Turkcell'in iPhone 3G dağıtımı 26 Eylül'de başlıyor!

Turkcell'in iPhone 3G dağıtımı 26 Eylül'de başlıyor!

Ağustos ayında Turkcell Türkiye'de iPhone 3G için talep toplamaya başlamıştı. Bugün ise şirket tarafından yapılan açıklama ile beklenen ürünün 26 Eylül'den itibaren Türkiye pazarında olacağı duyuruldu.

Dünyada satış rekorları kıran, internet kullanımını günlük hayata entegre eden ve web girişimi sahiplerinin adapte olmaya çalıştıkları iPhone 3G'nin Türkiye pazarına girişi ile ne tür bir hareketlilik oluşacağını tahmin edebiliyorum.

Bunun da ötesinde Turkcell'in bu ürünü nasıl bir paket ile birlikte sunacağını merak ettiğimi söylemeliyim.

Eğer Turkcell sınırsız ve ücretsiz internet kullanımı ile iPhone 3G satışı gerçekleştirirse, ki Amerika'da satışlar bu tür paketlerle yapılıyor, Türkiye'de mobil internet alanında önemli bir fırsat doğacaktır.

Her ne kadar hali hazırda Türkiye'de 50.000'den fazla iPhone kullanıcısı olsa da, ürünün Turkcell tarafından desteklenmesi ve kampanya paketleri oluşturulması ile gerçek pazar açılmış olacaktır.

Dünyada önemli web servislerinin iPhone destekli mobil arayüzler geliştirmeleri ve iPhone uygulamalarının önemli bir pazar oluşturmuş olması göz önüne alınınca, Türkiye internet pazarı için yeni bir dönemin başladığını düşünmeden edemiyorum.

Bence bu alanda geliştirme yapabilen kişi ve kurumlar fikir ve uygulama geliştirmeye hafiften başlamalılar.

Diğer taraftan eğer hâlâ iPhone 3G ile ilgili olup ön talep yapmamış okuyucularımız varsa, henüz geç kalmadıklarını belirtmek isterim. Turkcell ön talep formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.