketle yaparız.

   1. Daily News Daily News

    Teşekkür ederim Arda bey. Gelişmeleri bekliyor olacağım.

 2. İlker Ergen İlker Ergen

  Soruları açık uçlu sormanız beni şaşırttı. Bu şekilde toplanan bilgileri düzenlemek epey zor olacaktır. Herhalde yönlendirme yapmamak için bu yöntemi seçtiniz.

  Bu arada biraz daha kolay kullanımlı ve profesyonel çözümler için www.surveymonkey.com benzeri çözümler deneyebilirsiniz.

  1. sonuçları kimin işleyeceğini bilmiyorum ama ellerinde bir tekilleştirme yazılımı varsa, benzer ifadeler tekilleştirilebilir.

   1. Merhaba,

    tekilleştirme yazılımları mı çıktı? Gerçekten sektöre çok uzak kalmışım. örnek verebileceğiniz yazılımlar var mı? fiyat-sonuç anlamında başarılı bulduklarınız özellikle...

 3. Aral Koca Aral Koca
  1. Serkan Hatipoğlu Serkan Hatipoğlu

   Daha da iyi olurmuş. Siteye üye olmadım ama yapılmış anketler bu anketin ihtiyacını karşılayabilir gibime geldi. Yerel bir kaynak sonuçta :))

 4. Eylos Eylos

  Kategorilere ayrılsaydı keşke. Hepsini dolduramadım. Mesela oyun denince aklıma birşey gelmedi!..

 5. Muhammed Muhammed

  Sonuçlar noldu acaba? bir de kaç kişi katıldı

 6. Cazcaz.net Cazcaz.net

  Evet, sonuçlardan bir haber var mı acaba?

 7. Anketler değerlendiriliyor. Toplam 430 kişi katıldı.

  Bu hafta içinde raporu paylaşıyor olacağız.