Netlog Türkiye ekibini genişletiyor
Arama
Genel

Netlog Türkiye ekibini genişletiyor

Ülkemizde en az Facebook kadar popüler olduğunu bildiğimiz ve 5 milyona yakın Türk kullanıcı ile Türkiye’den günlük 500.000‘e yakın tekil ziyaretçi ve aylık 800.000.000’den fazla sayfa gösterimi yaratan Netlog, Türkiye operasyonu için geçtiğimiz aylarda İş Geliştirme Müdürü olarak Timothy Bataillie‘i atamıştı.

Şirket Türkiye’de çeşitli ajans ve şirketlerle anlaşmalarını tamamladıktan sonra geçtiğimiz günlerde aldığım bir haberle ekibini genişletme eğilimine girmiş ve İş Geliştirme ekibi için yeni bir pozisyon açmış.

İlgilenen okuyucularımız Webrazzi Kariyer‘de detayları bulunan pozisyona başvurularını yapabilirler.

Netlog’un Türkiye pazarında yerleşik duruma geçme çalışmalarının yanında Türk kullanıcıları için özel olarak geliştirilmekte olan bazı uygulamalarının da olduğunu öğrendim.

Hali hazırda Netlog’un yakın zamanda yayına aldığı bazı uygulamaları vardı. Türk geliştiriciler tarafından yapılmış olmasa da Türk kullanıcıları da kapsayan bu uygulamalardan en son yayına giren BuddyPoke isimli uygulamaya tüm dünyanın ilgisinin yanında Türk kullanıcıların özellikle üst düzeyde ilgisi olmuş.

3 hafta gibi bir süre içinde 300.000‘in üzerinde kullanıcı tarafından incelenen uygulama 50.000‘den fazla kullanıcı tarafından da yüklenmiş.

BuddyPoke’un yanında şirket şu anda Türkiye’de Türkçe bazı uygulamalar da hazırlatıyormuş. Şu an için söz konusu uygulamalar ile ilgili bilgi verilmiyor olsa da Netlog’un OpenSocial‘a dahil sosyal ağlardan biri olduğunu ve uygulamalar ayağında OpenSocial’ın desteklendiğini hatırlatmak isterim.

Konumuzun özüne geri dönecek olursam, Netlog’un Türkiye’deki ilk iş pozisyonu için başvuru yapmak ya da pozisyon detaylarını öğrenmek isterseniz şirketin Webrazzi Kariyer’deki “Business Developer” ilanını inceleyebilirsiniz.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (5)
 1. Baturalp Torun dedi ki:

  sayılarda bir gariplik var sanki. günlük 500.000 ziyaretçi ama aylık 800.000 sayfa gösterimi. pek mantıklı değerler gibi gözükmedi bana.

 2. Arda Kutsal dedi ki:

  @Baturalp Torun
  Haklısınız, benim hatam. 800.000.000 olacaktı, düzeltme yapıldı. Kusura bakmayın.

 3. Barış GÜRENÇ dedi ki:

  Netlog un başarılı olmasında en etkili yöntemin Contact listenizdekilere davetiye diğer adıyla spam atması olsa gerek.

  Facebook benden habersiz anca kişi listeme mail atıyor 🙂

 4. Murat dedi ki:

  @Barış GÜRENÇ
  netlogun kontakt listesine davetiye göndermeis spam değil , kullanıcının keyfine kamış birşey

 5. Barış GÜRENÇ dedi ki:

  @Murat

  spam ı facebook için kastetmiştim benden habersiz gönderiyor.

Bir Yorum Yazın