Oldu gerçekten güzel oldu; Facebook Connect!

Oldu gerçekten güzel oldu; Facebook Connect!

MySpace'in Twitter ile gerçekleştirdiği 'data availability' denemesinden sonra Open Social'a bu sefer farklı bir açıdan yaklaşıyoruz! Çünkü FB gerçekleştiriyor bunun bir basamak ötesini. Facebook Platform'un 3. basamağı olarak nitelendirilen Facebook Connect biraz önce resmi olarak açıklandı. Artık herhangi bir siteye Facebook kimliğinizi, arkadaşlarınızı ve bilgilerinizi bağlayabileceksiniz.

Her şeyin böyle kolaylaşıyor olması harika gözüküyor. Sistem önümüzdeki haftalarda oturmuş olarak karşımızda olacak. Ekran görüntüleri şimdilik Digg ile ilk anlaşmanın yapıldığının göstergesi diyebiliriz. Diğer sitelerle de Facebook bağlantı izinleri tabii ki sırasıyla gelecektir.

Facebook Connect hızlı bir değişimi beraberinde getirecek gibi gözüküyor. Facebook ilk popüler olduğu günlerde gerçek kimlik trendi başlamıştı fakat diğer sitelerdeki rumuz kullanma alışkanlığımız bildiğiniz gibi devam ediyor. Ama bu gelişmelerden sonra yeni bir hızla; gerçek kimliklerimiz, arkadaşlarımız ve bilgilerimiz diğer sitelerde de bizimle olabilecek! Yani yeni bir trendin kokusu geliyor - kendisinden önce!

Arkadaşlarımızın da bizimle geldiğini düşünürsek; ekran görüntüsündeki gibi Digg benzeri sitelerde de bir sosyallik patlaması yaşanacak, tüm alışkanlıklar ve özellikle tüm yeni girişim fikirleri başka bir farklılaşacak demektir.

Heyecanlı bir web dünyası ve daha nezih gezintiler bizleri bekliyor!

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.