TechCrunch & Webrazzi MeetUp İstanbul'da gerçekleşti!

TechCrunch & Webrazzi MeetUp İstanbul'da gerçekleşti!

28 Haziran günü İstanbul Conrad Hotel'de TechCrunch & Webrazzi MeetUp'ı gerçekleştirdik. 400'den fazla kişinin katıldığı  etkinliğimizde Türkiye internet pazarının ne kadar yüksek bir enerjiye ve potansiyele sahip olduğunu bir kez daha görmüş olduk.

Tüm katılımcılarımızda hissettiğim bu yoğun enerji ile ilgili sayfalarca yazı yazabilir ve saatlerce konuşabilirim. Gerçekten bunu görmüş olmaktan son derece keyif aldım ve gurur duydum.

Meetup

Etkinliğin değerlendirmesini sizlere bırakıyorum ve kendi adıma bu gücünüzü bana ve herkese hissettirdiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Ben çok keyif aldım ve Webrazzi etkinliklerinin devamı için büyük bir motivasyona sahip oldum. Hepinize tekrar tekrar teşekkürler.

TechCrunch & Webrazzi MeetUp'ın hayata geçmesinde büyük destek sağlayan sponsorlarımıza sonsuz teşekkürler ediyorum. Her biri bize inanarak, katkılarını sağladılar ve yanımızda oldular. Umarım tüm sponsorlarımız kendi paylarına düşen değeri yaratabilmişlerdir.

Bu organizasyonun tüm süreçlerinde benimle olan ContactPlus'a çok teşekkürler. Gerçekten büyük özveri göstererek harika bir iş çıkarttırlar.

TechCrunch'a ve harika insan Mike Butcher'a da İstanbul'da bizimle olduğu için çok teşekkürler. Avrupa turu kapsamında İstanbul'u bir durak yapmamızı ve etkinliğin global seviyeye ulaşmasını sağladılar. Umarım kendisiyle konuşan ve StartupPad'de sunum yapan tüm girişimci dostlarımız değerli geri dönüşler alırlar. (Güncelleme: Geri dönüşler sağlanmaya başlamış.)

Meetup

TechCrunch & Webrazzi MeetUp'ın fotoğraflarını hafta içinde yayınlıyor olacağım. Ayrıca açıklamasını kapanış konuşmamda da yaptığım gibi tüm videolar Webrazzi.TV üzerinde bu hafta içinde yayınlanıyor olacak.

Tekrar katılan, destek olan, emeği geçen, birebir görüşmelerimizde, gönderdikleri mesajlarda, e-postalarda, yazdıkları yorumlarda, blog yazılarında etkinlikle ilgili güzel görüşlerini belirten herkese çok teşekkürler. Bir sonraki Webrazzi etkinliğinde yine görüşüyor olacağız.

Meetup

TechCrunch & Webrazzi MeetUp Sponsorları:

Elmas Sponsor

Nokta2002 yılında Türkiye ve Kuzey Amerika’da internet tabanlı servisler vermek amacıyla kurulan Nokta İnternet Teknolojileri, “Türkiye’de, kendi alanlarında lider sosyal medya platformları geliştirmek ve yönetmek; aynı zamanda reklamverenler ile ziyaretçilerimizi buluşturan bir pazar yaratmak” vizyonu ile faaliyet göstermektedir. Nokta’nın tüm İnternet sitelerinin ortak özelliği “katılımcı odaklı içerik”e sahip olmalarıdır. İnternet siteleri arasında: en büyük ücretsiz Türkçe blog sitesi blogcu.com, video paylaşım sitesi izlesene.com, amatör fotoğrafçılık sitesi fotokritik.com, fotoğraflarınızı kaydedebileceğiniz ve paylaşabileceğiniz sosyal bir site olan negatif.com, Türkiye’nin lider sinema sitesi sinemalar.com yer almaktadır. Bir Nokta ürünü olan, Türkiye’nin  yeni reklam platformu Virgül de ‘Etkin İnternet Reklamları’ sloganıyla Şubat 2008’de yayın hayatına başlamıştır.

