Web Seminerleri Ocak ayı programı
Etkinlikler

Web Seminerleri Ocak ayı programı

Her ayın ilk Cumartesi günü düzenlenen Web Seminerleri'nin ikincisi 5 Ocak 2008 Cumartesi günü gerçekleşiyor.Haftanın programı şöyle:

12:00 - Web 2.0'ın getirdiği tasarım anlayışı Hasan Yalçın (Web tasarım uzmanı)

Web 2.0 tasarım kriterleri Sadece tasarım bir siteyi Web 2.0 yapar mı? 2007'nin gözde tasarım trendleri Tasarımcının görevleri ve iş dağılımı 13:30 - Türkiye İnterneti'nde sözlük fenomeni Reşat Çalışlar (Yazar)

Sözlük özgün bir format mıdır? Mucidi kimdir? Sözlük celebritylerinin beyinleri nasıl çalışır? Yeni orta sınıfın platformu olarak sözlükler Sözlükler Türk zekasını nasıl yansıtıyorlar?

15:00 - Web için teknoloji üretmek Volkan Özçelik (cember.net Bilişim ve Teknoloji Direktörü)

Neden bazı uygulamalar harika, bazıları "eh işte"dir? Mutlaka uyulması gerekenler En sık yapılan gaflar Web ortamı ve güvenlik

Yorumlar (10)
 1. Güzel fikir, bu vesileyle buradan çağrı da yapalım; Kendi web projelerini tanıtmak isteyen girişimciler, projelerini tanıtan bir maili Botego sitesindeki iletişim bilgilerinden bana ulaştırsın, Şubat'ta başlayalım.

  Teşekkürler Sunset.

 2. Sunset Sunset

  @Ekim: Web seminerlerini duzenlemeni takdir etmemek elde degil. Sektor icin bence onemli bir is yapiyorsun ve buyuk bir boslugu doldurmaya calisiyorsun. Ustelik ticari potansiyeli de oldukca yuksek. Fakat hersey gibi, bu seminerlerinin gelecegi de marka degerine ve itibarina bagli. Degerlendirmek sana kalmis. Belki de ben, kafamda web seminerlerini yanlis konumlandirdim.

  @neasneap: Sozlesmem izin verseydi, okudugunu algilamakta zorluk cekenleri bir de sozlu olarak aydinlatmayi denerdim.

 3. Tam da final zamanına gelmiş seminerler ve katılamadık ne yazık ki. Seminerlerin video olarak sunulma imkanı olabilir mi?

 4. Sunset Sunset

  Mahir katilsa ben de ilgi cekici bulur ve dinlemeye gelebilirdim (en azindan adam dunya capinda). Fakat gerek dinleyici, gerek konusmaci olarak bu seminerleri daha az ciddiye almaya baslardim. Sonraki seminerlerde konusmaci olarak yer almak ise istemezdim.

  Bence iki uzman/basarili olmus konusmacinin yani sira, bir tane veya 30'ar dakikadan iki tane yeni/amator girisimlerin tanitimina yer verebilirsin.

  Boylece hem nitelikli konusmaci stogunu eritmemis olursun, hem de statuler onceden tanimlandigi icin kalite algisi zedelenmez.

  Sitelerini daha iyi tanitma, pazarlama, geri bildirim alma ve ortak bulma firsati verecegi icin yeni girisimciler konusmaci olarak seve seve katilacaktir.

 5. Önder Önder

  çok değerli kişileri dinleyemeyeceğim için üzülüyorum... çünkü çalışıyor olacağım o saatlerde, maalesef patron izin vermedi...

 6. Hava muhalefeti ne kadar yoğun olursa olsun etkinliğin yapılacağını duyurmak isterim.

 7. Sunset Sunset

  Ingilizce bilmesem, celebrity kelimesinin ilgi cekmek icin soytarilik yapan kisi anlamina geldigini sanirdim.

  Sektordekilerden yeterli destek mi bulunamamistir, zat sozluk arkadasi midir, yoksa gercekten yetkin bir konusmaci oldugu mu dusunulmektedir bilmiyorum. Fakat ortaya cikan sonuc bu seminerlerin kredibilitesi acisindan uzucudur. Seminerlerin magazinlesmesini saglamasi ve kaliteli konusmacilarin katilimini olumsuz etkilemesi muhtemeldir.

  Yine de, ilk konusmaciyi dinlemek icin gidilebilir.

 8. Neasneap Neasneap

  konuşun anlaşında sizi davet etsinler bari... engin bilgilerinizden mahrum kalmayalım dimi ya?

 9. Tamamlansın da, öyle görüş bildireyim istedim... Sözlük başlığının nispeten hafif içerikli bir oturum olduğu ve "Türkiye'nin internet trenini yakalaması" hedefiyle örtüşmediği doğru. Reşat bir eleştiri objesi haline gelmeyi politika olarak benimsemiş gibi görünüyor. Günün sürprizi, Metal Fırtına kitabının yazarlarından Orkun Uçar'ın Reşat'a sorduğu sorular oldu. Gelen sorulardan, sözlük kitlesinin de salonda temsil edildiğini görmek mümkündü.

  10 dakikalık kesitler şu adreste:

  http://www.webseminerleri.com/ocak2008.htm

  Sonraki aylarda ele alınacak konu başlıkları için katkılarınızı bekleriz.

 10. Sunset, sana sonuna kadar katılıyorum. Saygın isimleri konuşmacı olmaya ikna edebilmek için nitelik, onların birikimlerini daha fazla insana ulaştırmak için de nicelik önemli. Ancak bir gözlemim var ki, herkesin seçilen başlıkların ilginçliği konusundaki kriterleri farklı. Örneğin bugün Mobile Monday'de kısa bir sohbet ettiğim Cem Sertoğlu'nun sözlüklerle ilgili semineri çok ilgi çekici bulduğunu, ama yurt dışında olduğu için katılamadığını öğrenip şaşırdım. O yüzden benim başlıkları belirlerken dikkate aldığım nokta, içeriğin weble ilgili olması, ve o konuda ulaşabildiğim en yetkin insanı konuşturmak. Sözlükler sözkonusu olduğunda ya Sedat, ya Reşat bu kriterlere uyuyor, Sedat yurt dışında olduğu için Reşat'tan rica ettim. Çok fena olmadı doğrusu. Bunu laf olsun diye söylemiyorum, konu başlığı ve konuşmacılar konusundaki önerileri bekliyorum.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri