TechCrunch & Webrazzi MeetUp İstanbul'da gerçekleşti!
Etkinlikler

TechCrunch & Webrazzi MeetUp İstanbul'da gerçekleşti!

28 Haziran günü İstanbul Conrad Hotel'de TechCrunch & Webrazzi MeetUp'ı gerçekleştirdik. 400'den fazla kişinin katıldığı  etkinliğimizde Türkiye internet pazarının ne kadar yüksek bir enerjiye ve potansiyele sahip olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Tüm katılımcılarımızda hissettiğim bu yoğun enerji ile ilgili sayfalarca yazı yazabilir ve saatlerce konuşabilirim. Gerçekten bunu görmüş olmaktan son derece keyif aldım ve gurur duydum.

Meetup

Etkinliğin değerlendirmesini sizlere bırakıyorum ve kendi adıma bu gücünüzü bana ve herkese hissettirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ben çok keyif aldım ve Webrazzi etkinliklerinin devamı için büyük bir motivasyona sahip oldum. Hepinize tekrar tekrar teşekkürler.

TechCrunch & Webrazzi MeetUp'ın hayata geçmesinde büyük destek sağlayan sponsorlarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum. Her biri bize inanarak, katkılarını sağladılar ve yanımızda oldular. Umarım tüm sponsorlarımız kendi paylarına düşen değeri yaratabilmişlerdir.

Bu organizasyonun tüm süreçlerinde benimle olan ContactPlus'a çok teşekkürler. Gerçekten büyük özveri göstererek harika bir iş çıkarttırlar.

TechCrunch'a ve harika insan Mike Butcher'a da İstanbul'da bizimle olduğu için çok teşekkürler. Avrupa turu kapsamında İstanbul'u bir durak yapmamızı ve etkinliğin global seviyeye ulaşmasını sağladılar. Umarım kendisiyle konuşan ve StartupPad'de sunum yapan tüm girişimci dostlarımız değerli geri dönüşler alırlar. (Güncelleme: Geri dönüşler sağlanmaya başlamış.)

Meetup

TechCrunch & Webrazzi MeetUp'ın fotoğraflarını hafta içinde yayınlıyor olacağım. Ayrıca açıklamasını kapanış konuşmamda da yaptığım gibi tüm videolar Webrazzi.TV üzerinde bu hafta içinde yayınlanıyor olacak.

Tekrar katılan, destek olan, emeği geçen, birebir görüşmelerimizde, gönderdikleri mesajlarda, e-postalarda, yazdıkları yorumlarda, blog yazılarında etkinlikle ilgili güzel görüşlerini belirten herkese çok teşekkürler. Bir sonraki Webrazzi etkinliğinde yine görüşüyor olacağız.

Meetup

TechCrunch & Webrazzi MeetUp Sponsorları:

Elmas Sponsor

Nokta2002 yılında Türkiye ve Kuzey Amerika’da internet tabanlı servisler vermek amacıyla kurulan Nokta İnternet Teknolojileri, “Türkiye’de, kendi alanlarında lider sosyal medya platformları geliştirmek ve yönetmek; aynı zamanda reklamverenler ile ziyaretçilerimizi buluşturan bir pazar yaratmak” vizyonu ile faaliyet göstermektedir. Nokta’nın tüm İnternet sitelerinin ortak özelliği “katılımcı odaklı içerik”e sahip olmalarıdır. İnternet siteleri arasında: en büyük ücretsiz Türkçe blog sitesi blogcu.com, video paylaşım sitesi izlesene.com, amatör fotoğrafçılık sitesi fotokritik.com, fotoğraflarınızı kaydedebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz sosyal bir site olan negatif.com, Türkiye’nin lider sinema sitesi sinemalar.com yer almaktadır. Bir Nokta ürünü olan, Türkiye’nin  yeni reklam platformu Virgül de ‘Etkin İnternet Reklamları’ sloganıyla Şubat 2008’de yayın hayatına başlamıştır.

