Genel

Google'a çeyrek var...

Beklediğimiz zamanın gelmesine çok az kaldı...

Umarım çok yakında beklediğimiz zaman gelecek ve ülkemizde birçok insan attan düşmüşe dönüp, "Bişeyler yapmak lazım!" moduna geçecek.

Evet, çok az kaldı. Bugün Google'a çeyrek var....

Arda ne diyor diyorsunuz di mi?

Google Groups'a erişim T.C. Silivri 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin 14.03.2008 tarih ve 2008/15 Nolu Kararı gereği engellendi...

Google'a çeyrek var... Yani, kendimize gelmemiz yakındır...

Yorumlar (46)
 1. Metin Kahraman Metin Kahraman

  Nasıl olsa karşısında muhatap yok, istediğini seçer kapatır. Oh ne ala memleket!!! Ciddi bir yasalaşma sürecinden geçmeden, yasa kapsamları değişmeden hiçbir şeyin düzeleceği yok. Bu da yeni operasyon logomuz olsun http://interaktifpazarlama.blogspot.com

 2. Arkadaşlar.Gerekçeyi bilmiyorum ama sana hakaret edildi diye benim özgürlüğümü engelleyemezsin.Bu hakareti kaç kişi izlemişse ona göre ceza kes.Yani yolda bir araç trafik suçu işlese otobanımı kapatacaksın?.ülke sivil mantık militarist.Bölükte

  bir kişi disiplinsiz davrandı.120 şinav çektik.askerliğim biteli 27 sene oldu.suçumu anlamadım.lütfen kendimizi geliştirelim.

  kısaca kapatma sakat iş.Yasaları daha ileri götürmek lazım.

 3. Sunset Sunset

  Son 1.5 ayda Arda'nin yazdigi yaklasik uc yazidan biri kapatmalarla ilgili. En cok backlinkte bu yazilara veriliyor. Bilgi sahibi olmadan fikir yurutebilmeye en elverisli yazilar bunlar oldugu icin, en cok yorumlari da bu yazilar aliyor. Iyi de ziyaretci cekiyor gozukuyor.

  Yazilar nesnel yaklasimdan uzak oldugu icin cozum uretme veya bilinclilik olusturma acisindan bence bir onem tasmiyor. Oyle bir kisir dongu ki, artik beni de fazlasiyla baydi.

  Bu kapatma haberlerine hep atlayan Amerika'da bulunan bir yorumcu arkadasa bir kac kez teklifte bulundum, nedense hic sesi cikmadi. Oyle ki kendisine iki yuzlu desem, TCK'ya gore suc islememis olacagim.

  Simdi sirasiyla iki komutu giriyoruz.

  site:groups.google.com "abdullah ocalan"

  site:groups.google.com "osama bin laden"

  Ilkinde ovguler ve propaganda metinleri bulunurken, ikincisinde bunlardan hic birini bulamiyoruz. Yoksa tum bunlar sadece bir tesaduf mu diyor, kendini tekrardan kurtaramayan Webrazzi'ye basarilar ve hoscakal diyoruz.

 4. Demek istediğim şu;

  Ulaştırma Bakanlığının anasayfasında, Ulaştırma Bakanının da içerisinde olduğu resimli bir haber var. Konu, Depreme karşı İstanbul'daki köprülerin sağlamlaştırılması. Diyelim google group'un kapanmasıyla, köprülerin kapanması aynı güne denk geldi. önem, tepki, gündem....

  Arz-talep dengesini oluşturan öğelerde, tarafların çokluğuna bakmanız yeterli.

  Google Group, İnternet İletişim yollarından birisi, bu önemli değilki, önemli olan sistemin yanlış işlemesi, hani şimdiye kadar hep tekrarladığımız atasözüne ithafen, pire yorgan olayı.

  İletişim yolları arasındaki (köprü, google group) ayrımı uçurumlara dayandıran bir iktidar gidip, yerine aynı iktidar gelse ne olur?

