Facebook'daki Türk popülasyonu

Web 2.0 Expo'da öğlene doğru katıldığım "Facebook Marketing: Best Practices" isimli panelde giriş konuşması Facebook'daki yoğun popülasyonları kapsıyordu.  Haliyle Türk kullanıcı yoğunluğu da dile getirildi. Forrester Research'den olan moderatörün "Facebook'da Türk kullanıcı patlaması var" şeklinde yaptığı yorum anında ayağa kalkıp panele dahil olmayı o kadar çok istedim ki bilemezsiniz. :)

İşin şakası bir tarafa, Facebook uygulamaları ve Facebook'u bir pazarlama aracı olarak görenlerin sayısı bu tür panellerde kendini gösteriyor. Facebook'un pazarlama için kullanılması ile ilgili inanılmaz örneklerin yer aldığı bu panelde bizim gruplar ve uygulamalar olarak baktığımız noktanın aslında onlarca farklı alanı barındırdığını da gördüm. Detayları başka bir yazıda paylaşırım.

Facebook'da Türk kullanıcıların yoğun olduğunu bu işe konsantre kişiler biliyor, ancak fazla bilen yok. Özellikle Expo alanında (Web 2.0 Expo'da sunumların yanında bir de fuar alanı olduğunu söylemiş miydim?) görüştüğüm şirketlere Türkiye interneti hakkında bilgi verirken kullandığım bu istatistik herkesin pazarımız ile ilgili ağzının suyunun akmasını sağlıyor diyebilirim.

Kısacası Facebook'un 4. en büyük popülasyonu olmak Türkiye'de bizi çok etkilemese bile, global platformlarda ülkedeki pazar algısının yaratılması için değerli oluyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.