Crunchies'de 2008'in en iyileri seçildi
Genel

Crunchies'de 2008'in en iyileri seçildi

TechCrunch'ın düzenlediği Crunchies'de 2008 yılının en iyileri belirlendi. 350 bin oyun kullandığı final aşamasında kazananlar aşağıdaki gibi belirlendi.

En iyi uygulama/servis: Google Reader En yenilikçi teknoloji: Windows Live Mesh En iyi tasarım: Cooliris En iyi öncü kendi yağıyla kavrulan girişim (farklı bir tercüme öneriniz varsa alabiliriz "Best Bootstrapped Startup"): GitHub Dünyayı daha iyi bir yer yapacak girişim (Most Likely To Make The World A Better Place): GoodGuide En iyi kurumsal girişim: Amazon Web Services En iyi uluslararası girişim: eBuddy En iyi temiz teknoloji girişimi: Project Frog En iyi yeni ürün/cihaz (Gadget): iPhone 3G En iyi zaman öldürme sitesi/uygulaması (Best Time Sink Site/Application): Tap Tap Range En iyi mobil girişim: Evernote En iyi mobil uygulama: imeem mobile En iyi girişimci: Evan Williams, Jack Dorsey, Biz Stone (Twitter ) En iyi CEO: Mark Zuckerberg (Facebook) 2008'in en iyi yeni girişimi: FriendFeed 2008'in en iyi girişimi: Facebook

Geçen yıl düzenlenen Crunchies sonuçları ile bu yılın kazanları arasında iPhone, Mark Zuckerberg ve Facebook'un başarılarının devamı dikkat çekiyor. Görünen o ki Facebook en iyi girişim, Mark Zuckerberg ise en iyi girişimci olmayı bir süre daha devam ettirecek. Aynı şekilde iPhone da geçen sene olduğu gibi bu sene de en iyi yeni ürün ödülünü almış bulunuyor. Tek fark geçen sene iPhone'du bu sene iPhone 3G oldu. ;)

Konuyla ilgili TechCrunch'ın haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Facebook'un başarısına şaşırmakta haklı mıyız acaba? Facebook bugüne kadar düşünülmüş en basit, en sade ve en dahiyane fikirlerden değil midir? İşlevselliği her ne kadar da sıradan görünse, fikirsel açıdan bir sürü insanı bir araya getirip onlara birşeyler yaptırmayı başarmıştır.

  Google Reader'ın da en iyi servis veya uygulama dalında kazanan olması dikkat çekici.

 2. Murat Murat

  Yapacağınız ilk bootstrap aramasında onun

  "Financial bootstrapping is a term used to cover different methods for avoiding using the financial resources of external investors"

  ne anlama geldiğini öğrenebilecektiniz. "Öncü" güzel bir atış olmuş. tebrikler.

 3. Hasan Yalçınkaya Hasan Yalçınkaya

  merhaba, "Best Bootstrapped Startup", "yatırımsız yapılmış en iyi girişim" diye tercüme edilebilir. bootstrap terimi kendi ayakkabılarını bağcıklarından tutup kendini havaya kaldırmak gibi imkansız bir eylemden geliyor. kendi yağında kavrulmak manasında kullanılıyor.

  dropbox'un kazanamamasına üzüldüm. aşığım kendisine.