  Herkes kendi bloğunda bu tutumu eleştiriyor, kahvehane sohbetlerinde, yanlışlardan dem vurmak gibi. Çözüm üreterek ilerlemek var mı? Hayır, kullanamadığımız sistemler bizi ne kadar mağdur ediyorsa, o kadar ses üretiyoruz.

  Webrazzi kapansa, Arda ne yapacak? ardakutsal.com'dan webrazzi neden kapatıldı diye yazı mı yazacak?

  Arda'nın yapacğı, çok sesli tepkiye örnek çözüm olacak tabiki.

 5. Nurtan Nurtan

  Kapatılan sitelere erişmek herzaman mümkün. Buyrun size bu işi yapabilen sitenin adresi: http://vtunnel.com/

  DNS ayarları ve yasaklarla uğraşmanıza gerek yok, canınızı basit insanların aldığı kararlarla sıkmayın....

 6. umarım en yakın zamanda google arama sayfası da erişime kapatılır, çok ses getirecek tepkiler olur ve ilgili kanun değişir.

 7. onu kapatıp bunu kapatıp, parti kapatın,kapıları kapatın, ggogleyi kapatın, youtubeyi kapatın, kapatın kapatın, türkiyenin önünü arkasını kapatın

 8. tarih tekerrürden ibaretmiş. zamanında matbaada yasaklanmıştı bu topraklarda arada pek fark yok

 9. Yav arkadaşlar

  Herkesin HER AĞZINA GELENİ SÖYLEYİP YAZMASI SİZE NASIL MAKUL GELİYOR ben anlamıyorum

  Kendi canınızı yakan bi şey olduğunda da böyle yok gelişim yok değişim....bilmemne diyebiliyormusunuz

  Havada uçup adamın kafasını kırmak istiyorsunuz.

  Birine hakaret, gerçek dışı ithamlar...... vb şeyler varsa bunun için hukuki müdahale zaten bahsettiğiniz ÖZLEDİĞİNİZ HUKUK DEVLETİNİN DEMOKRATİK ÇÖZÜMÜ değilmidir.

  Niye yalnız keyfinizi düşünüyorsunuz. Dünyada denetimsiz hiçbir iş. Ya da başkasının hakkına giren bir özgürlük varmı.

  Özgürlük başkasının hakkına girmeden özgürlüktür.

  İFTİRAYA, KARALAMAYA, YALANA, DOLANA, HAKARETE, HAKSIZ SUÇLAMAYA ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ YOK BİLMEMNE NASİ DENİR Mİ

  Tabiki web sitesi sahip ve yöneticileri hassas olmak zorundadır. HER ÖNÜNE GELENİ YAYINLAYIP DENETLEMEZSE BÖYLE OLUR.

  SİZİN DE HAKKINIZI ARAMANIZ GEREKEN GÜNLER GELİRSE O ZAMAN NİYE BÖYLE ANLAYIŞSIZLIK YAPIP YALNIZ KEYİFLERİNİ DÜŞÜNÜYOR BU İNSANLAR DİYE YANMAYIN SONRA.

 10. Bu zihniyet Matbaayı icadından 280 yıl gelmesini engellemiştir.Bu zihniyet 620 yıllık Osmanlı İmparatorluğunu yıkmıştır.

 11. Sevgili Arda, hiç heveslenme derim çünkü bu halk öyle bir hayatından bezdirilmiş öyle bir ezilmiş öyle bir koyunlaştırılmış ki değil google, internetin fişini komple çekseler kimsenin sesi çıkmaz. Birkaç foruma şikayet nidaları yazılır - çünkü en kolay tepki yolu budur - sonra zamanla unutulur gider. İnternetle mi doğdun derler birşey dersen de.

 12. Burak Gulbahce Burak Gulbahce

  Yaziklar olsun gercekten de. Yabancilarin sizin ulkenizde neler oluyor demesine verebilecek hicbir cevabim yok malesef. Madem boyle bir engelleme yapiyorsunuz, en azindan bir sebep sunun kamuoyuna. (su anda kafasina esen sayfa kapattiriyor). Gerci google groups gibi paylasimin hat safhada oldugu bir yere erisimi engellemeyi makul gosterecek bir sebep goremiyorum o da ayri bir mesele.

 13. Soruşturmayı yürüten ve kararı verenlere sitenin mantığını anlattığınızda inanın çok şaşırıyorlar. Google Groups'un kapanması bizim üniversitenin grubuna girip ödevleri almamızı engelliyor.

  Olay bence ilgili yasada bitiyor. Yasanın değişmesi gerek diye düşünüyorum.

  Yanlış biliyor olabilirim. Ama wordpress davası süresince olayı paylaştığım ilgili görevliler mağduriyetimize ağzı açık bir şekilde şaşırmışlardı..

  esen kalın..

 14. Musti A. Musti A.

  google'ı sabote edelim. nasıl kapanbilecekse kapattıralım. yoksa hiç bir şey değişmeyecek.

 15. Önder Önder

  Sistem ne de güzel işliyor! Kararları verenleri tebrik etmek, gözlerinden öpmek isterim. Ne gerek var youtube,google ve bu tip sitelere. İnsanlar video izlemeyi versin kardeşim, eskiden google var mıydı? E yoktu. Bi zahmet aramanızıda gidip kütüphanelerden yapın. Sinek avlıyorlar bu google çıktı çıkalı... Hatta interneti tümden kapatalım. Süper olurdu o zaman.

 16. Ha gayret canlar elbirliği ile dünyayı bile dize getiririz pire için yorganları yakar pirelerede paşalar gibi hayatlar adarız. Gösterelim Türk'ün gücünü değilmi.

 17. Fikirsel Fikirsel

  Sebep wordpress.com'da olduğu gibi yine Adnan Oktar'a hakaret.

  Kaynak

  Bu arada wordpress.com açılmış.

 18. Bugün birara açılmıştı demekki yanlışlıkla açmışlar:)

  İnş www.google.com kapanır yoksa hiç bir şey düzelmeyecek. Yakında facebook.com kapanır hiç merak etmeyin. Önüne gelen dava açıyor kapanıyor ne güzel dünya!!!

 19. Oğuz Serdar Oğuz Serdar

  Beklenen bir gelişmeydi. :) Sebepleri ve kimlerce yapıldığı umrumda değil. Rezalet.

  Google.com da umarım kısa sürede kapanır da, bir şeyler değişecekse bir an önce değişir. Yoksa aç, kapa, aç kapa yeter artık. Parti kapatma olayını geçecek mübarek site kapatma gündemleri.

 20. Bundan sonrasını tahmin edebilmek çok zor olmasa gerek. Gelişen bir ülkenin önünü kesmeye çalışan bu zihniyete dur demek gerekli..

 21. Malum şahsın savunucuları burada da konuşmakta... Hiç bir Avrupa ülkesinde böyle bir uygulama görmedim. Askeri ideoloji saplantılı beyinler, polis devlet arzusuyla yanıp tutuşuyor. Polis devlet sizi kapattığında ne yapacaksınız? Kavram kargaşası yaratıp aradan sıyrılmayınız, sobelenirsiniz...

 22. Oğuz Serdar Oğuz Serdar

  Sunset, tamam hoş yazıyorsun, güzel yazıyorsun ama bu şark zihniyetini nereye kadar taşıyabilirsin ki ? Türlü çeşit medyanın, hükümete yalanmasını normal karşılıyor musun ?

  Google bunu yapmıyor, Bush ile ilgili en ala, en karalayıcı dökümanları Google bizzat kullanıcıların gözüne sokuyor. Usame ne kadar silikse söylediğine göre, Bush da o kadar göz önünde, en kötü halleriyle.

