GoMedia.tv'den interaktif diziler için global işbirliği

GoMedia.tv'den interaktif diziler için global işbirliği

GoMedia.tv'nin kurucusu Gökçen Karan tarafından bir süre önce başlatılmış olan Babeyn projesi ile dizi kültürü 2.0 boyutuna taşınmıştı. Bilmeyenler için hemen kısa özet geçmem gerekirse, Babeyn amatör bir film grubunun yarattığı ve sadece internet üzerinden yayınlanan dizi projesinin adı. Bu dizinin özelliği bölümlerin içeriğinin izleyiciler tarafından belirleniyor olması.

SMS yoluyla izleyicilerin katılım gerçekleştirdiği dizinin ilerleyen bölümlerinde oyuncuların kostümlerinden, diyaloglarına kadar tüm senaryo izleyiciler tarafından belirleniyor olacakmış. Ben çok detaya girmeden Gökçen Karan'ın projeyle ilgili açıklamasını paylaşayım.

"Babeyn gerçekten interaktif bir dizi ve sizin sahip çıkmanızı bekliyor. İleriki bölümlerde Babeyn'deki oyuncuların giysi seçimlerinden sahneler içindeki diyaloglarına kadar siz belirleyeceksiniz. Oyuncular sizin belirleyeceğiniz bu kelimelere göre konu içinde bunları doğaçlama olarak oynayacaklar. Dizinin bir korku dizisi olduğunu göz önüne alırsanız bunun için epey yeteneklerini konuşturacaklarını şimdiden düşünebiliriz. Babeyn bu hali ile gerçek manada bir interaktif dizi olma yolunda sizlerin desteği ile ilerleyecek. Babeyn aynı zamanda viral video reklamcılığı konusunda ilgilenen firmalar içinde iyi bir mecra olmaya aday durumda."

Ayrıca projenin henüz bir başlangıç olduğu ve ilerleyen günlerde farklı amatör grupların farklı dizilerinin de GoMedia.tv kanallarında yer alacağı da Gökçen Karan tarafından bildiriliyor.

"Türkiye'de internet üzerindeki ilk interaktif dizi olan Babeyn aslında bir başlangıç. GoMedia.Tv, interaktif diziler ile özellikle amatör film gruplarının oluşturdukları kaliteli içerik için gelir modelleri yaratmayı ve daha fazla interaktif dizinin GoMedia.Tv kanalları altında boy göstermesini istiyor."

Benim açımdan bu projenin bir girişim olarak sahip olduğu iş modeli dikkat çekici. Eğer hakettiği ilgiyi görecek olursa yaratıcısının da söylediği gibi hem viral pazarlama kampanyaları için hem de büyük medyaya geçiş için potansiyeli olabilir.

SevenLoad.comKonuyu Webrazzi'ye taşımamın bir diğer sebebi ise yakında Türkiye pazarına gireceği bilinen Almanya merkezli popüler video servisi Sevenload'un Babeyn için bir kanal açması.

Gökçen Karan'ın konuyla ilgili yazmış olduğu yazısında Sevenload ve GoMedia.tv arasında ilerleyen dönemlerde içerik ortaklığının süreceği belirtiliyor.

Video Bog alanında Gökçen Karan'ın girişimleri ülkemizdeki önemli bir açığı dolduruyor. Hem interaktif dizi projesi Babeyn hem de gerçekleştirmiş olduğu işbirlikleri ilerleyen dönemlerde GoMedia.tv adını daha çok duymamızı sağlacaktır diye düşünüyorum.

Bu arada Gökçen Karan'ın Türkiye'nin ilk ve tek Video Blog kitabının da yazarı olduğunu belirtmek isterim. Kitabı hakkında bilgi için bu yazısını inceleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.