Yahoo! Türkiye için destek istiyor, MySpace hala personel arıyor
Genel

Yahoo! Türkiye için destek istiyor, MySpace hala personel arıyor

Yahoo!'nun Türkiye'ye giriş planlarını bir süredir konuşuyorduk. Geçen gün bir toplantı esnasında bu konuyla ilgili entresan birşey öğrendim. Yahoo! Türkiye'nin oluşumu aşamasında üniversitelerin desteğini istiyormuş. Neden derseniz, hiçbir fikrim yok. Sadece bilgi kaynağımın şahit olduğu bir konuşmanın içinde geçen cümleyi sizlerle paylaşıyorum. Bir yetkilinin dile getirdiği konu akademik bir ortamda konuşulmuş ve açık olarak Türkiye'deki akademik çevrelerden destek istenmiş. Çok fazla detay bilmiyorum, dediğim gibi sadece ilginç geldiği için paylaşmak istedim.

Bunun yanında MySpace'in "İnsan Kaynakları" departmanı gibi oldum ama bu sefer de şirket Türkiye operasyonu için Pazarlama Direktörü (Marketing Director) arıyor. Aklıma gelen o kadar çok aday var ki, herkese ayrı ayrı ulaşmak yerine buradan ilgili kişileri bilgilendirmek istedim. Ayrıca elbette MySpace'de beklenen önemli habere yaklaşıyoruz diyebilmek açısından da dikkat çekmek istedim. Söz konusu ilana bu adresten ulaşabilirsiniz.

Hareketli günler yaklaşıyor gibi hissediyorum.

Yorumlar (3)
 1. John Titor John Titor

  myspace türkiyeye girecek o belli oldu zaten çoktan ama sanki myspace music ten çok video ile mi ilgileniyor ? anlayamadım doğrusu var mı fikri olan.

 2. Neasneap Neasneap

  myspace geleceksen gel artık...

 3. Haluk Akın Haluk Akın

  Yurtdışındaki pek çok ünlü sitenin altyapısını akademisyenlerin yaratmış olması tesadüf değil.

  Yahoo da işe genel anlamda doğru yerden başlamak istiyor belli ki. Bakalım ABD'de alışık olduğu bir akademik kadro bulabilecek mi karşısında?