Altın Sponsorlar

AdTechADTECH, internet ve mobil pazarlama çözümlerini bir arada ve satış/aksiyon bazında maliyetlendirme ile sunabilen, yaratıcı bir ‘yeni medya’ şirketidir. Sahip olduğumuz ‘satış ortaklığı ağı – affiliate network’ bölgesindeki ilk ve en büyük, ayrıca en yüksek geri dönüşleri (ROI) sağlayan alternatiftir. Satış ortağımız web siteleri segmentlerinde en başarılı ve en çok kazanan örneklerdir. ADTECH, ana ortağı olan CE A.Ş.’nin (CETECH) mobil iş alanındaki yıllara dayanan tecrübesiyle harmanlamış, üst düzeyde mobil pazarlama yetkinliğine de sahiptir. Sizleri, sahip olduğunuz markalara yönelik profesyonel, modern dijital pazarlama planları ve uygulamaları için ADTECH'le bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

CeTechİnternet jenerasyonu için sürekli bağlantıda olmak ve sürekli ulaşılabilinir olmak  sosyal temasın vazgeçilmez unsurlarıdır. Etkileşimin ‘gerçek zamanlı’ olmasının beklendiği günümüzde, mobil iletişim teknolojileri sosyal bağlantılara canlılık kazandırmaktadır. CETECH, internet jenerasyonunun günlük yaşantılarında sıkça kullandıkları, mobil telekomünikasyon ve internet teknolojilerinin yakınsaması ile sağlanan sosyal bağlantı araçları da geliştiren bir mobil katma değerli hizmetler şirketidir. Mobil telekomünikasyon ve internet yakınsaması ile şekillendireceğiniz gelecek stratejilerinizi belirlemek için bizi ziyaret ediniz.

Gümüş Sponsorlar

BerilTechBERIL Tech internet projeleri ve teknolojileri geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. 2007 yılında Blogcu ve TR.TC adlı başarılı internet projelerinin iki ayrı firmaya satışını gerçekleştiren şirket, kurumsal arama, içerik ve erişim motoru ürünleri geliştirmekteye devam etmektedir. BERIL Tech, şu anda Türkiye'de Şirketçe.com, ABD ve Avrupa pazarlarında ve yurtdışında Busiverse.com markalarıyla hizmet sunan kurumsal arama motoru ve kurumsal bilgi ürünlerini geliştirmektedir. BERIL Tech aynı zamanda Botego, Uygunteklif, Yonlendir ve Dns.com.tr gibi farklı projelere yatırım yapmaktadır. Şirketin girişimcileri desteklemek amacıyla melek yatırımcılık faaliyetleri sunan bir birimi de bulunmaktadır. Şirket, alan adları konusunda da aktif olarak faaliyette bulunmaktadır ve 2008 yılında Türkiye'nin ilk akredite edilen .tr alan adı kayıt firmalarından biri olmuştur. 2002 yılında kurulan BERIL Tech şirketinin merkezi Ankara'da bulunmaktadır. BERIL Tech kurucuları, 2008 yılında ABD'nin California eyaletinde yeni bir bilişim şirketi ve ofisi kurmuştur.

CimriCimri.com, en kapsamlı ürün ve fiyat karşılaştırmalarını, yapılabileceğiniz bir alışveriş rehberidir. “İleri düzey arama teknolojisi”  ile geliştirilen Cimri.com, ürün teknik özellikleri, fiyat bilgisi gibi sizlerin satın alma kararlarını etkileyen kriterlerin, istenilen detayda karşılaştırılması konusunda rehberlik eder. Karşılaştırma sürecini tamamlayıp, alışveriş fazına geçmek isteyen kullanıcılar, seçtikleri tedarikçinin e-ticaret sitesine yönlendirilirler. Onbinlerce ürünün yer aldığı bu platformda, kullanıcı dostu tasarım,  sürekli güncellenen detaylı ürün bilgisi ve fotoğraflar sayesinde, tek bir ekranda, istenilen adette ürün, hem özellikleri hem de fiyatları itibariyle, kolay ve hızlı bir şekilde  karşılaştırılabilmektedir.

GittiGidiyorGittiGidiyor.com, 2 milyonu aşkın kayıtlı üyesi, 450 bini aşkın günlük ziyaretçisi ve 900 bini aşkın günlük satış fırsatıyla, Türkiye'nin en büyük e-ticaret platformudur. Türkiye'de bireyler arası doğrudan ticaret alışkanlığının gelişmesini sağlayan GittiGidiyor, kurulduğu günden bu yana 4 milyon satış işleminin gerçekleşmesini sağlamıştır. Bu güvenilir, kolay ve hızlı işleyişin temelinde, GittiGidiyor’un keşfettiği, Sıfır Risk Sistemi yatmaktadır.  Mayıs 2007’de, 39 ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en büyük e-ticaret şirketi eBay, GittiGidiyor.com’a ortak olmuştur.

