Markafoni kampanyası işe yaramış
E-Ticaret

Markafoni kampanyası işe yaramış

Davetiyeli üyelik sistemi ile dahil olunabilen ve üyelerinin önemli markaların ürünlerini düşük fiyata alabildikleri Markafoni son günlerde keyifli zamanlar geçiyor diye tahmin ediyorum.

Özellikle son birkaç gündür hem farklı mecralarda insanların Markafoni hakkında konuştuklarını duyuyor hem de olur olmaz Markafoni davetiye e-postaları alıyordum. Benim aldığım e-postalar çok önemli değil ama tahmin etmeyeceğim ortamlarda Markafoni'nin adını duydukça ister istemez bu kadar çabuk nasıl yayıldı diye merak ediyordum.

Konunun özünü bugün öğrendim.

Markafoni'nin bir süre önce başlattığı bir kampanya varmış (malesef haberim yoktu). Bu kampanya kapsamında arkadaşını davet eden her üye, arkadaşının yapacağı ilk alışverişten sonra 10 YTL hediye çeki kazanıyormuş.

Markafoni kullanıcı kitlesini ucuza kaliteli ürün almak isteyen, yani fırsatları değerlendiren bir grup olarak düşünürsek, bu 10 YTL kampanyasının ne kadar ilgi göreceğini hatta gördüğünü tahmin etmek mümkün.

Konunun detayını öğrenmek için Markafoni yetkilileri ile görüştüğümde kampanyadan sonra günlük 4000'e yakın yeni üye kaydının gerçekleştiği bilgisini aldım.

Kampanyanın hem finansal değerlendirmesini yapıp hem de uygulama şekline bakarsanız normalde yeni üye başına 10 YTL ödenen bir reklam kampanyasından çok daha verimli bir model olduğunu görebilirsiniz.

Kısacası hem kampanyayı beğendim, hem de Markafoni'nin gidişatına memnun oldum.

Malum, son zamanlarda Türkiye'de hem fazla sayıda kaliteli yeni girişim duymuyor hem de duyduğumuz yeni girişimlerin gelişim sürecinde iyi haberlerini paylaşamıyorduk. Sanırım bu haberi şeytanın bacağını kırmak olarak değerlendirip kendi kendimize ve sektörümüze uğur yapabiliriz.

Yorumlar (21)
 1. Ertuğrul Ertuğrul

  Bence güzel fikir. Eğer bir davetiye gönderme limiti yok ise, arkadaşlarına davetiye gönderecek üyelerin, kaybedecek hiçbir şeyi yok. Davet edilen her arakdaşın alışveriş yapma ihtimali %1 bile olsa, bu kâr demektir.

  Bu arada, buradan davetiye istesem, etik olmaz değil mi? :)

 2. Ertugrul Uzun Ertugrul Uzun

  Önce birkac arkadastan markafoni davetiyesi geldi, üye oldum. 10 YTL olmasaydi ben arkadaslarimi davet etmezdim. Rasgele tutar diye ettim, biri alisveris yapmis, bende 10 YTL aldim. Ondan sonra alisveris yaptim. Aslinda giyim ürünlerini online almiyorum ama 10 YTL benim icin bir baslangic oldu. O acidan bence cok iyi motive edici bir kampanya olmus. Birde ürünler oldukca ucuz ve güzel bir paket icinde geliyor.

 3. Bariş Gürenç Bariş Gürenç

  Merhaba,

  Rica etsem birisi

  [email protected] adresine bir davetiye gönderebilir mi?

  Teşekkürler

 4. Nurettin Ozdogan Nurettin Ozdogan

  İnternette havuç ilkesinin ne kadar önemli olduğunu gösteren yakınlarımızdan çıkan bir başarı öyküsü bence markafoni. Düşünenleri tebrik ederim.

 5. Özgür Kiliç Özgür Kiliç

  İnceleme fırsatı bulamamıştım.

  [email protected] adresine birisi davetiye yollayabilirmi.

