Sonra benim için geldiler, ses çıkaracak kimse kalmamıştı!
Genel

Sonra benim için geldiler, ses çıkaracak kimse kalmamıştı!

İstanbul bağımsız basın merkezi olarak bilinen bağımsız haberciliğin simgesi Indymedia gurubunun İstanbul merkezi de engellenen siteler arasında yerini aldı.

Mail guruplarına üye olduğum siteden aldığım en son içerikte alt kısımda bir rahibin sözleri vardı. Bu şiir TRT sanatçılarının, yorumcularının, habercilerinin işsiz kalacağını duyuran metnin altında yer alıyordu. Nasıl büyük bir tezatın içinde yaşıyoruz, değil mi?

Önce Yahudiler için geldiler, Sesimi çıkarmadım, çünkü ben Yahudi değildim Sonra komünistler icin geldiler, Sesimi çıkarmadım çünkü komünist değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, sendıkacı olmadığım için yine sesimi çıkarmadım

Sonra benim için geldiler Ses çıkaracak kimse kalmamıştı...

Pastor Nie Moeller

Türkiye Cumhuriyeti'nin internet bilgisi hakkında binlerce tehlikeli/zedeleyici/onur kırıcı ithamla bizleri başbaşa bırakıyorsunuz. Artık yasaklardan hemen sonra adres değişikliği gibi basit bir taktikle önlem alıyorlar. Ve Türkiye Cumhuriyeti'ni bu şekilde mat ettiklerini dile getiriyorlar.

Bulunduğunuz makamda verdiğiniz bu kararların ülke geleceğini saniyeler içinde yok ettiğinin, senelerce geriye götürdüğünün farkında mısınız?

"İnternet nedir?" önce bu sorudan başlayın...

Açıklama: Sitenin içeriği (Indymedia) ile ilgili konuların arkasında, önünde ya da yanında değilim. Indymedia sadece bağımsız bir basın gurubudur. Yayınlanan içeriklerden kendileri sorumludur. İçerik ne olursa olsun; özgür medya adına engellemelerin karşısındayım. Çünkü içerikleri özgür beyinlerin okuduklarını ve değerlendirdiklerini düşünüyorum.

Yorumlar (5)
 1. GSM standartlarını belirlemek için gittikleri pariste gezip tozup zevk-ü sefa içerisinde yaşadılar, aradan geçen seneler sonra yeniden düzene sokabilmek için milyonlarca dolar harcadılar, bunlar normal ise buda normal.

 2. Vedat Karabulut Vedat Karabulut

  yazmak bile gelmiyor içimden inanın..Bu haberlerin bizi ve ülkemizi zorda bırakabileceğini hatta ve hatta imaj çalışmaları için onlarca milyon dolarların boşa gittiğini Farkındamısınız ?

  Saygılar,

 3. Mahkemelerin siteyi değil içeriği oluşturanı cezalandırması gerekir. İndymedia'nın İstanbullu olanının içeriği ile bir PKK sempatizanı sitenin içeriği arasında çoğu zaman bir fark olmuyor. Böyle durumlarda sitenin içeriğini oluşturanlara ceza vermekle yetinmek lazım.

 4. Arikan Arikan

  Bu sözlerin özeti "Susma sustukça sıra sana gelecek", yıllarca pankartlarda taşınan tanıdığımız slogan...

  Bu yasaklardan anlıyoruz ki Türkiye mahkemeleri hala Internet'i televizyon zannediyor. Internet hem okuma hem yazma yapılan bir yerdir, bunu anlamadıkları için, yasaklanan servisleri kullanan yüzbinlerce kişinin ifade özgürlüğünü hiç bir suçları olmadığı halde engellenmiş oluyorlar.

  Türkiye’de Kitlesel İfade Özgürlüğü Engellemesi

 5. Erhan Erdogan Erhan Erdogan

  @vedat karabulut

  Geçen gün google'da yaptığım "cencor, ban, youtube, Turkey, vb.." bir kaç arama sonucunun şimdiye kadar Türkiye'nin kültürü, tarihi, vb.. arama sonuçlarından 30 kat fazla olduğunu kime anlatabiliriz? Maalesef gözümüzün önünde oluyor her şey. : (