12 saniyelik videolar: 12seconds.tv

Son zamanlarda fikir olarak hoşuma giden servislerden birisiydi 12seconds.tv. Aslında daha önce yazmak istediğim ancak bugüne kalan 12seconds.tv ile ister web kameranızdan ister cep telefonunuzdan çektiğiniz 12 saniyelik videolarınızı arkadaşlarınıza gönderebiliyor ve site üzerinden de yayınlayabiliyorsunuz.

"Herşeyin mikrosu" çılgınlığının video ile buluşması olarak da nitelendirebileceğim 12seconds.tv'nin bu kadar ilgimi çekmesi ise basit ve inovatif olmasından kaynaklanıyor. Diğer tüm mikro uygulamalar gibi...

Henüz sadece davetiye ile üye kabul eden servisin herkese açıldığı zaman ne olacağını bilemiyorum. Sonuçta Seesmic gibi aynı kulvardan sayabileceğimiz önemli ve arkası güçlü bir girişimle aynı pazarda. 12 saniye konusu değer yaratır mı? Olabilir.

Girişimcilerin basit düşünmesi ve ihtiyacı karşılayarak değer yaratması adına dikkat edilmesi gereken bir ürün olarak gördüğüm 12seconds.tv'nin ve benzer mantıkta hayata geçirilmiş diğer ürünlerin özel ilgiyle takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Eğer sizlerin de bu yönde çalışmalarınız ya da dikkatinizi çeken mikro servisler varsa yorumlarda paylaşırsanız sevinirim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.