x

İnternet Girişimleri Marka Araştırması

Türk internet kullanıcılarının çeşitli konularda akıllarına ilk gelen internet girişimlerinin belirlenmesine yönelik bir araştırmayı başlatıyoruz. Crenvo tarafında değerlendireceğimiz cevaplar sonucunda çıkacak rapor, anketimize katılan kişilerle öncelikli olarak paylaşılacaktır.

Anketlerin değerlendirilmesi ile oluşturulacak rapor ücretsiz olarak Webrazzi üzerinden de yayınlanacaktır.

Eğer ülkemizde bugüne kadar yapılmamış bu tür bir araştırmaya 1-2 dakikanızı ayırarak destek vermek isterseniz buraya tıklayarak anket formuna ulaşabilirsiniz.

Anket kapsamında sorulan sorulara Türk veya Global internet girişimlerini düşünerek cevap verebilirsiniz. Girişimlerle ilgili bir kısıtlama bulunmamaktadır.

Örnek: “Gazete” denildiğinde aklınıza ilk gelen site hangisidir? — nytimes.com
Örnek: “Dış kaynak” denildiğinde aklınıza ilk gelen site hangisidir? — elance.com

Ankete katılmak için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.
http://spreadsheets.google.com/viewform?key=pEVLzP6Xi9b2BC2vVNhYMIQ&hl=en

Yorumlar (13)

 1. Arda bey bir isteğim olacak. Oraya sinema denildiğinde akla gelen siteyi yazmışız, bir de televizyon denildiğinde akla gelen siteyi yazmalarını isteyebilirmiyiz?
  Saygılar

  Cevapla
 2. Soruları açık uçlu sormanız beni şaşırttı. Bu şekilde toplanan bilgileri düzenlemek epey zor olacaktır. Herhalde yönlendirme yapmamak için bu yöntemi seçtiniz.

  Bu arada biraz daha kolay kullanımlı ve profesyonel çözümler için http://www.surveymonkey.com benzeri çözümler deneyebilirsiniz.

  Cevapla
  • sonuçları kimin işleyeceğini bilmiyorum ama ellerinde bir tekilleştirme yazılımı varsa, benzer ifadeler tekilleştirilebilir.

   Cevapla
   • Merhaba,
    tekilleştirme yazılımları mı çıktı? Gerçekten sektöre çok uzak kalmışım. örnek verebileceğiniz yazılımlar var mı? fiyat-sonuç anlamında başarılı bulduklarınız özellikle…

  • Serkan Hatipoğlu |

   Daha da iyi olurmuş. Siteye üye olmadım ama yapılmış anketler bu anketin ihtiyacını karşılayabilir gibime geldi. Yerel bir kaynak sonuçta :))

   Cevapla
 3. Kategorilere ayrılsaydı keşke. Hepsini dolduramadım. Mesela oyun denince aklıma birşey gelmedi!..

  Cevapla
 4. Sonuçlar noldu acaba? bir de kaç kişi katıldı

  Cevapla
 5. Evet, sonuçlardan bir haber var mı acaba?

  Cevapla
 6. Anketler değerlendiriliyor. Toplam 430 kişi katıldı.
  Bu hafta içinde raporu paylaşıyor olacağız.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın