Site çalışmıyor mu yoksa sorun sadece bana mı özel?
Arama
Eğlence

Site çalışmıyor mu yoksa sorun sadece bana mı özel?

Yukarıdaki soruyu kim bilir kaç kere arkadaşlarımıza sormuşuzdur? Bir siteye ulaşılamıyordur ve aklımıza ilk gelen soru “acaba benden kaynaklanan bir sorun mu var yoksa site çökmüş mü?” şeklinde olur.

Bugün haberdar olduğum küçük ve eğlenceli bir araç işte tam bu soruya cevap arayan kullanıcılar için düşünülmüş: DownForEveryoneOrJustMe.com

downforeveryoneorjustme.com

Anlatılacak çok fazla birşey yok aslında. Siteye giriyorsunuz, sizde açılmayan bir linki yazıyorsunuz ve servis sorunun sizde mi yoksa genel mi olduğunu söylüyor. Son derece basit bir uygulama ve herhangi bir iş modeli ya da girişim olarak düşünülmesi gerekecek bir özelliği de yok. Hatta belki Webrazzi’de ne diye paylaştın bile diyebilirsiniz. Ama işimize yarayabilir diye düşündüğüm için kısaca geçmek istedim. Ayrıca isim ve uygulama şekli olarak yaratıcı bulduğumu da söylemeliyim.

Mesela benzer şekilde son derece basit olarak yayına giren ama zaman içinde kendi iş modelini yaratan BuiltWith.com vardır ki, inovatif bir fikrin nasıl değer yaratabileceğinin göstergesidir. İşte bu yüzden bayılıyorum bu tür servislere…!

Yorumları GösterYorumlar Gizle (6)
 1. vepa dedi ki:

  Ben de bu tür “site down or just me” tesbiti için internetsupervision.com sitesini kullanırım. Ayrıca sitenin farklı ülkelerdeki yüklenme süresini de öğrenebilirsiniz. Bu arada youtube bu servise göre çinde de 60 saniye içinde yükleyemeden timeout oluyor.

 2. Ekim Nazım Kaya dedi ki:

  erisilemiyor-mu-yoksa-kapatildi-mi.com diye yerli versiyonu açılabilir. Bizim sorumuz artık bu şekilde oluyor.

 3. vepa dedi ki:

  Bu arada sabah kontrol ettiğimde youtube çinde açılmıyordu. Meğer onlarda Youtube ve google news erişimini engellemişler..

  http://www.techcrunch.com/2008/03/17/the-censors-take-down-youtube-and-google-news-in-china-how-will-google-respond/

 4. siteye göz atmak için linke tıkladım ama açılmadı, akabinde de MSN’den bir arkadaşıma: “www.downforeveryoneorjustme.com açılıyor mu bi baksana?” dedim.

  Kara mizah bu olsa gerek.

 5. mustafaa dedi ki:

  http://shiftdelete.net/site/200803173366/404-Hatalarindan-Bikanlara.html
  bu sitedede var aynı haber yayın tarihlerine baktım ikiside aynı gün kim kimden çarptı 😀

 6. Arda Kutsal dedi ki:

  @mustafaa
  Ek bilgi vereyim, bildirgec’de de aynı haber geçti. Haber kaynağımız aynı olabilir ya da kaynakları aynı olabilir 🙂

Bir Yorum Yazın