Techcrunch’ın yeni yazarına sevineceksiniz; Serkan Toto!
Arama
Yenilikler

Techcrunch’ın yeni yazarına sevineceksiniz; Serkan Toto!

Büyüyen pazarları da tıpkı Avrupa ve Amerika’daki takibim gibi elimin altında tutmaya çalışıyorum. Örnekler vermek gerekirse; Hindistan’daki gelişmeler için Mashable yazarı Palin Ningthoujam‘ın blog’u India PR Blog; Çin girişimleri için CWR Blog, Japonya’da ise özellikle mobil 2.0 ve web 2.0 gelişmeler için Serkan Toto‘nun Tokyotronic‘i RSS listemdeler.

Bir şekilde karşılıklı yorum, fikir alışverişi yaptığım bu yazarlardan biri olan Serkan başarılı ‘blogger’ ve potansiyel seri girişimci kimliğiyle severek izlediğim bir arkadaşımdı. Almanya vatandaşı olan Serkan MBA’ine Almanya’da devam ederken öğrenci değişimiyle gittiği Japonya’da kalmaya karar vererek bu kararında ne kadar haklı olduğunu her geçen gün göstermeye devam etti.

Bugünlere kadar oradaki gelişmeleri kendi blog’undaki yazılarıyla birlikte, AsiaJin‘de ve yine son dönemde Crunchgear‘da yazarak duyurdu – bugünse en tepede yeri hazır!

Evet artık Serkan Techcrunch‘ta ve Arrington liderliğinde olan ekip arkadaşlarıyla birlikte yazıyor olacak. Yaklaşık iki hafta önce yolladığı mailde bu sevincini –ilk yazısını– paylaştı ben de Webrazzi-Techcrunch Meetup öncesi bu sevindirici haberi Türkiye’yle paylaşmak, Serkan‘ı bir de bu kanaldan kutlamak istiyorum.

Tebrikler Serkan, çok daha büyük haberlerini duymak istiyorum. Bundan sonra senin Techcrunch yazılarını çok dikkatli bir şekilde takip edeceğimiz kesin.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (8)
 1. Serkan dedi ki:

  Hi Erhan,

  Thank you for the great write-up and I understand everything ;).

  For everyone interested, this is my 2nd Techcrunch article:
  http://www.techcrunch.com/2008/06/22/video-comments-the-japanese-way-nico-nico-douga/

 2. Şekip Can Gökalp dedi ki:

  Çok güzel haber.

  Tebrikler Serkan. =)

 3. D.Kurt dedi ki:

  Alexa sitesinden gördüğüm kadarıyla Tokyotronic sitesinde trafik yok denecek kadar az. Umarım arkadaşımızın Techcrunch yazıları Tokyotronic sitesine göre daha başarılı olur…

 4. oky dedi ki:

  bu yazı üzerine serkan toto’nun blogunda “ben alman’ım ha aman bi yanlış anlaşılma olmasın” diye özellikle belirtmesi de güzelmiş :))

 5. engin dedi ki:

  serkan kardeşimiz pek Türkçe bilmiyor sanırım 🙂

 6. Can Erdoğan dedi ki:

  Congratulation Serkan. We are watching and backing you. 😉

  Umarız çok daha başarılı olur.

 7. elektroseyir dedi ki:

  Umarım başarılı olur.İngilizcem çok iyi olmamasına rağmen takip ettiğim bir webmagazine.

 8. Serkan dedi ki:

  Engin, Türkçe biliyorum ama Türkçem çok kötü – evet oky, Almancıyım ;).

  Onun için Ingilizce’de yazmam lazım!

Bir Yorum Yazın