  Buradan mevcut kapatmayı, öcalanla şunla bunla bir araya getirmen çok saçma ve art niyetli. O zaman aynı şark zihniyetiyle, sosyalleşmeye dayalı tüm web sitelerini kapattıralım, ne güzel memleket. Rakip falan da kalmasın hatta ortada. Müstehcen videolara erişim veriyor diye Google da kapansın, yarı çıplak resim var, -müstehcen!!- Mynet kapansın, interneti gereksiz ideolojileriyle işgal eden Adnan Oktar ya da her neyse, türevleri çıksın, bin bir siteyi kapatsın, kapattırsın.

  Sonra da bunlara bir kulp bulunsun, senin gibi bir kahraman çıksın, bunlar zaten apocuymuş ehi ehi falan da desin. Harbi ne güzel memleket..

 23. Sunset Sunset

  Kemal, bana malum sahsin savunucusu demendense, kufretmeni tercih ederim. Yeterince acik sanirim. Son mesajim da bu olsun artik.

 24. Sunset Sunset

  Sark zihniyeti? Hepiniz kendinizi biraz egitmek ister misiniz?

  Avrupa Konseyi'nin Siber Sucla Mucadele Anlasmasi Ek Protokolu http://conventions.coe.int/Treaty/en/Treaties/Html/189.htm

  Nefret icerikli sitelerle ilgili Avrupa Parlamentosu'na sunulan deklarasyon http://www.heise.de/english/newsticker/news/88577

  AB Adalet ve Guvenlik Komiserinin aciklamalari http://www.reuters.com/article/internetNews/idUSL1055133420070910?pageNumber=1 http://www.reuters.com/article/internetNews/idUSL1055133420070910?pageNumber=2

  Ingiltere Basbakani Gordon Brown'in acikladigi yeni guvenlik onlemleri http://www.number10.gov.uk/output/Page13757.asp

  Fransa Icisleri Bakaninin teror ve nefret icerikli sitelerin sansuruyle ilgili hazirlanan yeni yasa taslagi aciklamalari (Fransizca) http://www.vnunet.fr/fr/news/2008/02/15/lutte_contre_la_cybercriminalite___michele_alliot_marie_degaine_son_plan http://www.lefigaro.fr/actualites/2008/02/13/01001-20080213ARTFIG00013-guerre-contre-lacriminalite-surinternet.php

  Fransiz mahkemesinin suc unsuru bulunduran icerige link verilmesiyle ilgili aldigi karar http://www.out-law.com/page-9038

  Yukardaki linkleri okur musunuz? Hayir, uzerine defalarca yorum yaptiginiz konu da kendinizi egitme zahmetine girmezsiniz. Cunku bilgisiz oldugunuz kadar tembelsiniz.

  Olur da okuyan biri cikarsa, ama onlar buyuk siteleri kapatmiyor diyecek muhtemelen. Bunun nedeni bir ustteki haberin son paragrafinda gayet acikca yaziyor. Google ve Microsoft haric yabanci sirketler icin Turk kullanicilarinin herhangi bir ekonomik degeri bulunmuyor. Basta dingil kose yazarlari olmak uzere, Turk kullanicilari bilgisiz oldugu icin tepkisini dogru yere gostermiyor. Hal boyle olunca da, gelismis ulkelerin kanunlarina uyan yabanci sirketler, sizin kanunlariniza uymak icin moderasyon maliyetine katlanmiyor.

  Siz ise bu tutumunuzla zarar veriyorsunuz. Kurunun yaninda yasin yanmasina neden oluyorsunuz.

  Tanri'ya sukur ki, cahil insanlarin sectigi vasifsiz yoneticiler bile hukuk'un temel prensiplerini degistiremiyor.

 25. Yalcin Yalcin

  Google mi büyük Türkiye mi?

  Google Çin'in istemediği siteleri göstermezken bizi iplemiyor Google. Bizim vatandaşımız hırsızın hiç kabahati yokmuş gibi adalet kurumlarını suçluyor.

