Bloglines'da büyük sorun

Bloglines kullanıcıları haftasonundan beri blogların güncel yazılarını alamıyorlar. Günlük olarak yazılarını RSS üzerinden okuyan kullanıcılar için ne kadar önemli bir sorun olduğunu bilen bilecektir. Şahsen bu sorundan dolayı takip ettiğim sitelerdeki yazıları okuyabilmek için uzun süreden sonra sitelerin ana sayfasını gördüm diyebilirim.

Bu konu TechCrunch'da da gündeme getirildi. Yazıda bir kişinin yaptığı yorumdan yola çıkılarak Bloglines'ın yakında kapatılacağı ve bunun da duyurulacağı belirtilmiş. Açıkcası bana çok anlamlı bir yorum gibi gelmedi ama TechCrunch yorumu yazının içine taşımış. Gerçi gelir anlamında geri dönüşü olmayan bir servis olduğu ortada ancak Bloglines'ın yeni versiyonu üzerinde bir çalışma sürerken böyle bir karar verilir mi emin olamadım.

Diğer bir konu da Bloglines kullanıcılarının kendilerine yeni servisler aramaya başlaması ile ilgili. Açıkcası ben Bloglines'dan çok memnun olanlardandım. Ancak bu haftasonu dışında da servisin bu tür sorunlar göstermesi beni de yeni arayışlara yöneltti diyebilirim.

Google Reader elbette bu yarışta önde gidenlerden ama fazla özellik benim tarzımda RSS takipçileri için iyi olmuyor.

Sözü çok fazla uzatmadan biraz da Webrazzi okuyucularının konuyla ilgili eğilimlerini anlamak için küçük bir anket gerçekleştirmek istiyorum. (Bu anket aynı zamanda Webrazzi'de bir ilk ve bundan sonra sık sık gerçekleştireceğim bir çalışma olacak.)

Ankette yer almayan maddeler için "Diğer" seçeneğini işaretleyebilir ve kullandığınız servisi yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.

NOT: Anket seçenekleri Webrazzi'nin RSS abonelerinin FeedBurner'dan alınan istatistikleri ile belirlenmiştir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.