Berna Laçin OyuncuAdresi.com ile sektörü Web 2.0'a taşıyor

Berna Laçin OyuncuAdresi.com ile sektörü Web 2.0'a taşıyor

Berna Laçin ve Timuçin Tuncer kurucuları oldukları niş bir sosyal ağ olan Oyuncu Adresi ile karşımızda olacaklar. İlk gününden itibaren uzaktan takip ettiğim sitenin uygulanabilir iş modeli kadar, kullanıcıya ne istediğini veren sade tasarımı da dikkatimi çekiyor.

OyuncuAdresi'nin bu yeni uygulanabilir iş modeli hakkındaki kendi açıklaması şöyle:

Televizyon kanalları, yapımcılar, cast direktörleri, yönetmenler, oyuncu menajerleri ve cast ajansları gibi kurumsal kullanıcılar ile oyuncular ve oyuncu adaylarının buluşma noktasıdır.

Oyuncuadresi.com sektörün duayenlerinin önerileri ve operasyonel ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış ve kamera önü sektörünün iş süreçlerinin izdüşümü alınarak yaratılmıştır.

Amacımız oyuncular ve oyuncu adayları ile sektörün kurumlarını buluşturmak, bu tanışıklığı ve ilişkiyi yönetebilmek için gerekli her türlü teknolojik hizmetleri sunmaktır.

Son kısımdaki cümle internetin sağladığı kolaylığın bu şekilde doğru işlerle nasıl kullanabileceğini özetliyor. Bence çok tehlikeli ve iddialı bir tarafı var. Daha neler neler eklenebilir sisteme, gerçekten sınırı yok.

OyuncuAdresi'nin diğer niş sosyal ağlar için güzel bir örnek model olduğunu düşünüyorum... Avukatlar, doktorlar, turizmciler... Liste daha uzun uzun devam eder.

Önümüzdeki günlerde niş sosyal ağların geleceği noktayı ve internetin gücünü arkasına alan Oyuncu Adresi'nin sektördeki yerini şimdiden gözümde canlandırabiliyorum. Bugünlerde böyle çok ses getiren işler çıkacağının duyumlarını da alıyorum.Not: Bu arada Web 2.0 dünyasından da bir sürü yeni yüz adayı tanıyorum, keşfedilme zamanıdır kim bilir - ne dersiniz? :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.