Erişim engellemelere karşı tek ses!

ElmaAltShift.com'un sahibi Fırat Yıldız'ın girişimi ile başlayan sonrasında Anafikir.com'un sahibi Selim Yörük'ün desteğiyle büyüyen "Geleceğin İnternet'inin Önizlemesini Yapıyoruz!" kampanyası, Türkiye'de internetteki erişim engelleme kararlarına karşı tek ses olmak için son sürat devam ediyor.

20 Ağustos 2008 tarihine kadar sürecek olan kampanya ülkemizin bu konudaki karar noktalarını çok ilgilendirir ya da harekete geçirir mi derseniz, kişisel görüşüm hiçbir şekilde etkisi olmaz. Birkaç gün televizyonda konuşuruz, gazetelere çıkarız, bir iki yetkili demeç verir, sonra geçer gider. Ama Webrazzi olarak yine de bu sosyal sivil protestoyu destekliyor ve tüm site sahiplerini kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz. Sadece blogları değil, tüm site sahiplerini...

Şu ana kadar 206 site kendi kendini engelleyerek kampanyaya destek olmuş. Bana kalırsa inanılmaz düşük bir sayı. 20 Ağustos'a kadar bu sayı 10.000'lere gelmezse bence üzüntü verici bir durum var.

Bu arada bir hatırlatma. 20 Ağustos 2008 tarihine kadar Webrazzi ana sayfasında göreceğiniz erişim engelleme ekranını ilgili linke tıklayarak geçebilir ve içeriğimize ulaşabilirsiniz.

Kampanya tanıtım filmi aşağıdadır. Ayrıca sitenize erişimi kendi kararınızla engellemek isterseniz, kullanmanız gereken kodlara buradan ulaşabilirsiniz.

internetinkarariyor.com tanıtım filmi from Webiki.tv on Vimeo.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.