Berna Laçin OyuncuAdresi.com ile sektörü Web 2.0'a taşıyor
Yeni Girişimler

Berna Laçin OyuncuAdresi.com ile sektörü Web 2.0'a taşıyor

Berna Laçin ve Timuçin Tuncer kurucuları oldukları niş bir sosyal ağ olan Oyuncu Adresi ile karşımızda olacaklar. İlk gününden itibaren uzaktan takip ettiğim sitenin uygulanabilir iş modeli kadar, kullanıcıya ne istediğini veren sade tasarımı da dikkatimi çekiyor.

OyuncuAdresi'nin bu yeni uygulanabilir iş modeli hakkındaki kendi açıklaması şöyle:

Televizyon kanalları, yapımcılar, cast direktörleri, yönetmenler, oyuncu menajerleri ve cast ajansları gibi kurumsal kullanıcılar ile oyuncular ve oyuncu adaylarının buluşma noktasıdır.

Oyuncuadresi.com sektörün duayenlerinin önerileri ve operasyonel ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanmış ve kamera önü sektörünün iş süreçlerinin izdüşümü alınarak yaratılmıştır.

Amacımız oyuncular ve oyuncu adayları ile sektörün kurumlarını buluşturmak, bu tanışıklığı ve ilişkiyi yönetebilmek için gerekli her türlü teknolojik hizmetleri sunmaktır.

Son kısımdaki cümle internetin sağladığı kolaylığın bu şekilde doğru işlerle nasıl kullanabileceğini özetliyor. Bence çok tehlikeli ve iddialı bir tarafı var. Daha neler neler eklenebilir sisteme, gerçekten sınırı yok.

OyuncuAdresi'nin diğer niş sosyal ağlar için güzel bir örnek model olduğunu düşünüyorum... Avukatlar, doktorlar, turizmciler... Liste daha uzun uzun devam eder.

Önümüzdeki günlerde niş sosyal ağların geleceği noktayı ve internetin gücünü arkasına alan Oyuncu Adresi'nin sektördeki yerini şimdiden gözümde canlandırabiliyorum. Bugünlerde böyle çok ses getiren işler çıkacağının duyumlarını da alıyorum.Not: Bu arada Web 2.0 dünyasından da bir sürü yeni yüz adayı tanıyorum, keşfedilme zamanıdır kim bilir - ne dersiniz? :)

Yorumlar (4)
 1. sok olacak birsey yok, 1 yil beklerseniz sonu boyle olur. cabuk olacaksiniz...

 2. İhsan Dişkan İhsan Dişkan

  Şuanda şoktayım, sadece birkaç samimi arkadaşıma bahsettiğim projem başkası tarafından akıl edilmiş. Alan adını (tvdeoyna.com) alalı neredeyse 1 yıl oldu, bu yaz projeye başlayacaktık halbuki, sevgili Berna Laçin'e bu kulvarda başarılar, çok yakında rakip bir site geliyor burdanda haberi olsun :)

  NOT: Arkadaşlar lütfen ama lütfen projelerinizi ertelemeyin. Düşünmek zor olanı değil, hayata geçirmek zor olanı..

  1. Berna Laçin Berna Laçin

   dediğiniz cümle planım çalındı anlamına geliyo ve ben bunu yalanlıyorum tamamen kendimizin akıl edilip plana geçirildiği bir projedır bu bilgilerinize ..

 3. BERNA HANIM ÖNCELİKLE HANIM EFENDİ KİŞİLİĞİNİZ İÇİN SİZİ ÇOK SEVİYORUM.ULAŞMAK İSTEDİM AMA OLMAMIŞTI.MÜKEMMEL Bİ DÜŞÜNCE.BİZ GENÇLER İÇİN.SİTENİZE ÜYR OLMAK İSTEDİM FORMU DOLDURUDUM AMA EN ALT KISMA GELDİM DE CÜZİ DE OLSA ÜÜCRETLİ OLDUGUNU GÖRDÜM VE KAYIT YAPTIRAMADIM.BEN KARABÜK GİBİ KÜÇÜK Bİ ŞEHİRDE YAŞIYORUM VE KAZANDIĞIM PARAYI DÜZGÜN KULLANMAK ZORUDAYIM.BENİM GİBİLERİN DE KAYIT YAPTIRBİLMESİNİ SAGLARSANIZ.BENDE SİZE KATILMAK İSTYRM HEMDE ÇOK.