İnternet üzerinden içki satışı: Aloicki.com

Son derece sade bir arayüzde, ürün anlamında pek fazla online erişilebilirliği olmayan bir segmenti seçen Aloicki.com'un henüz servis kalitesini denemiş değilim
İnternet üzerinden içki satışı: Aloicki.com

İnternet üzerinden içki ve tütün satışı gerçekleştiren pek fazla alışveriş sitesi bulunmuyor ya da biz duymuyoruz. Aslında bu hizmeti sağlayan mekanlar mevcut, ayrıca büyük süpermarketlerin online alışveriş tarafında da ürün gamlarında bu tür ürünler yer alıyor.

Aloicki.com bu alandaki boşluğu görmüş olacak ki görmeye pek alışık olmadığımız sadelikte bir e-ticaret girişimi ile pazara giriş yapmış.

Site "Birim Çerez Tekel Evi" tarafından sunulan ürünleri gönderim bölgesinde yer alan sipariş sahiplerine 1 saat içinde gönderebileceğini garanti ediyor. Şu an için Beyoğlu, Cihangir, Elmadağ, Galatasaray, Gümüşsuyu, Harbiye, Kabataş, Maçka, Sıraselviler, Taksim bölgelerine minimum 20 YTL sipariş durumunda 60 dakikada hizmet sunan Aloicki.com, İstanbul'un diğer bölgelerine de minimum sipariş bedelini yükselterek yine 60 dakika içinde siparişi ulaştırma garantisi sunuyor. İstanbul dışına ise 24 saat içinde gönderim yapılabildiği site üzerinde belirtiliyor.

Son derece sade bir arayüzde, ürün anlamında pek fazla online erişilebilirliği olmayan bir segmenti seçen Aloicki.com'un henüz servis kalitesini denemiş değilim. Eğer belirtildiği gibi zamanında adrese teslimat yapılabiliyorsa sağladıkları çeşitlilik orta vadede değerli olacaktır.

İnternet üzerinden alışveriş seçeneklerinin çeşitlenmesine ve geniş/özel ürün gamlarının sunulmasına çok büyük önem veriyorum. Bu açıdan Aloicki.com yapısında daha farklı ürünler için de e-ticaret seçeneklerinin artmasının gerekliliğinin üzerini bir kez daha çizmek istiyorum.

Tahmin ediyorum ki e-ticaret sitelerinin arka arkaya yaşadıkları olumsuzlukları konuştuğumuz şu günlerde bahsettiğim hedefler riskli görünüyordur. Ancak durum aslında pek öyle değil. Tedarik zincirini iyi kurmuş, gelir/gider dengesini oturtmuş ve kısa vadede yüksek cirolar peşinde olmayan girişimciler için e-ticaret hâlâ Türkiye'nin en yüksek potansiyele sahip iş alanıdır.

Aloicki.com'a dönecek olursam, servisi kullanan okuyucularımız tecrübelerini paylaşırlar ve benzer farklı ürün gamları sunan alışveriş siteleri biliyorlarsa yorumlarda yazarlarsa memnun olurum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.