Yenibiris.com'dan açıklama geldi

Yenibiris.com alan adının süresinin dolması ve popüler kariyer servisine erişimin sağlanamaması ile ilgili haberin ardından, şirketin Genel Müdürü Deniz Ceylan Kılıçlıoğlu'ndan bir e-posta aldım. E-posta'ya ekli olarak gönderilen açıklama metni Yenibiris.com'un servis sağlayıcısı Doğan Telekom tarafından hazırlanmıştır. Aşağıda bu metni paylaşıyorum

Alan adı yenileme sistemimizde oluşan kısa süreli bir teknik arıza nedeniyle, “www.yenibiris.com” web sitesinin alan adlarından “.com” uzantılı olanında bir aksama yaşanmıştır.

Teknik ekibimiz tarafından yapılan müdahale sonrası arıza giderilmiştir. Ancak, arıza süresince yaşanan kısa kesintideki değişikliklerin, tüm dünyadaki dns serverlarda yeniden anons edilmesi; işin doğası gereği 24 ile 48 saat arasında sürmektedir. Bu nedenle arızanın olumsuz etkisinin ortadan kalkması zaman almıştır.

Doğan Telekom olarak tamamen bizim sorumluluğumuzda olan bu sürecin yarattığı olumsuzluklardan dolayı özür diler, tekrar etmemesi için gerekli tüm ek kontrolleri  yapacağımızı bildiririz.

Konuya ilgi gösteren okuyucularım için açıklayıcı olacağını düşünüyorum. Ama...

Açıklamayı Yenibiris.com'a gönderen Doğan Telekom'a şu soruyu sormadan da edemiyorum. "Alan adı yenileme sistemi" diye bir sisteminiz mi var? Hem de DirectNic ile çalışan? :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.