Golden Horn VenturesGolden Horn Ventures yüksek teknoloji şirketlerine yatırım yapan bir erken aşama girişim sermayesi firmasıdır. Golden Horn Ventures sadece teknoloji girişimlerine odaklı olan tek girişim sermayesi firmasıdır. Golden Horn Ventures teknolojisi yenilikçi, ölçeklenebilir, büyüme potansiyeli olan ve yükselen karakteristiklere sahip yatırım ve ortaklıklarını gerçekleştirirken girişimci bir yaklaşım takip etmektedir.

HakiaSemantik arama alanındaki liderlerden biri olan hakia, arama endüstrisinde devrim yaratmaya aday teknolojisini geliştirmenin son aşamalarında bulunmaktadır. hakia, 2004 yılında kurulmuştur ve merkezi New York City olan özel bir şirkettir. Daha fazla bilgi lütfen için www.hakia.com adresini ziyaret edin.

ReklamStoreİnternet üzerinde reklamverenlerin ve yayıncıların hızlı, verimli ve etkin bir şekilde e-pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir online reklam networküdür. Reklamverenlere ve yayıncılara minimum işlem maliyetleri ile maksimum faydaya ulaşabilecekleri bir online reklam platformu sunan ReklamStore, reklamverenlerin yaptıkları harcamalarda birim başına maksimum geri dönüşü sağlamayı amaçladığı gibi yayıncı sitelere de reklam pazarından hak ettikleri payı elde etmelerini sağlamayı hedefler. Her gün ulaştığı 25 milyon reklam gösterimi ve 2 milyon tekil kullanıcı ile ReklamStore Türkiye'nin en geniş kapsamlı reklam mecralarından biri olmuştur.

Uzman.tvMerak ettiğiniz her şeyi uzmanından izleyerek öğrenin ! Sadece bir yıllık geçmişine rağmen, ayda 1 milyon 200 bin tekil ziyaretçiye ulaşmayı başaran UZMANTV.COM'da 10 binin üzerinde, yüksek çözünürlükte "Uzman’ına Sor !" videosu bulunuyor. Sitede yayınlanan videoların toplam süresi tam 375 saat. Ve çekimler tüm hızıyla devam ediyor!

XINGXING iş ağınızı hayatınızın aktif ve etkili bir bölümü haline getiriyor. XING, iş irtibatlarını içeren bir liste olmaktan çok daha ileri özellikler taşıyan, iş ağını aktif olarak yararlanılan kaynak haline getiren bir platformdur. Kontaktların bulunması ve yönetilmesini sağlayan gelişkin işlevler sayesinde, platformun üyeleri iş dünyasındaki insanlara, fırsatlara ve tam olarak kendi ihtiyaçlarına yönelik etkinlik ve duyurulara ulaşabiliyorlar. XING AG Aralık 2006'da ilk Web 2.0 kuruluşu olarak borsaya başarıyla girmiş ve XING platformuyla iş dünyası için "social networking" eğilimine damgasını vurmuş bulunuyor. XING, hedef kitlesi olan "dünya çapında iş insanları"na odaklanarak, bu alanın ihtiyaçlarına uygun işlevler sunmayı, networking ve ilişki yönetimini kolaylaştırmayı başaran bir platform. XING AG, Hamburg’daki merkezinin dışında Barselona, Pekin, Dubai ve İstanbul’da temsil edilmektedir.

Medya Sponsorları

DigitalAge

KurumsalHaberler.com

TeknoSohbet.tv

Videolar ve fotoğrafları paylaşıyor olacağımızı tekrar hatırlatmak istiyorum. Ayrıca etkinlik boyunca çekim ve röportajlar yapan Teknosohbet.tv, Uzman.tv ve Webrazzi.tv kameralarının da çıktılarını yayına girdikleri zaman paylaşıyor olacağım. Tekrar tekrar herkese teşekkürler!

