Google Chrome piyasaya sürüldü
Web Tarayıcılari

Google Chrome piyasaya sürüldü

Google'ın yeni nesil web tarayıcısı Google Chrome'un haberini dün geç saatlerde yapılan açıklamanın ardından Webrazzi'de vermiştik.

Google'ın bugün Google Chrome'u dağıtıma açacağını da aynı açıklamadan aldığımız bilgiyle paylaşmıştık.

Şu an itibari ile Google Chrome beta olarak piyasaya sürüldü ve denenmek için kullanıcılarını bekliyor.

Google'ın tüm dünyayı tek bir konuya kilitleyen web tarayıcısı Chrome'u indirmek ve ilk deneyenlerden olmak için buraya tıklayınız.

Google Chrome: http://www.google.com/chrome

GÜNCELLEME: TechCrunch Google Chrome basın toplantısı detaylarını yazıyor.

Yorumlar (13)
 1. ßence chrome oldukca siradisi, daha oncesindeki internet explorer ve firefox deneyimlerimizi bi köşeye itmeliyiz diye düşünüyorum, sayfalar inanilmaz hizli aciliyor, ayrica herkes için çok önemliolan bir özellik söz konusu, sekmeler birbirinden bağımsız olarak calisiyorlar, yani internet explorer 7.0 'daki gibi bir sekme donduğu zaman diğer sekmeyi de etkilemiyor, ve bu sekmeler birbirlerinden bağımsız çalıştıkları için, 2 sekme kendi arasinda haberleşme şansına da sahip degil, buda demek oluyorki, 1 pencerede internet bankacılığı işleminizi yaparken, diğer sekmede absolute bir sitede geziniyor olsaniz bile, bu zararli site,, sizin tarayicinizin diğer sekmelerindeki verilere erişemiyor. Bu kesinlikle kaale alınmasi gereken bir durum, ve gözardı edilmemeli, ayrica programin açık kaynak olmasida bir başka güzel yani kanımca,, google'da ki genc ve dinamik beyinleri tebrik ediyorum, böyle bir uygulamyı meydana getirdikleri için,, ( bu arada java destegi olmamasi simdilik bu tarayicinin (-) tarafi)

 2. Yine bir Google klasiği sadelik ön planda ,anasayfalarına reklamını koyduklarına bakarsak , bir hayli indirip deneyen olur ve geiş yapanda çok olabilir, kendi içinde proxy var youtube 'e kolayca giriş yapılabiliyor, tam bize göre her gün bir sitenin englelendiğini düşünürsek, sırf youtube'e girmek için bile türkiyede çok sayıda kullanıcısı olucağına eminim.

 3. Can Erdoğan Can Erdoğan

  Gerçekten yine el attığı işin hakkını vermiş google.

  Bir programı kullanırken daha iyi nasıl olurduyu kesinlikle aylarca araştırdıklarından eminim.

  Ayrıca geliştiricileri çekmek için yaptıklarını düşündüğüm debugger ve firebug tarzı inspector muazzam bir şekilde çalışıyor.

  Şimdiden yeni nesil browserlarında yolda olduğunu söylemek hiç zor değil. Umarım firefox programcıları sinirlenmişlerdir. Kolları tekrar sıvamanın zamanının geldiğini farketmişlerdir :)

 4. Ersin Koç Ersin Koç

  Textarea kısımlara resize koymuş :) Şimdi farkettim. Ayrıca Shockwave Flash'i tablardan ayrı gösteriyor. Task manager'i üstte tabların oraya koymuş zor buldum. Benim hiç ortak noktası olmayan sitelerde % 30-35 cpu kullanıyor. Yani ne js kütüphanesi aynı ne flashlar ne başka birşey ama kasıyor :) Google Chrome'yi kastıran site sahibi olmak zor. Bir sürü eksiğe rağmen jet hızında açıyor siteleri; Opera gibi anlayacağınız :) Javascript hatalarını gösteren debugger çok kullanışlı, html tagları renklendirmesi muhteşem. Kısacası gelecek var. Tablar aslında birbirinden bağımsız chrome.exe. Hepimize hayırlı olsun.

 5. Yucel Eroglu Yucel Eroglu

  Google ana sayfasına download bağlantısını koymuş, ben çabuk yayılacağı kanısındayım. Firefoxtan çok daha hızlı ayrıca, sayfalar resmen yapışıyor ekrana

 6. Browseri beğendim bence güzel olmus, kurarken Firefox'ta kayıtlı sifreleri direk cekmesi hos ve ilginç olmus.

  Simdilik oldukca sade ve kullanıslı buldum bence ilk hedefleri Firefox kullanıcılarını cekmek gibi duruyor, kolay olacağını sanmıyorum.

  Google'den isletim sistemi bekleyen biri olarak browser yapmalarını cok sasirmadım, gecenlerde maxthon browserı satın aldıklarını okumustum. doğruluk payını bilmiyorum.

  Rekabetin bize fayda sağlayacagını düşünüyorum ama Google'nin abartılacak birşey yapmadığı düşüncesindeyim.

 7. Bu yorumu Chrome'dan gönderiyorum. Farklı bir havası var. Biraz daha kullanayım, günlükte ayrıntılı bir yazı yazmayı planlıyorum.

 8. Yaklaşık bir saattir kullanıyorum ve şimdilik yalnızca tek problem Java'yı desteklemiyor olması. Şimdilik sadece Google'dakilerin ve serbest geliştiricilerin eklentileri kodlamasını bekliyorum..

 9. Google Chrome Facebook paylaşım(share) butonlarını çalıştıramıyor.

 10. Alaettin Ayar Alaettin Ayar

  Firefox'a verdiği büyük destekten sonra Google bir tarayıcı çıkartıyor. İlginç olmasının yanında gerekli bir hamleydi en büyük rakibinin karşısında. Lakin ie'nin işletim sisteminin yanında gelmesi ve ilk kullanıcının alternatif tarayıcı olarak firefox'u bilmesi Chrome'un yaygınlaşmasını zorlaştıracaktır diye düşünüyorum.

 11. Okan Barlas Okan Barlas

  Programı kaldırmak istediğinizde Google, Microsoft'a güzel bir gönderme yapmış :)

  Programı kaldırmak istediğinize emin misiniz ? (bunu gerçekten biz mi sorduk ? )

 12. Mehmet Turac Mehmet Turac

  Bir kaç sene hatta daha fazla bu beta sürümü kullanılır artık :)

 13. Chat In Ceviz Chat In Ceviz

  Kimi Çorum diyor Kimi Krom Diyor Kimi Şorme Diyor ..

  Kim ne derse desin. Zor zamanlarımda çok yetişti.

  Love you GOOGLE (chorme).