Altın Sponsorlar

AdTechADTECH, internet ve mobil pazarlama çözümlerini bir arada ve satış/aksiyon bazında maliyetlendirme ile sunabilen, yaratıcı bir ‘yeni medya’ şirketidir. Sahip olduğumuz ‘satış ortaklığı ağı – affiliate network’ bölgesindeki ilk ve en büyük, ayrıca en yüksek geri dönüşleri (ROI) sağlayan alternatiftir. Satış ortağımız web siteleri segmentlerinde en başarılı ve en çok kazanan örneklerdir. ADTECH, ana ortağı olan CE A.Ş.’nin (CETECH) mobil iş alanındaki yıllara dayanan tecrübesiyle harmanlamış, üst düzeyde mobil pazarlama yetkinliğine de sahiptir. Sizleri, sahip olduğunuz markalara yönelik profesyonel, modern dijital pazarlama planları ve uygulamaları için ADTECH'le bağlantı kurmaya davet ediyoruz.

CeTechİnternet jenerasyonu için sürekli bağlantıda olmak ve sürekli ulaşılabilinir olmak  sosyal temasın vazgeçilmez unsurlarıdır. Etkileşimin ‘gerçek zamanlı’ olmasının beklendiği günümüzde, mobil iletişim teknolojileri sosyal bağlantılara canlılık kazandırmaktadır. CETECH, internet jenerasyonunun günlük yaşantılarında sıkça kullandıkları, mobil telekomünikasyon ve internet teknolojilerinin yakınsaması ile sağlanan sosyal bağlantı araçları da geliştiren bir mobil katma değerli hizmetler şirketidir. Mobil telekomünikasyon ve internet yakınsaması ile şekillendireceğiniz gelecek stratejilerinizi belirlemek için bizi ziyaret ediniz.

Gümüş Sponsorlar

BerilTechBERIL Tech internet projeleri ve teknolojileri geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. 2007 yılında Blogcu ve TR.TC adlı başarılı internet projelerinin iki ayrı firmaya satışını gerçekleştiren şirket, kurumsal arama, içerik ve erişim motoru ürünleri geliştirmekteye devam etmektedir. BERIL Tech, şu anda Türkiye'de Şirketçe.com, ABD ve Avrupa pazarlarında ve yurtdışında Busiverse.com markalarıyla hizmet sunan kurumsal arama motoru ve kurumsal bilgi ürünlerini geliştirmektedir. BERIL Tech aynı zamanda Botego, Uygunteklif, Yonlendir ve Dns.com.tr gibi farklı projelere yatırım yapmaktadır. Şirketin girişimcileri desteklemek amacıyla melek yatırımcılık faaliyetleri sunan bir birimi de bulunmaktadır. Şirket, alan adları konusunda da aktif olarak faaliyette bulunmaktadır ve 2008 yılında Türkiye'nin ilk akredite edilen .tr alan adı kayıt firmalarından biri olmuştur. 2002 yılında kurulan BERIL Tech şirketinin merkezi Ankara'da bulunmaktadır. BERIL Tech kurucuları, 2008 yılında ABD'nin California eyaletinde yeni bir bilişim şirketi ve ofisi kurmuştur.

CimriCimri.com, en kapsamlı ürün ve fiyat karşılaştırmalarını, yapılabileceğiniz bir alışveriş rehberidir. “İleri düzey arama teknolojisi”  ile geliştirilen Cimri.com, ürün teknik özellikleri, fiyat bilgisi gibi sizlerin satın alma kararlarını etkileyen kriterlerin, istenilen detayda karşılaştırılması konusunda rehberlik eder. Karşılaştırma sürecini tamamlayıp, alışveriş fazına geçmek isteyen kullanıcılar, seçtikleri tedarikçinin e-ticaret sitesine yönlendirilirler. Onbinlerce ürünün yer aldığı bu platformda, kullanıcı dostu tasarım,  sürekli güncellenen detaylı ürün bilgisi ve fotoğraflar sayesinde, tek bir ekranda, istenilen adette ürün, hem özellikleri hem de fiyatları itibariyle, kolay ve hızlı bir şekilde  karşılaştırılabilmektedir.