Yorumlar (42)
 1. Çağatay Çağatay

  Prodüksiyon çok güzeldi. Hatta inanır mısınız? Herşey kusursuzdu.

  Fakat.

  Böyle bir etkinliğin -'startup pad' dışında- ikincisinde ne konuşulacak? Bu soruyu cidden soruyorum.

  - Türkiye çok iyi bir pazar.

  - Türkiye'ye bayılıyoruz.

  - İlk paramı 10 yıl önce batırdım ama şimdi Porsche'm var.

  - Türkiye, sen bir harikasın.

  - 56 çalışanımız ve ağımızda 179 site var.

  - Evet blabla.net tamamen Türk mühendisler tarafından yaratıldı.

  - Türkiye, seni seviyorum.

  Bu lafları ikinci kez duymaya kimin ihtiyacı var?

  ..

  Startuppad inanılmaz keyifliydi fakat sırf Kasap Mike (Mike Butcher) orada bulunuyor diye sunumların İngilizce yapılmasını istemek de bir o kadar saçmaydı (alt yazı pek'ala iş görürdü).

  Diyeceğim odur ki; olası 2. Webrazzi Etkinliği'nde startuplara ağırlık verilsin, başarıya doğru hızla ilerleyen ağ projeleri söz sahibi olsun, -geçen olduğu gibi- hukuk konularına yoğunlaşılsın...

  Kimsenin; Kraloyun.com ve Yonja.com'un reklam alanlarını satan Reklamz şirketinin kurucu ortağını dinlemek zorunda olmadığına inanıyorum. ( Değil mi ama? Orada bir ton tırı vırı et sonra pazartesi günü hiçbir işe yaramadığına emin olduğum internet sitelerinin reklam alanlarını sat, para kazan )

  Unutmadan... Sayfa görüntülenme sayılarını hesaplamakla bu Türk İnternet'i hiçbir yere varamaz, gidemez.

  Unutmadan 2... Nokta'ya ve işlerine lafım yok.

  Unutmadan 3... Teşekkürler Arda Kutsal.

 2. İhsan Dişkan İhsan Dişkan

  Eksiklik bulmak istersek çok fazla şey bulabiliriz. Ama bu insafsızlıktır bana göre. Eminim elinden gelenin fazlasını yaptın. Bir dahaki etkinlikte fikirlerimizi sorarsan burda gördüğümüz eksiklikleri söyleriz Arda, tebrikler..

 3. By Ugur By Ugur

  su standı kötü yerdeydi

  catering başarısızdı

  panel süreleri kısaydı

  panel katılımcıları pasifti

  ingilizce sunumlar gereksizdi

  klimalar bizi hasta etti.

  bundan sonraki paneller paralı olmalı.

  bozuk türkçeli konuşmacılar vardı.

  yine de arda kutsal iyi iş çıkarttı

 4. Ferit Demir Ferit Demir

  Özel olarak Almanyadan katıldıgımız bu programın bence artıları eksilerinden cok fazla olan bir etkinlikti.

  Türkiyede internet sektörünün büyük bir aşım noktasına yaklaştıgının ilk belirtileridir.

  Organizasyona emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz.

 5. Burak Arikan Burak Arikan

  Tek tek sunumların videolarını ve slide'ları yayınlayabilir misiniz.

  Toplantıya gelememişler için ve toplantıdaki konuların daha büyük kitlelere ulaşması için çok faydalı olacaktır.

 6. Murat Buyurgan Murat Buyurgan

  Başından sonuna çok başarılı bir organizasyon gerçekleşti. Webrazzi ve Arda Kutsal'a çok teşekkür ederiz.

 7. Arda Ö. Arda Ö.

  Ben bu meetuptan çok memnun ayrıldım. Yetişmem gereken başka bir yer olduğu için Kokteyl'e kalabilecek zamanım yoktu.

  Global bir projenin arifesindeyken,birçoğunu tanımama rağmen, hele bir göreyim şu internetle haşır neşir olan kitleyi, cinsini cismini, ne yer içerler, nasıl oturur kalkarlar ... Çok sağlam gözlemler yapabilme şansı da buldum,bu gözlemler de bana kalsın :)

  Hukuk panelinde havada uçuşan bütün cümleleri, Teknosohbet Serdar Kuzuluoğlu toparladı ...

