33'ü bir yerde Twitzede
Genel

33'ü bir yerde Twitzede

Twitter kullanıcılarını bir kaç gündür phishing saldırılarına karşı uyarırken dün 33 önemli ismin Twitter hesabı hacklendi. Hacklenen hesaplar arasında Amerikan'ın yeni başkanı Barack Obama (başkan olduğundan beri tweetlemiyormuş, demek köprüyü geçene kadarmış) , Britney Spears, Rick Sanchez (CNN haber programı sunucusu), FoxNews ve Facebook da var.

Twitter sorunu çözmüş ve hesapları sahiplerine geri döndürmüş. Kendi blogundan yaptığı açıklamada, hack olayının Twitter'ın kendi destek araçlarından yapıldığını yazmış. Bu yüzden destek araçlarının kullanımı şimdilik durdurulmuş.

Hesapları hacklenen isimler bu kadar büyük ve önemli kişiler/kurumlar olmasaydı bir hack olayından çok lamer saldırısı olarak düşünülebilecek bir eylem aslında. Hesapları ele geçiren kişi komik komik şeyler tweetlemiş. Bu hack olayı birşeyi daha hatırlattı bana. Türk ünlülerden Twitter ya da FriendFeed kullanan var mı? Pek sanmasam da soruyorum...

Yorumlar (5)
 1. Hüseyin Erkmen Hüseyin Erkmen

  Bence varsa kesin Seda Sayan'dır kadın her işe giriyor.

 2. Yasin Yasin

  Kişi değil ama kurum olarak Ntv'nin var sanırım. tiwtter.com/ntv

 3. Patavatsız Köstebek Patavatsız Köstebek

  serdar ortaç, sortube'dan sonra buna da bulaşmıştır bence

 4. Eylos Eylos

  Bunca yıldır blog yazıyorum şu twiter denen şeye bir türlü alışamadım. Anlık iletiler gereksiz görüyorum sanırım ama yine de twiter kullanmaya gayret edeceğim. Teknolojiden kopmamak gerekiyor, değil mi?

 5. Hakan Tanrıkut Hakan Tanrıkut

  Mustafa Sarıgül'ün twitter hesabı var.

  http://ww.twitter.com/msarigul

  Ayrıca friendfeed hesabı da var. Aynı zamanda Facebook ve flickr hesapları da var. Bunların da adresini http://www.mustafasarigul.com üzerinden öğrenebilirsiniz.