Bugünkü yasaklarımız: Tagged.com ve Slide.com

Bu yasaklama konularında uzun uzun yazmaya gerek yok, hatta bu iş için başlı başına bir blog açmam iyi olabilir. Böyle kısa kısa bugün bu yasaklandı şu gün şu yasaklandı gibi....
Bugünkü yasaklarımız: Tagged.com ve Slide.com

Bu yasaklama konularında uzun uzun yazmaya gerek yok, hatta bu iş için başlı başına bir blog açmam iyi olabilir. Böyle kısa kısa bugün bu yasaklandı şu gün şu yasaklandı gibi.... Ya da wiki de olabilir. Ama şimdi wiki kulağa kötü gelip bloklanabilir o yüzden wiki miki konularını karıştırmayalım.

Uzatmadan hemen bugünkü yasaklarımızı sizlerle paylaşayım.

Slide.comTagged.com

En popüler Facebook, MySpace uygulamalarının geliştiricisi Slide.com bugün yasaklar ağımıza takıldı.

Bunun yanında popüler sosyal ağ servisi Tagged.com da yasaklardan nasibini aldı.

Kapanma sebebini bilmiyorum ancak yasaklanma metni şöyle:

"ÇİVRİL SULH CEZA MAHKEMESİ, 24/01/2008 tarih ve 2008/22 nolu kararı gereği bu siteye erişim engellenmiştir."

Çivril'in Denizli'nin bir ilçesi olduğunu bu sayede öğrenmiş oldum. Çivril hakkında detaylı bilgi almak isteyenler bu adresi tıklayabilir.

Bu arada dikkatimi çekti TTNet sunucuları sanırım "YASAK" sayfalarından oluşan akıllara zarar trafiği kaldıramaz hale geldi çünkü basit birkaç satır kod barındıran "YASAK" sayfalarının yüklemesi inanılmaz uzun sürüyor. Diğer taraftan TTNet geçtiğimiz günlerde yurtdışı çıkışını artırdı diye bir haber okumuştum. Gereksiz yatırım olmuş bence... Nasıl olsa yurt dışında Türkiye'de yasaklanmamış web sitesi yakında kalmamış olacak. Hali hazırda yasaklanmış olanlar da zaten trafik yükünü azaltmıştır.

Geyik bir yana, şimdi artık işin suyu iyice çıktığı için sormak istiyorum. Türkiye'nin önde gelen internet girişimcileri, yatırımcıları, profesyonelleri, bilişim hukukçuları...! Çözüm öneriniz nedir?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.