İş planlarınıza melek yatırım desteği

İş planlarınıza melek yatırım desteği

Kurucusu olduğum Crenvo hakkında henüz Webrazzi üzerinden detay paylaşmadığımı biliyorum. Bunun ana sebebi açık söylemek gerekirse yaklaşık 6 aylık olan şirketimin henüz web sitesinin hazır olmaması. Şimdi buradan Crenvo'nun detaylarını anlatsam siteye bakmak isteyip "sana yakışıyor mu daha web siten yok" diyecek bir çok okuyucum çıkacaktır :)

Crenvo'nun web sitesi çok yakında hazır olacak ancak ben öncesinde biraz da başlıktaki konuya ilgili kişilerin hazırlanma süresini göz önüne alarak erken ve özet bir açıklama yapmak istiyorum.

Crenvo ana işi olarak internet şirketlerine danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. Bu hizmet kapsamını strateji, pazarlama, ürün, yönetim ve yatırım danışmanlığı gibi alt konulara bölmek mümkün. Crenvo'nun danışmanlığa bağlı sağladığı alt hizmetler de araştırma ve eğitimdir. Eğitim alanında şu an için Web 2.0 ve Enterprise 2.0 gibi tamamen kurumlara özel seminer/eğitim programları mevcuttur. Araştırma hizmetinin kapsamı ise tahmin edileceği gibi dönem dönem Webrazzi'den kısa parçalarına yer verdiğim özel araştırma raporlarıdır. "Türkiye'de sosyal ağlar", "potansiyel yatırım alanları", "Türkiye'de web girişimi satın alma trendleri" gibi. Bu raporlar şirketlere özel hazırlandığı için detaylarını paylaşmam maalesef herzaman mümkün olmuyor.

Crenvo'nun danışmanlık dışında bir süredir bağlantılar kurarak hayata geçirmek için çalıştığı bölümü ise yatırımdır. Burada tercih ettiğimiz model melek yatırım olup, Crenvo'nun küçük çaplı kendi kaynağı ile birlikte şirket dışından önemli melek yatırımcıların sağladığı kaynağın yönetilmesi şeklinde çalışmaktadır ve çalışacaktır.

Bu konuyla ilgili sürdürdüğüm çalışmalar geçtiğimiz haftalarda sonuçlandı ve açıklamayı yapmak için oldukça sabırsızlandım. Bugün ise yazımın başında da belirttiğim gibi web sitesinin tamamlanmasını beklemeden ilgili okuyucularımla konuyu özet olarak paylaşıp iş planlarını hazırlamaları için zaman tanımak istedim.

Crenvo'nun melek yatırım desteği belirli dönemlerde açılacak başvuru süreleri kapsamında yönetileceği için kısa süre sonra açılacak başvuru dönemi için şimdiden hazırlık yapmak önemli olacaktır. Konuyla ilgili detayları, Crenvo'nun ilk tur başvuru döneminde birlikte çalışacağı melek yatırımcıyı ve başvuru bilgilerini önümüzdeki günlerde paylaşıyor olacağım.

Şu an için sadece şunu özellikle belirtmek istiyorum. Sağlanacak olan yatırım henüz hayata geçmemiş girişim fikirleri için geçerlidir. Herhangi bir konu kısıtlaması yoktur. Yatırım miktarının yanında know-how, ofis, eğitim imkanları da sağlanabilecektir. En önemli husus ise başvuruların kesinlikle iş planı ile yapılmasının beklenmesidir.

Fikir sahibi ve yatırım ihtiyacı olan girişimcilerin ilgisini çekeceğini düşündüğüm, ve bana sürekli sorulan "yatırım desteği" ile ilgili sorular için cevap olabileceğini düşündüğüm melek yatırım desteğimiz umarım Türkiye'deki internet sektörü için değer yaratacaktır.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.