Turkcell İBB Trafik iPhone uygulaması App Store'da tavan yaptı!

İstanbul'da yaşayanların en büyük derdi olan trafik sorununu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin İBB Trafik uygulaması sayesinde biraz olsun aşmıştık. Anlık trafik bilgisi için cep telefonları ve devamında Digiturk üzerinden verilmeye başlanan hizmet bir süre önce iPhone kullanıcılarına sunulan uygulama ile ulaşabildiği kitleyi genişletti ve haliyle hakettiği ilgiyi de gördü.

Turkcell İBB Trafik adıyla piyasaya sürülen uygulama ile İstanbul'daki trafik durumunu istenilen bölgeler bazında kolaylıkla takip edebilmek mümkün.

Uygulama piyasaya sürülmesi ile birlikte iPhone App Store'da Türkiye'nin en popüler uygulaması olarak birinci sıraya yerleşti ve bana sorarsanız bir süre daha orada kalmaya devam edecektir.

Sadece Turkcell abonelerinin kullanabildikleri uygulama 30 Haziran 2009 tarihine kadar ücretsiz olacakmış. Ancak uygulamayı ilk defa kullanıyorsanız ücretsiz aboneliğinizi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Uygulamayı WiFi üzerinden kullanmak istiyorsanız bunun için de Turkcell Süper Şifre'nizi girmeniz gerekiyor. Şifrenizi hatırlamıyorsanız Turkcell 2222'ye "sifre" yazıp SMS atarak hızlıca alabiliyorsunuz.

turkcell_ibb_trafik1

İBB Trafik uygulamasını Nokia telefonumda da kullanıyordum ve vazgeçilmez olduğunu düşünüyordum. iPhone uygulamasının ise çok daha basit ve rahat çalıştığını gördüm.

Eğer iPhone kullanıcısı ve Turkcell abonesiyseniz Turkcell İBB Trafik'i kurup uygulamayı günlerdir App Store'da birinci sırada tutan diğer kullanıcılar gibi trafikten kurtulmanın alternatif yollarını aramaya başlayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.