  Yotube'de, Google'de Türkçe bilen elemanlar hukuk danışmanları çalıştırsınlar. Çok mu zor bu? Dünyaya rezil oluyormuşuz. Çin niye rezil olmuyor? Kendini aşağılama. Ey Türk titre ve kendine gel. http://www.msnbcntv.com.tr/news/358844.asp http://www.ntvmsnbc.com/news/375988.asp

 26. sevgili sunset, tüm internetin modere edilebileceğini mi düşünüyorsun? kısa bir araştırmayla verdiğin örnek sitelerin binlercesine ulaşmak mümkün. hepsini kapatamayacağımıza göre,kısa yoldan internetin fişini mi çeksek ne? tespitlerinde son derece haklısın fakat devlet büyüklerimizin şark zihniyetiyle bulduğu çözüm ne kadar doğru bunu tartışmalıyız sanırım.

 27. Ben tesekkur ederim. Kufretmek amacinda asla degilim bu birincisi. Ikincisi ise Avrupa Adalet Divani, gerekse de Avrupa Komisyonu karalarini dikkatlice inceleyiniz buradan baglanti vermekle olmuyor. Yillardir Avrupa'da yasiyorum ve boyle bir uygulama gormedim & duymadim. Ustune ustluk PvDA grubuyla çeşitli yerel parlementolarda, Hollanda meclisinin Tweede Kamer'inda ve bazi yayin organlarinda, bahsi gecen sahsa yonelik oldugu dile getirilen sozumona hakaretlerin kat ve kat fazlasini ben baska politikacilara yaptim, kendi agzimla yaptim. Ustune ustluk internette bile degil, herkesin gozu onunde. Algi duzeyiniz "hakaret" adini verdiginiz sozlerin cok hassas alinganlik suzgecinden gecirilmis hali uzerinde yogunlasmis, bu da ozneldir ancak sizi baglar genel bir hukuk ilkesi olarak kabul edilemez... Gelin buyrun buraya, sizi temin ederim ki dusunce ozgurlugunun ne oldugunu anlayacaksiniz. Bahsettiginiz ve verdiginiz baglantilarda tarifi mevcut olan suclar; kin ve nefret, uyusturucu pazarlanmasi, ırkcilik ve yabanci dusmanligi, insanliga karsi islenmis suclari ve soykirim suclarini kapsamaktadir. Dahasi bariz bir kac ornek disinda bu tip yayin yapan web sitelerinin kapatildigini gormedim. Malum sahsin yaptiklarini elestirmek bir suc degildir. Bu kosullarda, dusunce ozgurlugu ve polis devlet anlayisi arasinda sIkIsmIs dusuncenizi serbest birakmanizi tavsiye etmek durumundayim elimden daha baskasi gelmez...

  Son derece mutevazi blogumda, bir arkadasimin kendi blogunda malum sahis icin yazilmis elestirel bir yaziya atfen bir yazi yazmistim, tek kelime hakaret yoktu!! ancak malum avukatlar bana da ulasti ve hakaret ettigimi iddia ederek bloguma Turkiye'den erisimi engelleyecekleri tehdidini savundular. Zira bu sahislarin belli bazi mahkemelerde bir takim hakimler ile aralarinin iyi oldugu asikardir. Yargilamadan kapatma karari alinmasi bir hukuksuzluktur, hele yasal surec baslamadan kapatiriz haaa tehdidi savurmak dupeduz kepaze bir fasist tutumdur.Muhtemelen avukatlar standat tehdit mektubunu Google'a gondermis ve Google'dan cevap alamayinca yasal islemi baslatip, web servisini kapatmistir. Hakimin ne karar verecegi onceden belli gibi "sanki"...

  Lutfen dusuncelerinizi gozden geciriniz...

 28. Sunset Sunset

  Hayatin kendisinin tamamen modere edilebilecegini mi dusunuyorsun? Tum insanlari hapse mi tikalim? Boyle diyerek, gercek yasamda bazi kisi veya sirketlerin davranislarini yasalardan muaf mi tutalim.

