Webrazzi.TV iLab Ventures ofisinde...
Yatırım

Webrazzi.TV iLab Ventures ofisinde...

Webrazzi.TV ile Kariyer.net, GittiGidiyor.com, Sigortam.net gibi önemli girişimlerin yatırımcısı olan iLab Ventures'ın Kozyatağı'ndaki ofisine gittik ve şirketin ortağı Cem Sertoğlu ile konuştuk.

iLab Ventures'ın mevcut yatırımları, yatırım kriterleri, planları ve kriz dönemine bakışları gibi çeşitli konuları kapsayan sohbetimizi Webrazzi.TV'den seyredebilirsiniz.

Cem Sertoğlu'na keyifli sohbet ve verdiği değerli bilgiler için teşekkürler.

Yorumlar (9)
 1. İşte bu! Güncellik ne güzel şeymiş :D Ofis ziyaretlerini çok seviyorum şahsen. Kariyer, GG gibi ziyaretler videoda geçtiği gibi, mükemmel olacaklardır.

  Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

  İyi bayramlar.

 2. Koray Topçu Koray Topçu

  Cem Sertoğlu'nun söylediği bir söz çok çarpıcı: "Türkiye dünya ekonomisinde 15-20. sıralarda, fakat buna rağmen teknloji pazarı oldukça dar!"

  bu gerçekten kaygı verici bir durum. halbuki teknoloji ile çok yakından alakalı olan bir milletiz. öyle ki yaş, ekonomik durum dinlemeden, her türlü teknolojiyi benimsiyoruz. fakat biz kendi içimizden güzide bir kaç tane dışında doğru dürüst girişim çıkmıyor.

  Buna paralel olarak Cem bey "Yatırım yaparken bazı şeylerin kötü de olsa prototiplerini görmek istiyoruz" diyor. burası da önemli. benim ve bu yazıyı okuyan çoğu kişinin çevresinde harika fikirlerim var diyen insanlar bulunmakta. fakat hep armut piş ağzıma düş, keşke para olsa falan şeklinde bekliyorlar.bu çok kötü.

  burada önemli olanın hırs, istek olduğunu bilmesi gerekiyor bence tüm fikir sahiplerinin.

  röportaj için teşekkür ediyorum Arda bey. dediğiniz gibi bu tip röportajlar çok güzel ve gayet de ilham verici ;)

 3. Murat Turan Murat Turan

  Yararlı bir yazı olmuş, teşekkürler.

 4. Önder Eren Önder Eren

  Güzel bir röportaj olmuş. Sanıyorum Webrazzi.Tv süreç içerisinde tüm yatırımcıları dolaşacak. Merak edilenleri de herkes öğrenmiş olacak böylece. Elinize sağlık ve teşekkürler.

 5. Mehmet Alp Mehmet Alp

  Yatırım yapılacak projeler hakkında doyurucu bilgiler yer alıyor...Güzel röportaj olmuş gerçekten.

  Cem sertoğlu bir yerde çok güzel bir laf etmiş.7-8 yıl önce gerçekten bir web projesi yayına sokmak oldukça pahalı bir iş idi.Ancak günümüzde projenin yayına geçirilmesi,Tanıtılmasıda gerçekten çok çok kolaylaşmış durumda..

  Koray topçu'nunda dediği gibi armut piş ağzıma düş yapmamalıyız,Fikir yanında projeleri yayına alabilecek azim'de olmalı...

 6. Sürekli Izleyici Sürekli Izleyici

  Cem Sertoğlu kimdir?

  Cem Sertoğlu kimdir. Sektörün bütün bilgilerine bu kadar hakim bu kadar otorite olmasını gerektiren özellikleri nelerdir?

  Acaba sadece yurtdışında eğitim almış olmak. İnternet üzerinde tek tük başarı sahibi olmak, Türkçe anlatabileceği basit şeyleri kıvırtak bir İngilizce ile söyleme ihtiyacı duymak gerçek bir uzman olmak için yeterli midir?

  Bu güne kadar başkalarının başarılarına sahip çıkacak sermayeye sahip olduğu için mi bu kadar söz söyleme hakkına sahiptir?

  Neden konuşmalarında büyük bütçelerle başlatılmış kendisine ait başarısız girişimlerinden bahsedilmez?

  Dahada önemlisi Ayleb denen organizasyon sektörünün lideri olmadan önce hiçbir siteye yatırım yapmamışken (tek bir istisna hariç) nasıl hiç utanmadan erken aşama ve RİSK sermayesi ile ilgilendiklerini iddaa ederler?

  Yıllardır yüzlerce ciddi projeyi değerlendirip bu kadar az ve risk taşımayan projeye yatırım yapmışken Bir yandanda İlab dışında ortaklıklar ve Şirket yapılanmaları içerisine girmeleri ne kadar etikmiş acaba. Ben neden güvenip bu mantıktaki bir yere başvuru yapacağım ki?

  Risk sermayesi, risk sermayesi beynimi yediler artık. Size herbiri hakkında sorabilecek 100 lerce sorum ve anlatabileceğim 10 larca tecrubem var. Gönül rahatlığı ile ben risk sermayesiyim diyen bir Türk şirketi sadece yüzsüz ve ticari ahlaktan uzak bir yapılanmadır.

  Gittigidiyor'a Kariyer.net bende yatırım yapardım o günlerinde. yerim ben öyle riskide sermayesinide :)

 7. böylesine milattan önce kalma sitelere sahip şirketler neden bu kadar ön planda tutuluyor anlaması güç. özellikle ilab ın resmi sitesine girdiğimizde özellikle firefox ta karşılaştığımız durum içler acısı. örnek alınacak ne var anlaması güç. sanırım şu söz herşeyi açıklıyor: insanı para konuşturur.

 8. Recep Bülbülses Recep Bülbülses

  siteleri firefox'ta bu kadar yamuk çıkan bir şirketin internet yatırımları konusunda ne kadar çalışılabilir olduğundan şüphe duyarım açıkçası.

  http://www.ilab.com.tr/

 9. Vedat Erol Vedat Erol

  Gerçekten akıllıca bir röportaj olmuş tebrikler iyi seçim. Cem Beyin karşısına fikrim var demek kolay olmaz sanırım, haklıda. Bazen hepimiz niye yatırım yapılmıyor, niye kimseyi görmüyorlar diyoruz. Madem o kadar güveniyorsun farklı görüyorsun, aynı farkı biraz azimle göster. Biraz üstüne git çalış görelim yorumu harika, hakikatten doğru. Girişimci adayı zaten iyi bir girişimci olacaksa en azından bir yere kadar getirebilme azmini göstermeli onu bile yapamıyorsa işin sonrasını destek alsa bile yeterli yapamaz.