  Ayrıca Google Ülke Müdürü'nden biraz daha konuşmasını beklerdim,ki galiba kendilerinin adwords pazarlama dışında google ile ilişkisi olmadığı için pek konuşmadılar...

  Bir dahaki meetup'ta Larry Page ve Sergey Brin'i görmek istiyoruz...

  Statuppad'de ingilizce sunum yapılması isabetli bir seçim olmuş.

  Sadece ve sadece Türkiye'ye ve Türk kullanıcılarına hitap eden projelerin tanıtımları Türkçe olmalıydı, mekanist ve grou.ps'ın tanıtımları ingilizce olmalıydı.

  Eğer çeviri ve kulaklık hizmeti olsaydı, bir tane daha diamond sponsora ihtiyacınız olabilirdi.

  İkramlar,servis,paneller herşey on numaraydı Arda , belli ki çok uğraşmışsın ... Eminim bugün yeni yeni toparlanabilmişsindir.

  Daha nice etkinliklerde buluşmak üzere ...

 8. Vedat Erol (Pasha) Vedat Erol (Pasha)

  Gerçekten çok başarılı bir etkinlik oldu. Başta Arda olmak üzere ekibine ve sponsorlara çok teşekkür ediyorum. İkincisini sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

 9. Yunus Özen Yunus Özen

  Ülkemizde bilişim sektörü adına hareketliliklerin ve güzel girişimlerin gözlemlendiği bir zaman dilimindeyiz. Böylesine dolu bir etkinliğin yol gösterici olma ve deneyim paylaşımı noktasında oldukça yararlı olduğu kanaatindeyim.

  Çok kısa bir zaman diliminde planlanıp duyurulmasına rağmen etkinliğe gösterilen ilgi de bunun bir göstergesi aslında. Türkiye'de Microsoft ürün lansmlanları dışında, fuarları da hariç tutarsak bu kadar kalabalık katılımlı bilişim etkinliği olmadı yakın zamanda.

  Umarım, sektörü temsilcilerini de kaynaştıran Meetup, gelecek yıllarda daha dolu ve daha farklı biçimlerde tekrarlanır.

  Teşekkürler.

 10. Natali Yeşilbahar Natali Yeşilbahar

  Keyifli ve bilgilendirici etkinlikte emegi gecenlere cok tesekkur ederim.

 11. Yuce Zerey Yuce Zerey

  Sevgili Arda,

  Gerçekten öncelikle kendi ismine sonra da webrazzi markasına yakışan katma değerli bir toplantı oldu ellerine sağlık. Bu etkinliklerin Türk Web 2.0 dünyasında ciddi bir çığır açacağını düşünüyorum.

  Sevgiler

  Yüce

 12. Hüseyin Taşdemir Hüseyin Taşdemir

  Hocam ellerinize saglık süper bir organizasyon oldu. Gerçekten verimli çabaya değer bir çalışma. Açıkcası Bilişim derneği yada dogan onlinenin düzenlediği internet toplantıları böyle bir organizasyonun yanında sönük kaldı. Bütün Sponsorlara teşekkür ederim böyle bir organizasyonu sagladıkları için. Ne denilebilirki tek kelimeyle harikaydı umarım toplantının videolarının tamamı en kısa sürede yayınlanır. Tekrar ellerinzie saglık

 13. Burak Büyükdemir Burak Büyükdemir

  Sevgili Arda muhteşem bir toplantı oldu. Eline sağlık. Tebrik ederim.

  Bu organizasyonda sana yardım edenleri, sponsorlarını da tebrik ediyorum.

  Şimdiye kadar benim hatırladığım böyle büyük bir buluşma olmamıştı. Techcrunch’ın gördüklerinden etkilenmiş olduğunu düşünüyorum.

 14. Tuncay Tuncer Tuncay Tuncer

  Sektörü bir araya toplayarak Arda Kutsal ve ekibi çok büyük bir iş başarmış oldu. Yazıda da belirtildiği gibi bu oorganizasyon gösterdi ki, Türkiye internet sektörü, bu tip organizasyonlara kayıtsız değil. Yani hem organizasyonu düzenleyen ekip, hem de katılımcılar için müthiş bir motivasyon oldu.

  Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkürler..

