Sonra benim için geldiler, ses çıkaracak kimse kalmamıştı!

Sonra benim için geldiler, ses çıkaracak kimse kalmamıştı!

İstanbul bağımsız basın merkezi olarak bilinen bağımsız haberciliğin simgesi Indymedia gurubunun İstanbul merkezi de engellenen siteler arasında yerini aldı.

Mail guruplarına üye olduğum siteden aldığım en son içerikte alt kısımda bir rahibin sözleri vardı. Bu şiir TRT sanatçılarının, yorumcularının, habercilerinin işsiz kalacağını duyuran metnin altında yer alıyordu. Nasıl büyük bir tezatın içinde yaşıyoruz, değil mi?

Önce Yahudiler için geldiler, Sesimi çıkarmadım, çünkü ben Yahudi değildim Sonra komünistler icin geldiler, Sesimi çıkarmadım çünkü komünist değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, sendıkacı olmadığım için yine sesimi çıkarmadım

Sonra benim için geldiler Ses çıkaracak kimse kalmamıştı...

Pastor Nie Moeller

Türkiye Cumhuriyeti'nin internet bilgisi hakkında binlerce tehlikeli/zedeleyici/onur kırıcı ithamla bizleri başbaşa bırakıyorsunuz. Artık yasaklardan hemen sonra adres değişikliği gibi basit bir taktikle önlem alıyorlar. Ve Türkiye Cumhuriyeti'ni bu şekilde mat ettiklerini dile getiriyorlar.

Bulunduğunuz makamda verdiğiniz bu kararların ülke geleceğini saniyeler içinde yok ettiğinin, senelerce geriye götürdüğünün farkında mısınız?

"İnternet nedir?" önce bu sorudan başlayın...

Açıklama: Sitenin içeriği (Indymedia) ile ilgili konuların arkasında, önünde ya da yanında değilim. Indymedia sadece bağımsız bir basın gurubudur. Yayınlanan içeriklerden kendileri sorumludur. İçerik ne olursa olsun; özgür medya adına engellemelerin karşısındayım. Çünkü içerikleri özgür beyinlerin okuduklarını ve değerlendirdiklerini düşünüyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.