YouTube'dan açıklama yapıldı

YouTube aylardır sürmekte olan erişim engelleme kararı ve devamında gelişen konularla ilgili bir açıklama yaptı. Şirketin yaptığı açıklama şöyle:

"YouTube olarak söylenti ve spekülasyonlar üzerine yorum yapmamayı tercih ediyoruz. Türkiye'den YouTube'a erişim halen sağlanamamaktadır. Fakat Türkiye'deki kullanıcılarımıza erişimin sağlanması için çalışmalarımız devam etmektedir. YouTube geniş, küresel bir izleyici kitlesine ulaşmakta, tüm dünyadan insanlara güvenli ve yasal düzenlemelere uygun bir şekilde, videolar paylaşarak kendilerini ifade edebilecekleri bir platform sunmaktadır."

Bildiğiniz üzere YouTube ile ilgili her kafadan bir ses çıkıyor ve en yetkililer bile durum ile ilgili kesin cevaplar veremiyor. Yılan hikayesine dönen YouTube erişim engelleme konusunun ne kadar garantili olarak ne zaman çözüleceğini de haliyle şu anda kimse bilmiyor. Ancak bu durumun Türkiye'nin global internet pazarındaki imajı için yarattığı negatif etkiyi tahmin edebiliyoruz.

Problemin özünde ne yatıyor ve bu kadar çözülemez olan nedir sorusunun cevabı ise yine bir muamma. Umarım yakın zamanda bilen birileri varsa herkesi aydınlatır. Ama sanıyorum ki bunu YouTube bile bilmiyor ya da anlatamıyor...

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.