İzlesene.com ve VidiVodo.com'a erişim engellendi!

İzlesene.com ve VidiVodo.com'a erişim engellendi!

GÜNCELLEME: Imeem.com da yasaklı siteler arasındaki yerini almış.

Birkaç saat önce Türkiye'nin en popüler video sitelerinden İzlesene.com ve VidiVodo.com'a erişim engellendi.

Erişim engelleme ile ilgili İzlesene.com yetkilileri ile yaptığım görüşme sonrasında, şirketin bu kararla ilgili herhangi bir bilgilendirme, yasal uyarı ya da benzeri bir ihtar almadığını öğrendim. Hatta şirket yetkilileri bununla ilgili bir mahkeme kararından da haberdar olmadıklarını özellikle belirttiler.

Şu anda erişminin "mahke kararı" ile engellediği "yasaklama" ekranında belirtilen İzlesene.com ve VidiVodo.com'un bu "engelleme" sayfasında söz konusu mahkeme kararı ile ilgili herhangi bir bilgilendirme bulunmamaktadır.

Türkiye'de internette sansür ve yasaklar inanılmaz bir seviyeye gelmiştir, ve artık erişimi engellenen şirketlere öncesinde ya da sonrasında bir bilgilendirme yapılmaz hale gelinmiştir.

Nereye gittiğimizin ve bundan sonra daha neler olabileceğini düşünmenin zamanının çoktan geldiğini hatırlatmak istiyorum.

Bu tür olaylar hayatımızın gerçeğiylen Türkiye'de internete yatırım yapmanın değerlerini paylaşmanın, global yatırımcılara Türkiye'de gerçekleşecek atılımlarında yardımcı olmanın, Türkiye'de girişimciyi destekleyecek melek yatırım fonları kurmanın hatta Webrazzi ile bu alandaki global gelişmeleri anı anına takip etmenin bana ne kadar anlamsız geldiğini söylemeden edemiyorum.

Tüm sektöre geçmiş olsun diyorum...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.