Netlog Türkiye ekibini genişletiyor

Ülkemizde en az Facebook kadar popüler olduğunu bildiğimiz ve 5 milyona yakın Türk kullanıcı ile Türkiye'den günlük 500.000'e yakın tekil ziyaretçi ve aylık 800.000.000'den fazla sayfa gösterimi yaratan Netlog, Türkiye operasyonu için geçtiğimiz aylarda İş Geliştirme Müdürü olarak Timothy Bataillie'i atamıştı.

Şirket Türkiye'de çeşitli ajans ve şirketlerle anlaşmalarını tamamladıktan sonra geçtiğimiz günlerde aldığım bir haberle ekibini genişletme eğilimine girmiş ve İş Geliştirme ekibi için yeni bir pozisyon açmış.

İlgilenen okuyucularımız Webrazzi Kariyer'de detayları bulunan pozisyona başvurularını yapabilirler.

Netlog'un Türkiye pazarında yerleşik duruma geçme çalışmalarının yanında Türk kullanıcıları için özel olarak geliştirilmekte olan bazı uygulamalarının da olduğunu öğrendim.

Hali hazırda Netlog'un yakın zamanda yayına aldığı bazı uygulamaları vardı. Türk geliştiriciler tarafından yapılmış olmasa da Türk kullanıcıları da kapsayan bu uygulamalardan en son yayına giren BuddyPoke isimli uygulamaya tüm dünyanın ilgisinin yanında Türk kullanıcıların özellikle üst düzeyde ilgisi olmuş.

3 hafta gibi bir süre içinde 300.000'in üzerinde kullanıcı tarafından incelenen uygulama 50.000'den fazla kullanıcı tarafından da yüklenmiş.

BuddyPoke'un yanında şirket şu anda Türkiye'de Türkçe bazı uygulamalar da hazırlatıyormuş. Şu an için söz konusu uygulamalar ile ilgili bilgi verilmiyor olsa da Netlog'un OpenSocial'a dahil sosyal ağlardan biri olduğunu ve uygulamalar ayağında OpenSocial'ın desteklendiğini hatırlatmak isterim.

Konumuzun özüne geri dönecek olursam, Netlog'un Türkiye'deki ilk iş pozisyonu için başvuru yapmak ya da pozisyon detaylarını öğrenmek isterseniz şirketin Webrazzi Kariyer'deki "Business Developer" ilanını inceleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.