Web girişimlerini siz değerlendirin

Alemşah Öztürk FriendFeed üzerinde bir başlık açtı ve şöyle dedi: "Türk web girişimlerinin bir listesini çıkartalım hadi!"

Yaklaşık 150 farklı web girişimi FriendFeed kullanıcıları tarafından bu başlığın altında listelendi. Listede elbette yer almayan birçok Türk web girişimi bulunuyor. Ancak buna rağmen benim bile yeni duyduğum birkaç girişime rastladım diyebilirim.

Bu listeyi ilk gördüğümde buradan bir oylama başlatalım ve kullanıcılar tarafından en iyi bulunanları seçelim fikri geçti aklımdan. Ama hem listede olmayan girişimlerin varlığı, hem de listenin çok uzun olmasından dolayı bir anket hazırlamak çok verimli gözükmedi.

Bu yüzden şöyle birşey düşündüm.

Öncelikle eğer listede yer almayan bir web girişimi aklınıza geliyorsa, onu FriendFeed üzerinden Alemşah'ın başlığına ekleyelim. (Lütfen listede olmayan girişimi Webrazzi'de yorumlara eklemeyin.)

Sonrasında isteyen herkes istediği bir girişimi seçip onun hakkında kısa bir değerlendirme, inceleme yazısı yazsın. Yorumdan uzun ama Webrazzi yazılarından kısa bir yazıdan bahsediyorum. Birkaç cümle ile sizin bu girişim hakkındaki görüşünüz ve pazardaki şansını değerlendiren bir yazı olabilir. (Tabi, kendi girişiminizi tanıtmamanızı rica ediyorum, yoksa bu işin pek bir anlamı kalmıyor.)

Yazdığınız kısa yazıları Webrazzi üzerinden yorum olarak gönderebilirsiniz ve böylece bu liste içinden hem en dikkat çeken girişimi görmüş oluruz, hem de belki de tanımadığımız bir girişimin sizin gözünüzden değerlendirmesini almış oluruz.

Bence keyifli bir iş olacak ve kısa yoldan bu uzun listedeki girişimleri değerlendirmemizi ve yakından tanımamızı sağlayacak. Ayrıca eğer gerçekten güzel değerlendirmeler gelirse belki içlerinden bazılarını seçip, derleyip Webrazzi üzerinden ayrı bir yazı olarak da paylaşabiliriz.

Ben kendime bir tane seçtim eğer siz onun hakkında yazmazsanız ben ayrı bir yazı içinde yazıyor olacağım. ;)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.