GittiGidiyorGittiGidiyor.com, 2 milyonu aşkın kayıtlı üyesi, 450 bini aşkın günlük ziyaretçisi ve 900 bini aşkın günlük satış fırsatıyla, Türkiye'nin en büyük e-ticaret platformudur. Türkiye'de bireyler arası doğrudan ticaret alışkanlığının gelişmesini sağlayan GittiGidiyor, kurulduğu günden bu yana 4 milyon satış işleminin gerçekleşmesini sağlamıştır. Bu güvenilir, kolay ve hızlı işleyişin temelinde, GittiGidiyor’un keşfettiği, Sıfır Risk Sistemi yatmaktadır.  Mayıs 2007’de, 39 ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en büyük e-ticaret şirketi eBay, GittiGidiyor.com’a ortak olmuştur.

Golden Horn VenturesGolden Horn Ventures yüksek teknoloji şirketlerine yatırım yapan bir erken aşama girişim sermayesi firmasıdır. Golden Horn Ventures sadece teknoloji girişimlerine odaklı olan tek girişim sermayesi firmasıdır. Golden Horn Ventures teknolojisi yenilikçi, ölçeklenebilir, büyüme potansiyeli olan ve yükselen karakteristiklere sahip yatırım ve ortaklıklarını gerçekleştirirken girişimci bir yaklaşım takip etmektedir.

HakiaSemantik arama alanındaki liderlerden biri olan hakia, arama endüstrisinde devrim yaratmaya aday teknolojisini geliştirmenin son aşamalarında bulunmaktadır. hakia, 2004 yılında kurulmuştur ve merkezi New York City olan özel bir şirkettir. Daha fazla bilgi lütfen için www.hakia.com adresini ziyaret edin.

ReklamStoreİnternet üzerinde reklamverenlerin ve yayıncıların hızlı, verimli ve etkin bir şekilde e-pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmelerini sağlayan bir online reklam networküdür. Reklamverenlere ve yayıncılara minimum işlem maliyetleri ile maksimum faydaya ulaşabilecekleri bir online reklam platformu sunan ReklamStore, reklamverenlerin yaptıkları harcamalarda birim başına maksimum geri dönüşü sağlamayı amaçladığı gibi yayıncı sitelere de reklam pazarından hak ettikleri payı elde etmelerini sağlamayı hedefler. Her gün ulaştığı 25 milyon reklam gösterimi ve 2 milyon tekil kullanıcı ile ReklamStore Türkiye'nin en geniş kapsamlı reklam mecralarından biri olmuştur.

Uzman.tvMerak ettiğiniz her şeyi uzmanından izleyerek öğrenin ! Sadece bir yıllık geçmişine rağmen, ayda 1 milyon 200 bin tekil ziyaretçiye ulaşmayı başaran UZMANTV.COM'da 10 binin üzerinde, yüksek çözünürlükte "Uzman’ına Sor !" videosu bulunuyor. Sitede yayınlanan videoların toplam süresi tam 375 saat. Ve çekimler tüm hızıyla devam ediyor!

XINGXING iş ağınızı hayatınızın aktif ve etkili bir bölümü haline getiriyor. XING, iş irtibatlarını içeren bir liste olmaktan çok daha ileri özellikler taşıyan, iş ağını aktif olarak yararlanılan kaynak haline getiren bir platformdur. Kontaktların bulunması ve yönetilmesini sağlayan gelişkin işlevler sayesinde, platformun üyeleri iş dünyasındaki insanlara, fırsatlara ve tam olarak kendi ihtiyaçlarına yönelik etkinlik ve duyurulara ulaşabiliyorlar. XING AG Aralık 2006'da ilk Web 2.0 kuruluşu olarak borsaya başarıyla girmiş ve XING platformuyla iş dünyası için "social networking" eğilimine damgasını vurmuş bulunuyor. XING, hedef kitlesi olan "dünya çapında iş insanları"na odaklanarak, bu alanın ihtiyaçlarına uygun işlevler sunmayı, networking ve ilişki yönetimini kolaylaştırmayı başaran bir platform. XING AG, Hamburg’daki merkezinin dışında Barselona, Pekin, Dubai ve İstanbul’da temsil edilmektedir.

Medya Sponsorları

DigitalAge

KurumsalHaberler.com

TeknoSohbet.tv

Videolar ve fotoğrafları paylaşıyor olacağımızı tekrar hatırlatmak istiyorum. Ayrıca etkinlik boyunca çekim ve röportajlar yapan Teknosohbet.tv, Uzman.tv ve Webrazzi.tv kameralarının da çıktılarını yayına girdikleri zaman paylaşıyor olacağım. Tekrar tekrar herkese teşekkürler!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.