Web.tv sadece alan adı ticareti değil!

Web.tv sadece alan adı ticareti değil!

TurkTicaret.net2 Haziran 2008'de Webrazzi'de Ersan Özer imzalı "TurkTicaret.net Web.tv'yi satın mı aldı?" isimli yazıyı yayınladığımızda konuyla ilgili özellikle alan adı ticareti ekseninde dönen oldukça fazla yorum yapılmıştı.

Sadece Web.tv alan adı için AfterNIC üzerinden istenen rakamın $2 milyon olduğu göz önüne alınınca, TurkTicaret.net'in buradaki planları Webrazzi okuyucularını düşündürmüştü.

Bu konuyla ilgili güvenirliğine tamamen inandığım çok önemli bir kaynaktan bazı duyumlar aldım. Web.tv'nin TurkTicaret.net tarafından sadece alan adı ticareti için değil, tamamen yeni bir web girişimi için alındığı bilgisine ulaştım.

Osmantan ErkırSöz konusu girişimin tarafları TurkTicaret.net, şu anda ismini bilmediğim ancak çok yüksek rakamlar yatırmış olduğunu duyduğum bir yatırımcı ve Popstar, Popstar Alaturka gibi programların yapımcısı olarak tanıdığımız Osmantan Erkır.

Web.tv, Popstar gibi programları internet üzerinden gerçekleştirecek olan web tabanlı son derece büyük bir yatırımın sadece alan adı tarafı oluyor.

Proje için yapılmış olan yatırımın seviyesini alan adının değerini de göz önüne alarak hesaplayabilirsiniz.

Kişisel görüşüm eğer Web.tv projesi Osmantan Erkır gibi önemli televizyon projelerine imza atmış bir yapımcı, yüksek yatırımlar ve TurkTicaret.net altyapısıyla yayına girerse, Türkiye'de internet yayıncılığı için önemli bir dönüm noktası yaratacak ve bu alana olan özellikle reklam ilgisini yükseltecektir.

Projenin ses getirecek yapımlara ev sahipliği yapacağını ve internete reklamveren olarak giriş yapmamış birçok markayı getireceğini düşünürsek, ne tür yeni açılımlar sağlayacağını anlamak mümkün.

Şu an için sadece duyum olarak ama son derece güçlü bir duyum olarak paylaştığım Web.tv ile ilgili projenin kapsamı bu şekilde. Konuyla ilgili daha fazla bilgi alabilirsem paylaşmaya devam edeceğim. Bu süreçte eğer sizlerin bildiğiniz detaylar varsa paylaşırsanız sevinirim.

Şu anda öğrenmek istediğim, böylesine global değer taşıyan bir alan adının kullanıldığı bu projenin kapsamının hangi pazarları hedeflediği. Sadece Türkiye mi yoksa global bir girişim mi?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.