Türkçe mikro-blog servisi Exoin genel beta'da
Yeni Girişimler

Türkçe mikro-blog servisi Exoin genel beta'da

Özel betasını Webrazzi'den duyurduğumuz Exoin strateji değişikliği yaparak sadece Türk kullanıcısına yönelik Türkçe mikro-blog servisi olarak hizmet vereceklerini kısa süre önce belirtmişlerdi. Bugün henüz taze olan bültenlerinden mikro bir alıntı yapmak istiyorum:

"Exoin; günlük yazılarınızı, resimlerinizi, videolarınızı ve daha birçok zengin içeriği basit ve hızlı bir şekilde üretip paylaşabileceğiniz yayın ortamınızdır. Merkezinde üretilen içeriğin bulunduğu bu ortamda takip ettiğiniz kişiler ve içeriğe anında ulaşabilir, ekleyeceğiniz yorumlar ile fikrinizi ortaya koyabilirsiniz.

Gelişmiş sosyal ağlarda, forumlarda, bloglarda ve benzeri ortamlarda üretilen içerikler kullanıcılar tarafından kolay bir şekilde tüketilememektedir. Günümüzün yaşam tarzında bu içerikler hantal kalmaktadır. Yeni nesille birlikte ön plana çıkan hızlı tüketim anlayışını destelemek için üretilen içeriklerin öz ve kısa bilgiler içermesi gerekmektedir. Exoin projesi; kullanıcıların hızlı içerik üretmelerini ve tüketmelerini sağlayacak bir altyapıya sahiptir." devamı

Exoin'i kullanarak içerik üretmeye başlamak isteyenler için Webrazzi'ye özel 100 adet davetiye bu linkte yer almaktadır.

Yorumlar (8)
 1. Hasan Toprakkaya Hasan Toprakkaya

  Global pazarda varolabilmek için organizasyonunda bu pazarlarda yapılması gerektiğine karar verdik. Türkiye merkezli bir proje ile açılmak büyük risk olacaktı. Bu nedenden ötürü yerel pazarda yayına aldık. İlerleyen zamanlarda gelişmelere göre yurtdışına bazı ülkelerden başlayarak açılma planlarımız var.

 2. Nurettin Özdoğan Nurettin Özdoğan

  Exoin.com'a ilk girdiğimde çok sevimli gelmişti. Tasarımı da gayet hoş. Herşeyden önce bana göre user-friend. İçerik eklemek için çok büyük bir çaba sarfetmiyorsun. Exoin.com'daki yenilikleri takip ediyor olacağım. Yapanların eline sağlık.

 3. Bu siteyi yapanlar mutlaka ********.

  Bir kere login kontrolü yaptığım zaman senin urda yerleştirdiğin davetye kayboluyor bir. iki olarak da daha sonra ne yapacağın belli değil * adamlar hiç bir şey yapamaz hale getirdiler o noktada.

  üç olarak da her şeyi girdikten sonra şööööyle bi mesaj çekiyor:

  Bir sistem hatası oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

  Denerim tabi ki işim yok başka.

  kendilerine iyi baksınlar iyi bir başlangıç.

 4. Çağatay Çağatay

  eksoyin...

  çok bir tumblr olmuş.

  tarih kısaltmalarının ingilizce olması da apayrı olmuş. :)

  bir de yukarda da dendiği gibi bildiğimiz blog olmuş bu..

  kendim için konuşursam eğer, twitter ve türevleri ilgimi çekemediler malesef hiç ama tumblr'a gördüğüm an üye olmuştum. eksoyin'i itici kılan birşeyler var. belki de alanadıdır. olmuyorum üye :)

  eksoyin.

  eksoyin ne ya?

  n'olur biri açıklasın.

  :)

 5. Arda Ö. Arda Ö.

  Sadece Türkçe yayın yapacak olması ve Türk kullanıcısını hedeflemesi beni üzdü, oysa ne kadar da güzel girişmişlerdi projeye... Webrazzi'de okuduğumda sevinmiştim ...

  Madem ki, Türk kullanıcısını hedeflemişler, yüzyıllardır birçoğuyla kardeşçe yaşadığımız, kocaman bir doğu bölgesi var strateji buraya doğru genişlemek olmalı... Iran(evet çok severler), Gürcistan, Azerbaycan ve o bölge devletleri de hedef kitleler arasında yer almalı...

  Benim bu yazdıklarım sadece Exoin ekibine değil,mikroblog işine girmek isteyen herkese bir öneridir ...

 6. Furkan Özay Furkan Özay

  Bu nasıl bir micro-blogging servisi anlamadım? Bildiğin blog servisi bu. Neresi mikro ki?

  80-90 satırı bile geçen entryler var?

 7. Çağatay Çağatay

  bu alanadıyla mı?

  üzgünüm ama exoin ölü doğmuş.

  stillborn adlı muazzam bir parça var. sizlere armağan ediyorum :)

 8. Banu Soysal Banu Soysal

  Exoin, neden global olmaktan vazgeçip yerelleşti?