  Sitelerin her icerigi kontrol etmesine elbette imkan yok, ama her yasal uyariyi incelemek ve geregini yapmak zorundalar.

  Okuyan cikarsa verdigim linklerin rastgele secilmedigini anlayacaktir.

  Artik gercekten daha fazla zaman ayiramayacagim. Zaten olasi sorulara cevabimi merak edenler onceki yorumlarimda bulabilir.

  Sanslisiniz, elinizin altinda internet var. Suruden ayrilip, kendinizi gercekten gelistirmeye calisin.

 29. Vadi Efe Vadi Efe

  İnternet'in doğası özgür. Her türlü fikri, her türlü insanı içinde barındırıyor. Bu yüzden devlet politikalarıyla paralel gelişim gösteremez. Kişilerin iradeleri, istekleri ile şekillenir.

  Gündemi siyasi ve sosyal çalkantılardan oluşan ülkemizde internetin oyuncak olmadığı anlaşıldıktan sonra varolan sistemin devam ettirilebilmesi için iktidar sahipleri yarım yamalak bir yasa çıkartıp demokratik ülkelerde görülmeyecek yargısız infazlara başladı.

  Türkiye'yi Çin ile bir tutmadan önce Çin'deki düzeni ve hayat standardını bir araştırınız. İktidar-halk ilişkisini bir gözden geçiriniz. Türkiye böyle bir sistemi hak ediyor mu?

  Eğer demokrasi ülkesi olacaksak, hukukun birey hak ve özgürlüklerini koruyacak şekilde çalışması gerekir. Sermaye sahiplerini değil

  Ülkemizde siyasi ve sosyal istikrar sağlanmadan bu tip uygulamaların sona ereceğini zannetmiyorum. Sonuçta bu uygulamalara karşı çıkacak bir güç ve sermaye internet sektöründe mevcut değil.

  Ülkede sivil irade de yetkin olmadığına göre önümüzdeki maçlara bakıyoruz. Bakalım neler olacak.

 30. "Ad hominem"leriniz ile baş başa bırakıyorum sizi sevgili Sunset...

 31. D Manik D Manik

  Sunset, Webrazzi'ye hoscakal dedikten sonra gercekten gidecek kadar erdemli olabilirsin umarim. Yoksa Sener Sen gibi mi yapacaksin :)

 32. Eskişehir Eskişehir

  Google gruplar açılmış

 33. "birşeylerle itham edilen siyasiler ve yöneticiler, itham edildikleri konuyu düzeltmeye çalışırlar"

  @Cafer

  Bu önermeye göre siyasiler ve yöneticiler ya bazı denemeler yapıp halkın nabzını ölçüyor, ya da bazı yanlışlarını halkın tepkisiyle fark edip geri adım atıyorlar.

  Türkiye'de sosyal güvenlik yasa tasarısıyla ilgili yapılan eylemlerden haberdar mısınız? Sosyal güvenlik yasasıyla ilgili itham edilen siyasiler tasarıyı geri çekiyor mu? İnternet yasasının değişmesi için bu eylemlerin kaçbinde biri yapılır, bu konu için polisle kaç kişi karşı karşıya gelir?

  İnternet tüm diğer iktidar politikalarından bağımsız değil, onlarla çelişmiyor. Gerçekten bu hataları istemeden yaptıklarını mı düşünüyorsunuz?

  Siyasetin gerçeklerinden uzak yorumlar kendi kendine dövünmekten başka anlam taşımıyor.

 34. Gelecek olan iktidar, seçim vaadlerinde, artık internet siteleri toptan kapatılmayacak mı diyecek? Televizyonlarda, haber sitelerinde işlenen konulara bakıyor musunuz? Türkiye'nin gündemi nedir?

  Televizyonda veya haber sitelerinde, birşeylerle itham edilen siyasiler ve yöneticiler, itham edildikleri konuyu düzeltmeye çalışırlar. O yüzden konunun iktidarla bir ilgisi yok, hangi yeni gelen iktidar bunu düzeltecek, aklınızda birisi mi var? sadece yeteri kadar gündem oluşturulmamıştır.

