Pasta siparişi için ortak nokta: PastaVar.com

Pasta siparişi için ortak nokta: PastaVar.com

pastavar_logo1Biraz önce Webrazzi ekibi olarak bir e-posta aldık. Aynen şöyleydi:

Merhaba Hasan Yalçınkaya'yla olan röportajınızı izledik ve size baklava göndermek istiyoruz tabi bizimle iletişim bilgilerinizi paylaşırsanız:)

Gönderilen e-posta pastavar.com alan adından geliyordu. Merak edip baktığımda tamamen pastanelere odaklanmış bir sipariş sitesi ile karşılaştım. Biraz araştırınca da Nisan 2008'de yayına başlayan ama nasıl olduysa benim bugüne kadar hiç duymadığım bu girişim ilgimi çekti ve belki benden başka okuyucularımız da PastaVar.com'a yeni bir girişim muamelesi yapar diye paylaşmak istedim.

Henüz servis yetkililerini tanımıyorum ya da girişimleri hakkında kendilerinden detaylı bilgi almışlığım yok. Ancak PastaVar.com'un bende yarattığı ilk izlenim bu girişimin iş yapacağı yönünde oldu. Eğer operasyonu özellikle satış ve müşteri ilişkileri tarafında güçlü tutarlarsa memnun müşteri sayılarının artması ile önlerinin bu "konuya odaklı sipariş sistemi"'nde açık olacağını düşünüyorum.

pastavar_ana11

YemekSepeti.com'un Türkiye pazarında kolay kolay aşılamayacak bir pazar payı ve gücü bulunduğunu biliyoruz. Bugün kalkıp YemekSepeti.com'un yaptığının aynısını yaparak sektörde bu alanda liderliğe oynamak bana kalırsa Amerika'da Amazon'a kafa tutmak gibi olacaktır. Ancak PastaVar.com'un uyguladığı model bu rekabet ortamının yanından geçerek kendine has bir kulvar oluşturmak oluyor ki bu model şirketin başarı potansiyelini rakiplerine değil, kendi performansına orantılı olarak yönetebilmesine olanak tanıyor.

Servis bünyesinde şu anda hızlıca yaptığımız araştırma ile 100'e yakın pastane olduğunu gördük. Şu an için sadece İstanbul içinde çalışan PastaVar.com'un 1 yıl içinde ulaştığı üye işyeri sayısını başarılı bulduğumu söylemek isterim. Günlük sipariş sayıları hangi seviyelerdedir bilemiyorum ancak zaten yerini ve konumunu güçlendirme aşamasında hali hazırdaki sipariş sayılarının çok da önemli olduğunu düşünmüyorum.

PastaVar.com'u yakın zaman içinde denemeyi planlıyorum eğer önceden deneyenler varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.

NOT: Sizleri nasıl inandıracağımı bilemiyorum ama bu yazının yazılmasının aldığımız baklava teklifiyle hiçbir ilgisi yok. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.