Galiba Google AdWords Türkiye'yi seviyor
Genel

Galiba Google AdWords Türkiye'yi seviyor

Google'ın AdWords ile Türkiye internet reklam pazarında en büyük paya sahip olduğunu yaptığımız analizlerden ve sektör profesyonellerinden aldığımız bilgilerden biliyoruz. Bu şu demek oluyor. Hurriyet.com.tr'den, Milliyet.com.tr'den, MyNet'ten hatta hepsinin toplamından daha çok reklam alan bir servisten bahsediyoruz.

Hal böyle olunca Google AdWords dünyada lokal dilde yayın yapan 5. blogunu Türkçe için açmayı geciktirmemiş. (5. olduğumuz konusunda hatalı olmadığımı tahmin ediyorum)

Daha önce Google Adsense için Inside AdSense Türkçe blogunu yayına alan şirket, geçtiğimiz günlerde de Inside Adwords Türkçe blogunu yayına almış.

AdWords'ün resmi Türkçe blogunda en çok sorulan soruların yanıtları, ipuçları, yeni özellikler ve bunun gibi birçok konuda bilgi paylaşımı yapılıyor olacakmış.

Yorumlar (9)
 1. Yalcin Yalcin

  Benim merak ettiğim şu: Bu adwordse ödenen paralardan dolayı Google fatura kesiyor mu? Yoksa verginin üzerine yatıyor mu?

 2. Ahmet Kirtok Ahmet Kirtok

  Türkçe blog açmaları güzel birşey, ancak şu ana kadar dünyada en YAVAŞ çalışan Adwords Türkiye. İtalyanca başlattığımız kampanyalar bile 2-3 saat içinde yayına girerken, Türkçe kampanyalarımızın yayına girmesi bazen bir haftayı buluyor. İngilizce başlattığımız hiçbir kampanya 1dk'dan daha fazla beklemedi şu ana kadar.

  Bence Google, Türkiye'de sürekli corporate reklam satmak peşinde koşup HQ'a iyi gözükmeye çalışırken bir yandan da servis kalitesini geliştirmeye çalışsa biz müşterilerini daha çok memnun eder.

 3. Eeee, muhendislik anlaminda tek kurus yatirim yapmadan %99 kullanim oranina ulastigi bir ulkeden yuz milyon dolarin uzerinde yillik ciro yapiyor.. sevmesin mi :)

 4. adwords promosyon kuponları sayılı ülkelerden gecerli idi, bunlardan biride Turkiye.

 5. hakikaten de seviyorlar zira kullanıcların türkçe kaynak sıkıntısını da çözmüşler. Inside Adsense blog’undan sonra bu kez de adwords’le ilgili sorulara cevap olabilecek Turkçe resmi blog sitesi olan Inside Adwords açıldı. Siteye http://adwords-tr.blogspot.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 6. Yasin Işik Yasin Işik

  @Ekin; bu yazı da zaten bunu bildiriyor :)

 7. Y.emre Güzer Y.emre Güzer

  @Ahmet Kirtok, Adwords reklamlarımız 5 dakika gibi bir sürede live oluyor. Ayrıca herhangi bir problemimizde google yetkilileri, hatta isim vermek gerekirse Mahir bey :) direk temas kurabiliyoruz.

 8. Ahmet Kirtok Ahmet Kirtok

  @Y.Emre Guzer, Turkiye'de yasayanlar icin bu soylediginiz dogru olabilir, ama ben Turkiye'de yasamiyorum ve Turkiye ofisi icin de telefon numarasi istememe ragmen bana verilen cevap:

  ----------------------

  Öncelile belirtmek isterim ki, şu an için ne yazık ki kurumsal telefon desteği hizmeti sunmamaktayız. Ancak, sorularınızı e-posta yoluyla yanıtlamaktan mutluluk duyarız. Bu e-postayı sorularınızla birlikte yanıtlarsanız mesajınıza en kısa zamanda yanıt alırsınız.

  ----------------------

  Yaklasik 10 gun suren bir email trafigi sonucunda 100% legal olan ve cok basit bir kampanyayi baslatmadim ve pes ettim. Elveda Adwords Turkiye :)

  Gecenlerde New York'ta onemli bir internet pazarlama sirketi sahibi olan arkadasim bana Turkce adwords kampanya baslatmaya calistiklarini ve 2-3 hafta ugrastiktan sonra vazgectiklerini belirten bir email atti. Aynen kullandigi cumleyi de ekliyorum:

  Google Turkish is terribly slow in approving the campaigns and in giving feed-back. We have the exact same excruciating experience with them.

 9. Metin Metin

  Bence sevmevkten ziyade seviyorlar :)