  Akşam haber saatinde, ilk haberden bütün kanallar kapatma ile ilgili kararı eleştirse, canlı yayına, iktidardan, TT'den ve konu olan kapatmalarla ilgili avukatları bağlasalar, bakın bakalım nasıl değişiyor isenilen şeyler.

 35. Bence Google'ın kapanmasının yasanın değişmesini sağlayacağını düşünenler yanılıyor. Evet tepki daha büyük olur, uluslararası haber bültenlerinde daha üst sıralara çıkarız, daha fazla köşe yazarı konuya değinir, ve belki ufak tefek online eylemler de yapılır ama bu bahsettiklerim ülke gündemini değil, okuyan, haber izleyen, İnternet'e erişen, bunlara kafa yoran sınırlı bir kitleyi etkiliyor. Beş büyük şehrin dışına çıktığınızda bunları konuşanların sayısı dramatik olarak azalıyor. Yasayı Google'ın kapanması sonrasında AB'den gelecek ayıplamalar, ABD'den iletilen alaycı yorumlar değil, ancak iktidarın iradesi değiştirebilir. Ulaştırma Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, ve Telekomünikasyon Kurumu'ndaki zihinlerden ilericilik beklemek saflık olur. Bu üçünün koridorlarında bir tur atın, ne tür insanların hangi koltukları, odaları işgal ettiğini görüp olan biteni o zaman anlamlandıracaksınız. Bu insanlar hata yaptıklarını düşünmüyor ki hatalarını göstermek için yırtınıyorsunuz, yapmak istedikleri tam da bu zaten. Bence bu noktadan sonra tek çözüm iktidarın değişmesi.

 36. Eren Bostan Eren Bostan

  cidddi anlamda söylüyorum

  site kapatma olaylarında üzülmediğim(hatta sevindiğim) tek olay...

  sizinde söylediğiniz gibi güzel günler yakındır özgürlüğümüze kavuşacaz...

 37. Burada iki önemli sosyolojik nokta var:

  1. bu kararları veren hakimler, savcılar vs. acaba internet, bilgisayar, world wide web ne demektir biliyorlar mı? yani teknik donanımları böyle bir kararın gülünçlüğünü anlamaya yeterli mi?

  (bunu hakaret zannetmeyin, daha bankamatik bile kullanamayan koskoca işadamı taniyorum)

  2. Bu tarz kararlar zaten yobaz bir seriat devletine giden ülkemiz için alistirma hareketleri mi?

  Bugün youtube, yarin google, sonra alkol, sonra kadinlarin sosyal hayati vs vs

  Osmanliyi çökerten cehalet ve disa kapalilik tam gaz devam ediyor... Biz bunlara layikiz zaten

 38. Kapatılma ertelenmiş olabilir mi, şu an itibariyle çalışıyor google.

 39. Suat Gençer (Tasmaniac) Suat Gençer (Tasmaniac)

  Kablonet kullanıyorum ve an itibariyle bende sorunsuz açılıyor.

 40. Fatihturan Fatihturan

  Google Groups'u kapattıklarına göre bütün komüniteler de kapatılma riski ile karşı karşıya olması lazım. Yuh artık ne diyelim. :) Artık ağlanacak halimize güler olduk.

 41. Bi Teknoloji Bi Teknoloji

  Ben google'ın yerinde olcam Türkiyeye bir kaç gün de olsa aklını başına gelmesi için kapatırım erişimi Türk milleti çoğu şey için sesini çıkarmıyor ama google için çıkartır diyorum :D zira site url sini google.com u açarak orda aratarak giren bir toplumda google'ın kapanması büyük bir kayıp olcaktır...

 42. Ali Erol Ali Erol

  Google bir Şekilde Problemi Çözüyor.Bence Googlesiz Bir web Dünyası Eksik Kalır...