  Teşekkürler

 6. Tuncay Tuncay

  Bence de kampanya epey iyi sonuç verdi. Ben de üye oldum hatta. Ancak yine kurguda, türk sitelerde gördüğümüz sıkıntılardan birisi var: acelecilik. sitede sadece ck ürünleri var indirimli olarak şu an. digerleri icin de tarihler var ancaj üye olup iceri giren insanlar dogal olarak sonuc bekliyor. bu üye olanların büyük kısmı ck ile ilgilenmediyse, büyük ihtimalle siteyi unutacak ve tekrar da gelmeyecek

 7. Merhabalar ben de sizlere markafoni gibi üyelik sistemi ile kazanabileceğiniz bir site öneriyorum. İhtiyacınız olduğu zaman piyasadan daha ucuza alabileceğiniz bir sistem.Buraya hasan kucuk Refarans numarası 6 Göstererek üye olabilirsiniz.Ben şimdiye kadar epeyce faydalandım arkadaşlara tavsiye de edebiliyorum.www.kazandikcakazan.com adresini inceleyip kararınızı verebilirsiniz.

 8. bu siteden alışveriş yapmak istiyorum. lütfen davetiye gönderebilir misiniz?

 9. Mertol Kasanan Mertol Kasanan

  Ben de otomatik olarak davetiye yollayabilen ufak bir facebook uygulaması hazırlamıştım; Uygulama, markafoni sunucusu üzerinden anında yolluyor davetiyeyi :) Şimdilik 220 kişi civarı davetiye aldı bu yazılım üzerinden; Asıl ilginç olan, uyku tutmayan bir gece hazırlayıp gün doğarken kullanıma açtığım bu uygulamayı aynı gün markafonin kurucularından Tolga Tatari tarafından farkedilmesi oldu; Neyse ki kendisi gayet olumlu yaklaştı, hatta bana uygulamanın arkaplanında kullananmam için bir grafik bile hazırladığı için kendisine teşekkürü borç bilirim. Davetiye almak isteyen,yada denemek isteyen olursa http://apps.facebook.com/markafoni_davetiye/ adresinden davetiyelerini edinebilirler :)

 10. Markafoniye üye olmak için [email protected] referans gösterebilirsiniz

 11. Engin Engin

  Arkadaşa tavsiye güzel olay ama sakıncaları var. Bir kısım insan sırf sitenizden hediye para alabilmek için tanımadıkları kişilere bu davetiyeleri gönderiyor. Yani spam yapıyorlar. Mesela bugün bana hiç tanımadığım birinden bir davetiye geldi. Ayrıca referanslı üyelik sistemide bu kampanya ile devam etmiyor sayılır artık. Sonuçta herkese bir davetiye gelir yakında :)

 12. [email protected]'a bi davetiye alabilirmiyim lütfeen alışveriş yapıcaz üye olamıyoruz Allahım yarabbim : )))

 13. Markafoni'den çok kazandım :)

 14. benimde [email protected] adresine davetiye almam mümkün müdür ?

 15. Nadir Nadir

  [email protected] adresine davetiye rica edebilirmiyim acaba? :)

 16. Önder Eren Önder Eren

  Markafoni etohum toplantısı sonrası yazdığım yazıda, gerek girişim gerekse davetiyeli üyelikler konusundaki fikirlerimi paylaşmıştım. Paylaşmak isterim.

  http://www.ondereren.com/items/view/48/etohum-4-eyll-toplants-ve-markafonicom

 17. İhsan Dişkan İhsan Dişkan

  Arkadaşın alışverişinden kazanılan 10 YTL bana o kadarda inovatif bir fikir gelmiyor açıkcası. Davet edilen her arkadaşın alışveriş yapma ihtimali % kaç seviyesinde hepimizin malumu. Sadece davet üzerine üyelik vermekse mantıklı bir viral deneme. Sonuç olarak bakarsak, Türkiyede tutması zor, her ne kadar eşsiz olmasada güzel fikir denilebilir markafoni için..

 18. Markafoni'nin kampanyadan anladığı "SPAM" ise eğer "Markafonu kampanyası işe yaramadı."

  Güya bilmem kim devet etmişmiş, diye email alıyorum. SPAM 'la bir yere varılmaz. İzinli pazarlama diye birşey var. Markafonide gözümde SPAM kutusundaki yüzlercesi gibi silindi bile.

 19. Selin Uluslu Selin Uluslu

  Markafoni.com’a ÜYE OLMAK İSTEYENLER referans olarak [email protected] mail adresini kullanabilirler…

  http://www.markafoni.com/user/registration/register/code/

 20. Asiye Asiye

  merhaba arkadaşlar bana referans olan biri var ona onay mail gelmiş fakat bana gelmedi bende üye olmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 21. Güler Güler

  merhaba bana davet yollarmsınız

  [email protected]