 15. Theblognote Theblognote

  Çok teşekkürler herşey için, bundan sonraki etkinliği dört gözle bekliyorum:) Elinize sağlık tekrar

 16. Arda, Erhan,

  Çok güzel, çok başarılı bir etkinlik oldu. Sizi ve destek veren tüm sponsorları tebrik ediyorum.

 17. Onder Eren Onder Eren

  Birşeyi gönülden yapmakla çala kalem yapmak arasındaki fark inanılmaz güzel bir şekilde ortaya kondu. Koskoca derneklerin, adında bilişim geçen organizasyonların bu konuda ders almaları gerekir Webrazziden.

  Harika bir gündü, harika bir organizasyondu. teşekkürler

 18. Yahya Gündüz Yahya Gündüz

  Muhteşem. Yılda sadece 1 kereye mahsus kalamaz, kalmamalı...

 19. Muhteşem organizyon için Arda ve ekibi başta olmak üzere desteğini esirgemeyen sponsorlara, katılımcılara tek tek teşekkür ederim.

  Uzun zamandır katıldığım en güzel etkinlikti. Arda ve Erhan heyecanınıza ortak olabildiysek ne mutlu bize,

  Sponsorlarında istediğini fazlasıyla aldığı bir etkinlik oldu bu, bir dahaki organizasyonda çok daha fazla sponsor olacak, bizde basına yansıdığı gibi 1.000 kişi olacağız inş :)

 20. Şekip Can Gökalp Şekip Can Gökalp

  Gerçekten de iyi bir etkinlikti. Piyasanın böyle etkinliklere ne kadar fazla ihtiyaç duyduğunu görmüş olduk. Webrazzi ekibine ve emeği geçen herkesi tebrik ederim.

 21. Hasan Toprakkaya Hasan Toprakkaya

  Bu kadar büyük bir organizasyonu gayet başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğiniz için teşekkürler Arda.

 22. Çok güzel bir konferans oldu, hazırlayan ve destekleyenlere teşekkürler.

 23. Arda sana ve sponsorlara çok teşekkürler. Sanırım bu yazının en güzel cümlesi de şu: "Webrazzi etkinliklerinin devamı için büyük bir motivasyona sahip oldum." Tekrar teşekkürler...

 24. Pınar Küçüktepe Pınar Küçüktepe

  Yorumlara katılıyorum. Yurt içinde ve yurt dışında gördüğümüz bir çok benzer etkinliğe oranla gayet profesyonel, sorunsuz, keyifli ve faydalı bir organizasyondu. Emeği geçen herkesin tekrar ellerine sağlık.

 25. Uğur Çelenk Uğur Çelenk

  Etkinliği düzenleyen, başta Arda Kutsal olmak üzere herkese teşekkür ederim. Gerçekten güzel ve faydalı bilgiler tartışıldı, konuşuldu. StartupPad’de sunum yapanlara bu imkanı vermiş olmanızda ayrı bir güzellikti, çok güzel bir sinerji oluştu. Bu kadar ilgi ve ihtiyaç varken, bir sonraki organizasyon için çok geç kalınmamasını diliyorum.

 26. Ahmetbulent Ahmetbulent

  Çok yararlı bir etkilinkti. Arda ve Erhan tekrar tebrikler.

  İkincisini merakla bekliyoruz.

 27. Tüm ekibe ebrikler, çok faydalı bir toplantı oldu. Webrazzi blogdan sonra etkinlik olarak da web konusunda Türkiye'de bir numara olduğunu kanıtladı. Darısı webrazzi.tv'nin başına

 28. Evren Mutlu Evren Mutlu

  Çok başarılıydı. Avrupa ve Amerika'daki örneklerinden tek farkı "one man show" olmasıydı. Konferansa özgün bir isim bulmak yerine webrazzi markasının ön plana çıkartılması benim için bir soru işaretiydi. Arda acaba şimdi de Turkish Tim O'reilly'mi olmak istiyor demeden edemedim. Ayrıca tüm panellerde de yine Arda Kutsal show izlemiş olmak, sektörün önde gelenlerinin hiç sunum yapmaması (case studyler vs), soru cevap olmaması, Startup pad'de sunumların ingilizce olması (böyle bir eziklik karşısında dilimi yuttum diyebilirim), kayıtta oluşan kuyruk gibi ufak ama çorbada sinek etkisi yapan detaylar da gözüme takılan konular.

