İdeefixe artık idefix...

idefixBir süre önce olası satışı ile ilgili duyumlarımı paylaştığım ideefixe'de bugün haberdar olduğum bir değişim söz konusu. Bu değişimle birlikte Türkiye'nin en eski e-ticaret sitelerinden olan "ideefixe" artık "idefix" adını aldı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada isim değişikliğinin yanı sıra, sistemlerinde bazı yeniliklerin de söz konusu olduğu belirtilmiş.

Hedef ürün gamı olarak kitap ve DVD tercih eden idefix, kullanıcılarına satışta olan kitapların ilk birkaç sayfası üzerinden önizleme imkanı sunmaya başlamış. Bunun yanında DVD'ler için de filmlerin fragmanları ürün sayfalarından paylaşılmaya başlanmış. (kitap örneği, DVD örneği)

İdefix'in önce satış haberi ardından bu gelişmelerini elbette entresan olarak nitelendiriyorum. Ancak bunun yanında tercih etmediğim isim değişikliği, fazlasıyla sade gözüken logo ve tasarım değişikliğinin yanında, kitap önizleme ve film fragmanı çalışmalarını basit gözüken ama değerli eklentiler olarak görüyorum.

Ülkemizin geçmişten gelen bence önemli markalarından olan İdeefixe'in (hala alışamadım İdefix'e) başarılı olmasını elbette isterim, ancak yapılan değişimler hizmet kalitesi için mi, servisi geliştirmek ve kullanıcı memnunniyeti için mi, yoksa değerini artırmak için mi öncelikle bunu anlamak istiyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.