Blograzzi’nin Technorati ile stratejik iş ortaklığı
Arama
Genel

Blograzzi’nin Technorati ile stratejik iş ortaklığı

Blograzzi ve Technoratiİnternet üzerinde benim sahibi ya da ortağı olduğum varlıklar hakkında yazı yazmaktan hoşlanmıyorum ve Webrazzi‘nin objektifliği açısından da çok doğru bulmuyorum. O yüzden Blograzzi‘nin geçtiğimiz günlerde açıklamasını yaptığımız Technorati ile stratejik iş ortaklığını en son ve kısaca ben paylaşmak istedim.

Technorati ile Blograzzi arasında yaklaşık 2 aydır süregelen görüşme trafiği sonucunda stratejik iş ortaklığı gerçekleşti.

Anlaşma kapsamında öncelikle Technorati‘nin API kullanım haklarında Blograzzi için çok önemli avantajlar sağlandı. Bu imkanın sistemimiz için büyük rahatlık sağladığını belirtmeden geçemeyeceğim. İlerleyen dönemlerde Technorati ile gerçekleşecek farklı çalışmaların da tabanını oluşturan bu ortaklık ile ilgili basın bültenimize blog.blograzzi‘den ulaşabilirsiniz.

Bu arada süreçteki en büyük yardımcımızın LinkedIn olduğunu da belirtmeliyim. Aksi takdirde anlaşma sürecinde görevinden ayrılan Technorati‘nin Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı’na ulaşmak bu kadar kolay olamazdı. 🙂

Dediğim gibi Blograzzi hakkında fazla ballandırarak yazılar yazmak istemiyorum ama Technorati ile bu yönde bir anlaşmanın ne kadar değerli olduğunu pazarı tanıyanlar herhalde tahmin edebilmektedir.

Bu anlaşmanın hepimiz için çok faydalı olacağına inanıyor ve yine hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Yorumları GösterYorumlar Gizle (9)
 1. Tebrikler,gerçekten büyük bir ortaklık olmuş.

 2. Koray AL dedi ki:

  CEO’su değişen ve toparlanmaya başlayan Technorati, sonunda en azından Türk blogosferinin yararına birşeyler yapmaya başladı.

  Umarım bu tip ortaklıkları bu site üzerinden diğer Türk ürünlerinde de görmemiz mümkün olur.

 3. Turker dedi ki:

  Tebrik ederim Arda. Kisa sayilabilecek bir sure denebilecek bir surede gerceklesen bu ortaklik gercekten onemli. Umarim Technorati de icinde bulundugu karmasik durumlardan siyrilip Blograzzi icin daha faydali olabilir.

 4. Y.Emre GÜZER dedi ki:

  Tebrik ederim. Heyecan verici bir gelişme.

 5. volkan karakuş dedi ki:

  Sevindirici bir gelişme, umarım sizler ve bizler için en hayırlısı olur…

 6. e-pali dedi ki:

  Gazetelerden bu gelişmeyi okumak ayrıca bi keyif verdi bana:)

  RADİKAL
  Blog’da iki dev birleşti
  Dünya çapında 113 milyon blog’u anbean takip eden Technorati.com ile Türkiye’de benzer bir hizmeti veren Blograzzi.com işbirliğine başladı. Bu anlaşma kapsamında Blograzzi’nin Türkçe blog sitelere yönelik sahip olduğu istatistiki veritabanı ve pazar payıyla Technorati’nin global gücü birleşmiş olacak.

 7. Fatihto dedi ki:

  evet özellikle bu tarz gelişimleri gazetelerin de dikkate alması gerçekten önemli.. aslında internet ortamı ile ilgili çok ciddi eklerin olduğu gazeteleri görmek istiyoruz artık.. bizim gibi interneti çok yakından takip eden insanlara yeni atılımlar ve orada çıkmak için pozitif motivasyon, bilmeyenlere de bilgi kaynağı olabilir..

Bir Yorum Yazın