  Tüm bunlara rağmen Türkiye'de bugüne kadar yapılmış sektörün en iyi organizasyonu olduğunu söyleyebilirim. Benim kıyasladıklarım zaten yurt dışındaki örnekler, bu yüzden kimse gücenmesin, daha iyi olmasını hepimiz istiyoruz, umarım devamı gelir ve bahsettiğim konularda gerekli düzenlemelerle birlikte çok daha iyileri gerçekleşir. Tebrikler.

 29. Ekin Özçelik Ekin Özçelik

  Keyifli bir hafta sonu geçirdik, internet sektöründe çalışanlar olarak biraraya gelme fırsatı yakaladık ve gün boyunca pannellere katıldık.

  nice MeetUp'lara!

 30. Metin Kahraman Metin Kahraman

  Bunun için büyük çaba harcayan Arda'ya, her an her yerde görünebilen Erhan'a ve etkinliğin gerçekleştirilmesinde destek olan tüm sponsor firmalara teşekkürler. Bazen konuşmacılar başka yönlere kaysalar da, Arda mümkün olduğunca sorularla konuyu toparladı. Herkezin yakındığı bir konu, kullanıcıların mevcut konuşmalara katılamamasıydı. Bunu da programın dolu ve sürenin kısıtlı olmasına bağlıyorum. Kahve aralarında da çok hoş sohbetler vardı. Son olarak "Biz daha bu işin başında DEĞİLİZ", herşeyin nasıl olacağını sistemin nasıl işlediğini oradaki 400 kişi çok ama çok iyi biliyor. Anlayana...

 31. Süleyman Sönmez Süleyman Sönmez

  Arda, önce şahsında sponsorları kutlamak istiyorum. Detaylı izlenimlerimi bir makale ile yazdım. http://tinyurl.com/5tj8t2

  Bu etkinliğin müthiş bir sinerji içerdiğini gelen katılımcılar ve panelistlerin alanlarında etkin ve dolu insanlar olmasının her birimize verdiği keyfe özellikle dikkat çekmek istiyorum.

  Gerçekten yılın en anlamlı Internet çalışmalarından birisiydi diyebilirim.

  Bu yolun başındaki Türk Internetinin yaşayacağı atılımlarda ciddi bir katkı sağlayacaktır.

  Ayrıca twitterını takip ettiğimiz Mike son derece positif ve sempatik bir insan. İzlenimlerinin iyi olmasında sizlerin ilgisi ve konuk ağırlama yetisinin şüphesiz büyük yeri var.

  Ülkemizin havaalanında ücretsiz Wifi olduğuna bile şaşırdığında göre :) ( http://twitter.com/mbites/statuses/846671172 ) Türkiye'yi sunarken çok daha ileride olduğumuz gerçeği Avrupalı dostlarımıza bir şekilde iletilecektir.

  Yeni etkinliklerde görüşmek üzere.

 32. Ceoyavuz Ceoyavuz

  Çok faydalı bir etkinlik oldu emeği geçen herkese teşekkürler. Küçük eleştirim de ingilizce sunumlar olmasa daha iyi olurdu.

 33. Atakan E. Atakan E.

  Sevgili Arda, organizasyon adına önce şahsını sonra ekibini sonra sponsorları tebrik ederim.

  Çok güzel oldu. Meetup kelimesindeki hedefe tam ulaşılamadığı , panelden çok ortada kaynaşma olması yönünde arkadaşlar arasında yorumlarımız oldu ama paneller de ayrı bir hava kattı.

  Programda oldukça güzel bağlantılar kuruldu. Daha önce tanıyamadığım için hayıflandığım yeni dostlarla tanıştım. Oldukça yararlı oldu açıkcası.

  Paneller arasında özellikle internet reklam pazarı ve yatırımcı panelleri güzeldi ama süreler yetmedi. Hukuk paneli ayrı bir konu gerçi, o da çok güzeldi ama bunların hiç birinde tam sonuca ulaşılamadı. Ağza bir parmak bal gibi bir olay oldu. Bunlarla ilgili ayrı birer organizasyon yapılsa yeridir. Sizden bunu da bekliyoruz ;)

  StartupPad deki sunumlar İngilizce olmamalıydı, Süleyman Sönmez'in yazısında dediği gibi belki Mike B. için tercüme yapılabilirdi, neden 400 kişi ingilizce dinlemek zorunda kaldı ki?

