Hepsiburada.com'un ürün inceleme videoları
E-Ticaret

Hepsiburada.com'un ürün inceleme videoları

Hepsiburada.com'un yeni devreye aldığı videolar bölümü ile kullanıcılar ilgilendikleri kategorideki ürünleri satın almadan önce bu sayfalardaki inceleme videolarını izleyebilecekler.

Hepsiburada.com'un ShiftDelete.net ile gerçekleştirdiği anlaşma ile sisteme entegre olan videolar ShiftDelete.net'in test merkezinde çekilmiş.

Şu an için 60'a yakın ürünün inceleme videosunu bünyesinde barındıran Hepsiburada.com'un bu içeriği geliştirmek için farklı anlaşmalar yapıp yapmayacağını bilemiyorum.

Ancak Hepsiburada.com'un benzer işbirliklerinin yanında, video yaratma işine kullanıcılarını da dahil ederek değer yaratabileceği herhalde herkesin aklına geliyordur.

Henüz çok yeni olduğunu anladığım ve teknik gelişiminin devam ettiğini tahmin ettiğim videolar bölümünde, zaman içinde mağazalar tarafıyla entegrasyonun sağlanması ile yaratılan değer büyüyecektir. Mesela şu anda ürün detay sayfalarında videolara bir link bulunmuyor, hatta bazı video tanıtımı olan ürünler Hepsiburada.com'da yer almıyor.

Bu tür eksiklikler giderildiği takdirde ve kullanıcı etkileşimi artırıldığında inanıyorum ki ürün inceleme anlamında e-ticaret ile eksik olan entegrasyon toparlanmış olacaktır. Kaldı ki bu eksiklik şu an için Türkiye internet pazarının eksikliğidir.

Shiftdelete.net ile gerçekleştirilen işbirliğine gerçekten memnun olduğumu ve Hepsiburada.com'un videolar bölümünü de değerli bulduğumu söylemek isterim. Bu tür işbirliklerini geleneksel ile yeni neslin işbirliği olarak görüyor ve iyi haber belirtisi olarak değerlendiriyorum.

Yorumlar (13)
 1. Kerem Erdoan Kerem Erdoan

  Aslında Shiftdelete.net bu iş sadece hepsiburada.com ile sınırlandırmamalı. Yani bunu bir iş modeli haline getirip diğer e-commerce sitelerine de satabilir, çok da düşün fiyatlara. Önce video arşivini genişletmek, sonrasında uygun fiyatlara (hatta kendi üzerindeki serverlardan kullandırarak) bu tür sitelere satmak başarılı bir iş modeli olabilir.

  businessofweb.blogspot.com

 2. Aykut Aykut

  Bu uygulamayı yaklaşık iki yıl önce gedikgross.com yapmaya başladı. Aslında Türkiye'de e-ticaret firmalarının arasında bu işi ilk yapan firma ve ekip onlardır. Ardından satın aldıkları ekonomikticaret.com sitesinde de video tanıtımı başladı. Kendi prodüksiyon ekibini kuran bir firma. Amatör bir fikir olarak ortaya çıkılmş ama hoş bir uygulama olmuş tabii dünyada çok daha başarılı örnekler mevcut. Ancak son dönemde bu uygulamadan sessiz sedasız vazgeçmişler. bu uygulamanın oluşmaı ve hayata geçirilmesinde yer almış biri olarak ne kadar heyecan verici olduğunu biliyorum ancak hayata geçirme noktasında akıllarda yaratılandan farkı şeylerin ortaya çıkması firmalardan gerekli ürün desteü,ni bulmakta zorlanılması gibi bir takım engeller nedeni ile bu online müşteriler için e-alışerişi çok daha rahatlatacak vdeolu çözüm sunma imkanı firmalar için girişimesi zor bir hal alıyor.

  Hepsiburadaya bu aşamada başarılar umarım kaliteli bir proje ortaya çıkarve devamını getirirler.

 3. Meriç Kara Meriç Kara

  Bu fikri uzun zamandan beri hayata geçirmek için yırtınıyordum, (üç yıldır) birilerinin daha aklına gelip hayata geçirmiş olmasına çok mutlu oldum. (sitemkar smiley)

 4. Uğur Çelenk Uğur Çelenk

  16 mart 2008 tarihinde gerçekleşen Beyin'08 organizasyonununda Hakkı Alkan hepsiburada ile entegrasyon olayından bahsetmişti(video), yani uzun zamandır beklediğimiz bir gelişme fakat mart ayından bu zamana kadar biraz yavaş ilerlemişler sanki??

 5. Can Yılmaz Can Yılmaz

  İlgili video sayfasında Chip logolu videolarada rastladım ben. sanırım önceden Chip le bi çalışma yapılıyodu. şahsen ben bu video sayfasından yazınız sayesinde haberdar oldum, bu nedenle ilgili sitenin müdavimi olanlar bilgilendirirse sevinirim.

 6. Melih Bayram Dede Melih Bayram Dede

  SDN, Türkiye'de internet yayıncılığı alandında sürekli gelişme gösteren başarılı bir proje. Bu yönüyle ekibi tebrik etmek lazım.

 7. Ercan Ercan

  Bir sonraki adım: Kullanıcıyı bir şekilde teşfik ederek,kullandıkları ürünler hakkındaki eleştiri ve beğenilerinin yer aldığı kısa videoları, ürün sayfasında yayınlayabilme olanığının sağlanması...

 8. Levent Levent

  shiftdelete.com sitesine hayranım. Alt yapı olarak mambo kullanır ama yıllardır bunu inkar eder :)

 9. Birkaç aydır burada da yapılıyordu zaten, yeni birşey değil... http://www.tio.com.tr/Icerik/urunincele.aspx

  İçeriğin en kısa sürede artmasını temenni ediyorum.

 10. Tuncay Tuncer Tuncay Tuncer

  Shiftdelete.net ve Tio yaklaşık 3-4 aydır yapıyor bu çalışmayı.. demekki dikkatinizi çekmemiş... Biz bu çalışmanın çok başarılı olacağına inanıyoruz.. Hepsiburada.com'a da hayırlı olsun...

 11. Mafiamax Mafiamax

  Bana göre Türkiye'de video incelemeyi en iyi yapan ekip Donanimhaber.com 'dur. Shiftdelete.net ' te iyi işler çıkarıyor ama bazen çok yavan videolar da hazırlayabiliyorlar. Her neyse ben bu işte yetkili biri olsaydım Donanımhaber ekibi ile anlaşmaya çalışırdım. Zaten hali hazırda yüzlerce videoları var.

 12. Barış Barış

  gerçekten çok mantıklı bir anlaşma olmuş.

 13. Izmir Ilan Izmir Ilan

  hepsiburada.com acayip ilerleme kat ediyor ama bu tedarik sorununun olmamasından dolayı buna ayrı bir parantez açmak lazım