Altivi'ye baskın ve gözaltı...

Bugün çeşitli gazetelerin internet sitelerinde çıkan habere göre Altivi.com'un merkezine yapılan baskında 35 kişi gözaltına alınmış.

Baskının sebebi olarak şirketin ihale süreçlerinde yolsuzluk yaptığı ve milyonlarca liralık vurgun olayına karıştığı iddia ediliyor.

Vurgun senaryosu ise şöyle oluyor. Altivi'de en yüksek benzersiz teklifi veren katılımcı ürünü satın alma hakkına sahip olduğu için, şirketin kurduğu söylenen şebeke üyeleri kendi tekliflerini benzersiz ve en yüksek olacak şekilde ayarlayarak ihaleyi kendilerine bırakıyorlarmış. Sonucunda da satılacak ürün şirket içinde kalıyor ve ihale bedelleri kâr oluyormuş.

Açıkcası yargı sürecinde olan bu konuda doğrudur ya da yanlıştır şeklinde fikir yürütmek ne bana ne de bize düşmez. Ancak eğer ortada böyle bir vurgun varsa, elbette kabul edilemez ve yazık olur. Diğer taraftan sisteme sürekli yeni özellik eklendiği için kaçırmış olabilirim. Altivi ihaleye katılan ve kazanamayan üyelerine, isterlerse katılım ücretlerine karşılık ürün satın alma hakkı vermiyor muydu? Konuya hakim okuyucularımız sistemdeki detaylara açıklık getirebilirlerse çok memnun olurum.

Bu yazıya yorum yaparken lütfen taraf olarak konuşamayalım. Sadece merak ettiğim süreç ve bugüne kadar Altivi'den hizmet alan kullanıcılarının görüşleri ve yaşadıkları tecrübeler.

Bu tür yorumların dışında gelen taraflı yorumları üzülerek yayınlamıyor olacağız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.