  Son kısımda Mike'ın sunumu genel anlamı ile güzeldi ama Türkiye'yi hiç tanımamış ve hiç konuya çalışmamış olması benim için bir hayal kırıklığı oldu. Siz sosyalleşmeyi seviyorsunuz, yonja'nız var demek bizi çok fazla incelemeden uçaktan inmiş gelmiş demektir açıkcası. Umarım kokteyl ve diğer görüşmelerde ülkemiz ve sektörümüz adına Mike B. ile güzel bağlantılar kuranlar olmuştur.

  Yeni organizasyonlarda görüşmek üzere. Tekrar tebrik ederim.

 34. Volkan Vardareli Volkan Vardareli

  Ucundan ve son dakikada yakalayabildiğim bir etkinlik oldu, katılmama vesile olan Kurumsal Haberler Murat Buyurgan'a çok teşekkür etmeliyim, zira uzun zamandır bu tip konulardan uzakta kalmıştım ve öyle bir organizasyon oldu ki, benim için özel olarak hazırlanmış bir doz internet gibiydi.

  Bu sebeple, samimi teşekkürlerimi iletmek istiyorum organizatörlere, sponsorlara, katılımcı ve dinleyicilere. Bütünleşik ve hareketli bir büyük canlı gibiydik orada.

  Eleştirel bakmak istemiyorum, zira bu organizasyonun bir ilk olduğunun ve çeşitli tecrübesizlikler olduğunun farkındayım. Buna rağmen, benim gibi aç kalmış birisi için tıka basa dolmuş bir zihin ile ayrıldım conrad'dan.

  Eski tanıdıkları görmek de çok nefis oldu, tazelendim, kendime geldim.

  Bir daha böyle etkinlik olursa şimdiden belirtmek isterim, ben orada olmak istiyorum. Davetiyemi şimdiden ayırın lütfen.

  Elinize, emeğinize sağlık.

 35. Sesebian Sesebian

  Güzel bir toplantı olmuş, umarım feedburner haberlerinde okuduğum Teknosohbet.tv, Uzman.tv ve Webrazzi.tv lerinde görebiliriz..

 36. Konteyner Konteyner

  elinize sağlık gerçekten çok güzel paylaşmlar yapıyorsunuz, bir daha ki etknlikte bizimde fikirlerimiz önceden sorulursa memnun oluruz..

 37. Cappadocia Cappadocia

  Google Ülke Müdürü’nden biraz daha konuşmasını beklerdim,ki galiba kendilerinin adwords pazarlama dışında google ile ilişkisi olmadığı için pek konuşmadılar…

 38. Berkant Berkant

  Türkiye'de son yıllarda fiyat karşılaştırma hızlı bir şekilde gelişmeye başladı. Ucuzu.com gibi başarılı modeller ön plana çıkmada ve benzer sitelerin sayısı artmaktadır.

 39. Ahmet Tankurt Ahmet Tankurt

  Bu tür etkinliklerin artması ile birlikte internet pazarının büyüyeceği düşüncesindeyim

  Sanırım bu yazının en güzel cümlesi de şu: “Webrazzi etkinliklerinin devamı için büyük bir motivasyona sahip oldum.” Tekrar teşekkürler…

 40. Webrazzi blogdan sonra etkinlik olarak da web konusunda Türkiye’de bir numara olduğunu kanıtladı.

  1. Alarm Sistemleri Alarm Sistemleri

   Webrazzi hakkında az da olsa birkaç günlük araştırma yaptım ve gördüğüm şu ki 2-3 yıla kalmadan piyasa değeri çok yüksek bir Türk markası olmaya aday bir site.

   Saygılar.

 41. Ahmet Hassan Ahmet Hassan

  Cimri.com gibi www.upucuza.com da benzer özelliklere sahip bir fiyat karşılaştırma sitesi . Bilişim sektörünün gelişiminde sanal ticaret siteleri arasında bağ kurmayı başarmış iyi bir arama motorunasahip bir websitesi