Outlook maillerinizi anlamlandırabilirsiniz; Xobni.com
Mesajlaşma

Outlook maillerinizi anlamlandırabilirsiniz; Xobni.com

İş yoğunluğundan şikayetçi olan herkesin ortak problemi: E-mail kutuları. Outlook kullanıcıların ın yükünü biraz hafifletmek ve mail trafiklerini anlamlandırmak için gerçekten çok değerli bir eklenti Xobni.

Yüklendiği anda yıllardır depoladığınız tüm maillerin istatistiklerini karşınızda görünce inanılmaz keyifli çıkarımlarınız olacağını düşünüyorum. Bill Gates'in sosyal ağın geleceği olarak gördüğü Xobni, Microsoft'un 20 milyon dolarlık teklifini reddetmesinden sonra daha büyük bir sempatiyle takip ediliyor. Eğlenceli bir notum da kurucusu Adam Smith'in Outlook lanse edildiğindeki yaşının 12 olması.

Eklenti; maillerinize, arkadaşlarınıza ve tüm ekli dosyalarınıza kolayca tekrar geri dönebilmenizi sağlıyor. Bu sayede büyük bir zaman kaybından pratik bir şekilde sıyrılmış oluyorsunuz. Yüklediğiniz anda Outlook'un sağ tarafında yerini alan araç çubuğu belki de şimdiye kadar farkında olmadan mail yoluyla aslında nasıl bir sosyal ağ deneyimi yaşadığımızı gösteriyor.

Bunun yanında bağlantılarımızın profillerini detaylı şekilde gösteriyor. Telefon numarası dahil bazı bilgilerin dışında; mailleşme geçmişi, bağlantınızla paylaştığınız çevreniz, yanıtlama süreleri, vs.. bir çok sosyal ağ bilgisini bir arada sunuyor.

Y Combinator destekli girişimlerden biri olan Xobni, aldığı yatırımlar sonunda Outlook'tan sonra en çok kullanılan mail servisi olan Yahoo Mail ile entegrasyon sağlamak için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili bir gelişme olursa Xobni'nin komşusu Grou.ps'tan Emre Sokullu bizleri bir şekilde bilgilendirecektir. : )

Not: Videosunda pratik kullanımı görebilirsiniz. Ayrıca Xobni'nin 'Inbox'ın tersten yazılışı olduğunu aylar sonra fark ettim. 8$'a alınan 5 harfli alan adının güzel bir hikayesi var gerçekten.

Yorumlar (3)
 1. Onder Eren Onder Eren

  infoya tıkladığınızda sitesine sizden izin almadan, sizinle ilgili bilgileri taşıması oldukça sinir bozucu. belki işletim sisteminiz, toplamdaki mesaj sayınız gibi çok ta önemli olmayan şeyler ama yine de etik değil.

  onun haricinde oldukça faydalı bir plugin olduğunu söyleyebilirim.

 2. outlook kullanmıyorum ama güzel bir eklentiye benziyor.. bende xobni'nin inbox'un tersi olduğunu yazıdaki not kısmını görünce farkettim yoksa hiç aklıma gelmezdi :D

 3. Ahmetbulent Ahmetbulent

  outlook eklentileri konusunda aşırı titiz davranmak gerekiyor. genelde işinizi kolaylaştıracaklarına bilgisayarınızı yavaşlatabiliyorlar, hele yüklü bir mail trafiğiniz varsa.

  xobni de defalarca karşıma çıktı ama ancak sen önerince inceleyip kullanmaya karar verdim erhan. umarım sonu diğerleri gibi uninstall olmaz.