Dergiler için YouTube: Mygazines.com

Başlık biraz anlamsız gelebilir başta ama bu servisi en iyi tanımlayan cümle bu gibi geldi. Evet, Mygazines.com dergilerin, broşürlerin ve katalogların kullanıcılar tarafından sisteme gönderildiği ve sonra herkes tarafından okunabildiği yeni bir servis.

İlk görüşte aklıma emecmua.com geldi ama arada büyük bir fark var. Mygazines.com'da içeriğin tamamına serbest ve ücretsiz olarak ulaşılabiliyor ve dediğim gibi içeriği kullanıcılar gönderiyor.

Dergilerde geçen makaleleri arama imkanı da sunan Mygazines.com'da, mesela "TechCrunch" gibi bir arama yaparsanız BusinessWeek'den Wired'a, Forbes'dan TIME'a kadar TechCrunch'ın adının geçtiği tüm sayılara ve makalelerin taranmış görüntülerine ulaşabiliyorsunuz. Zaten benim en bayıldığım özelliklerden biri bu oldu diyebilirim.

İstediğiniz dergiyi ya da makaleyi sistem dahilinde favorilerinize ekleme imkanı sunuluyor olması da ayrıca güzel olmuş. Okuduğunuz makalelerle ilgili yorum yapabildiğinizi ve sistemde bir tür arkadaş ağı oluşturulduğunu belirtmeme gerek yok herhalde.

Henüz çok yeni olmasına karşılık içerik olarak doyurucu gözüken Mygazines.com'un popülaritesinin artması ve kullanıcılar tarafından tutulması durumunda nasıl bir zenginlik sunacağını tahmin edebiliyor musunuz?

İnternette içerik paylaşımı adına modellenen ve dökümanlar için YouTube şeklinde tanımladığımız SlideShare ve DocStoc gibi servislerin yanına dergiler için hayata geçmiş olan Mygazines.com'un dahil olmasına şahsen sevindim.

Sürekli okunan yabancı dergilerin neredeyse hepsi zaten içeriklerini online paylaşıyorlar ancak bu şekilde farklı dergilerin de keşfedilmesinin kolaylaştırılması bence bu tür bir üründe değer yaratan taraf oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.